لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

قیمت و هزینه لیفت ابرو (نخ، بوتاکس، فیلر و جراحی)

عناوین این مطلب

لیفت ابرو روشی برای خلاصی از شر خطوط اطراف چشم یا چین و چروک پیشانی است که موجب میشود چهره شما شاداب‌تر و جوان‌تر دیده شود. اگر شما هم به این روش جوانسازی پوست علاقه دارید، احتمالاً می‌خواهید بدانید که لیفت ابرو چقدر هزینه دارد.

جراحی‌های زیبایی اغلب هزینه بالایی دارند؛ اما روش‌های غیر جراحی جایگزین برای آنها معمولاً مقرون بصرفه‌تر هستند. لیفت ابرو نیز روشی است که از این قاعده مستثنی نیست. با اینکه نتایج حاصل از لیفت ابرو معمولاً ما بین ۶ الی ۱۲ ماه ماندگاری دارند و برای تداوم تأثیرگذاری این روش نیاز به تکرار درمان خواهد بود، اما هزینه‌های کمتری را شامل شده و عوارض کمتری به دنبال دارند.

قیمت و هزینه لیفت ابرو با روش‌های غیر جراحی


لیفت ابرو بدون جراحی به عنوان یک روش جایگزین پرطرفدار، آسان و مهمتر از همه، ایمن و بی خطر برای روش سنتی لیفت ابرو با جراحی شناخته میشود. با اینکه عوارض جانبی ناشی از جراحی لیفت ابرو چندان هم شایع و رایج نیست، اما به دلیل احتمال بروز جای زخم یا اسکار دائمی، عفونت و فلج عصبی ناشی از این جراحی‌ها، میلیون‌ها نفر در سراسر جهان به دنبال راه حلی غیر تهاجمی با هزینه‌ای منطقی‌تر و مناسب‌تر هستند.

هزینه لیفت ابرو با نخ

هزینه لیفت ابرو با نخ

از جمله فاکتورهای اصلی تعیین کننده هزینه لیفت ابرو با نخ تعداد و نوع نخ‌های مورد استفاده در این روش است. این روش درمانی قابل تنظیم طبق نظر شخص مراجعه کننده بوده و به همین دلیل در هر بیمار به تعداد واحد و یکسانی از نخ نیاز نیست.

لیفت ابرو با برخی از انواع نخ‌های لیفت به آموزش‌های پیشرفته نیاز دارد و از سوی دیگر به زمان بیشتری نیز برای انجام عمل با آنها نیاز است که این عوامل موجب دستیابی به بهترین نتایج شده و در عین حال هزینه بالاتری نیز خواهد داشت.

یکی از فاکتورهای مشترک در تمامی عمل‌های لیفت با نخ این است که کیفیت نتایج حاصل از این روش تا حد زیادی به مهارت پزشک متکی است. پس به خاطر داشته باشید برای لیفت ابرو با نخ حتماً به پزشک متخصص و با مهارت مراجعه کنید.

هزینه لیفت ابرو با بوتاکس

هزینه لیفت ابرو با بوتاکس

هزینه لیفت ابرو با بوتاکس بر اساس تعداد واحد تعیین میشود و این امر کاملاً به تعداد واحدی که تزریق شده بستگی خواهد داشت. در اکثریت موارد، تزریق حداقل ۲۰ واحد بوتاکس برای لیفت ابرو نیاز خواهد بود. تغییرات و تأثیرات ناشی از تزریق بوتاکس به طور کلی در عرض ۶ ماه از بین میروند. بنابراین ممکن است بخواهید لیفت ابرو با بوتاکس را مجدداً انجام دهید. تعداد دفعات تزریق بوتاکس برای بالا کشیدن ابرو بر این هزینه مؤثر است.

از دیگر عوامل تأثیرگذار بر قیمت لیفت ابرو با بوتاکس می‌توان به برند بوتاکس، مهارت و تجربه پزشک، نوسانات ارزی و محل انجام بوتاکس (موقعیت قرارگیری مطب یا کلینیکی که در آن تزریق انجام می‌شود) اشاره کرد.

قیمت لیفت ابرو با فیلر و ژل

قیمت لیفت ابرو با فیلر و ژل

 

هزینه متوسط لیفت ابرو با استفاده از فیلر و ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید، به عوامل مختلفی بستگی دارد. این عوامل شامل مواردی مانند مقدار ژل و فیلر مورد نیاز برای تزریق، برند فیلر، نوسانات ارزی، تجربه و مهارت پزشک و موقعیت جغرافیایی مطب می‌شود. در اکثر موارد، برای دستیابی به نتایج مطلوب، مراجعه‌کنندگان به بیش از یک جلسه تزریق نیاز دارند.
در مورد ماندگاری لیفت ابرو با استفاده از فیلر و ژل‌های مبتنی بر هیالورونیک اسید، می‌توان گفت که معمولاً این نوع لیفت بین 6 تا 18 ماه ماندگاری دارد. بنابراین، شما ممکن است تا یک سال نیاز به تزریق مجدد فیلر نداشته باشید.

هزینه لیفت ابرو با اولتراپی

هزینه لیفت ابرو با اولتراپی

اولتراپی غالبا به عنوان بهترین گزینه درمانی برای افرادی است که دچار افتادگی متوسط ابرو هستند. در واقع این روش سالهاست که به عنوان بهترین درمان غیرتهاجمی لیفتینگ انتخاب میشود.

برخی از عواملی که بر هزینه لیفتینگ ابرو با اولتراپی تأثیرگذار هستند عبارتند از:

 • تعداد جلساتی که برای رسیدن به نتایج مد نظر خود نیاز دارید.
 • مکان یا موقعیت جغرافیایی ارائه دهنده خدمات.
 • میزان تجربه و مهارت ارائه دهنده خدمات.
 • میزان افتادگی ابرو که نیاز به درمان دارد.
 • نحوه واکنش و میزان پاسخ پوست شما به درمان با اولتراپی.

هزینه جراحی لیفت ابرو


 

هزینه جراحی لیفت ابرو

لیفت ابرو با عمل آندوسکوپی، لیفت ابرو با تکنیک باز (تاجی)، لیفت ابرو به وسیله لیفت شقیقه یا لیفت تمپورال و لیفت ابرو از طریق برش Hairline (خط رویش مو) تکنیک‌های مختلفی هستند که برای جراحی لیفت ابرو استفاده می‌شوند. خطوط عمیق در پیشانی، میزان پرپشتی ابروها، میزان نامتقارن بودن ابروها، ارتفاع پیشانی، موقعیت خط رویش مو، رنگ و تراکم مو و مدل ابروی ذاتی هر بیمار همگی جزو عواملی هستند که در تعیین بهترین و مناسب‌ترین تکنیکی که میتوان برای هر بیمار استفاده کرد، نقش مؤثری دارند.

هزینه بالا کشیدن ابرو با جراحی می تواند بسیار متغیر باشد. هزینه کلی لیفت ابرو با جراحی شامل حق الزحمه یا دستمزد جراح، هزینه تسهیلات، دستمزد متخصص بیهوشی، هزینه لوازم جراحی و مراقبت های قبل و بعد از عمل خواهد بود.

اما بیشتر افرادی که جراحی لیفت ابرو انجام داده اند معتقدند که این عمل جراحی ارزش صرف هزینه و زمان را ندارد، چرا که مشکلات متعددی اعم از آسیب عصبی موقتی یا طولانی مدت در اطراف محل برش جراحی، اسکارهای قابل رویت، برجستگی بیش از حد ابروها، عدم تقارن محرز ابروها یا اختلال در بستن کامل پلک از جمله مواردی هستند که با انجام این جراحی احتمال بروز آنها وجود دارد. ریزش مو در اطراف محل برش نیز از جمله عوارضی است که ممکن است در پی این جراحی‌ها رخ دهد.

هزینه‌ی این روش نسبت به روش‌های غیر جراحی لیفت ابرو بسیار بیشتر می‌باشد. همچنین اثر لیفت ابرو ممکن است تا یک دهه ماندگاری داشته باشد؛ اما این امر دائمی نبوده و پوست با افزایش سن خاصیت ارتجاعی خود را از دست میدهد و در نتیجه احتمالاً فرد به جراحی مجدد نیاز داشته باشد.

عوامل مؤثر بر قیمت و هزینه لیفت ابرو


قیمت و هزینه لیفت ابرو (که گاهاً به عنوان لیفت پیشانی نیز شناخته میشود) ممکن است بسته به برخی عوامل بسیار متفاوت باشد. هزینه کلی لیفت ابرو شامل دستمزد متخصص زیبایی، امکانات مطب، هزینه روش بیهوشی، لوازم جراحی و مراقبت های قبل و بعد از عمل میشود.

این عوامل تعیین خواهند کرد که لیفت ابرو برای شما چه هزینه‌ای خواهد داشت.

میزان مهارت و اعتبار پزشک متخصص زیبایی

انتخاب جراح پلاستیک معتبر دارای گواهینامه بورد تخصصی موجب خواهد شد تا شما بهترین نتایج در کنار کمترین احتمال بروز عوارض را داشته باشید.

از اینرو، دستمزد یا حق الزحمه جراحان بر اساس سطح اعتبار، میزان تجربه و مهارت و میزان تقاضا برای خدمات آنها، متفاوت خواهد بود.

مکانی که لیفت ابروی شما در آن انجام می‌شود

برخی از جراحان پلاستیک عمل لیفت ابرو را در بیمارستان انجام می‌دهند که این امر موجب افزایش هزینه‌های شما خواهد شد. اما از سوی دیگر، چنانچه شما به بیماری خاصی مانند بیماری قلبی یا دیابت مبتلا باشید، عمل شدن در بیمارستان آرامش خاطر بیشتری برای شما بهمراه خواهد داشت. اما از طرف دیگر، برای کمتر کردن هزینه، شما میتوانید به سراغ جراح پلاستیکی بروید که لیفت ابرو را در مطب خود انجام میدهد.

میزان سختی یا پیچیدگی عمل

به طور کلی، لیفت ابرو یک فرایند عملی است که با جابجایی پوست، خطوط پیشانی را صاف و ابروهای افتاده را بلند می‌کند. اما، اندازه و محل برش در هر عمل ممکن است متفاوت باشد و برخی از تکنیک‌ها ممکن است تهاجمی‌تر از دیگران باشند. پزشک شما بر اساس عمق چین و چروک پوستی شما، بهترین روش را برای شما انتخاب خواهد کرد. عواملی همچون پر پشتی ابروها، عدم تقارن ابروها، ارتفاع پیشانی و افتادگی پوست نیز در انتخاب روش تأثیرگذار هستند و در نتیجه زیبایی شما نقش مهمی خواهند داشت.
روش‌های غیر جراحی معمولاً هزینه کمتری نسبت به روش‌های جراحی دارند. علاوه بر هزینه کمتر، روش‌های غیر جراحی پیچیدگی کمتری دارند و نیازی به بیهوشی نیست.

هزینه‌های اضافی مراقبت قبل و بعد از عمل

با اینکه لیفت ابرو یک عمل رایج و سرپایی است، اما باز هم به اقدامات مراقبتی قبل و بعد از عمل نیاز دارد. پس از تعیین هزینه دقیق عمل خود توسط جراح، از او بپرسید که این هزینه شامل مشاوره قبل از جراحی، قرار ملاقات‌های بعدی، داروهای مسکن و آنتی بیوتیک برای کنترل خطر عفونت نیز میشود یا خیر.

سؤالات متداول


آیا بیمه هزینه‌های لیفت ابرو را پوشش می‌دهد؟

این مورد جزو سؤالات همیشگی مراجعین بوده و پاسخ آن قطعی نیست.

 • جراحی زیبایی: عملی که برای تغییر شکل ساختارهای طبیعی برای بهبود ظاهر و عزت نفس انجام میشود.
 • جراحی ترمیمی: عملی که برای اصلاح نقص‌های مادرزادی مانند ناهنجاری‌های رشدی، تروما، بیماری، عفونت یا تومورها بر روی ساختارهای غیرطبیعی بدن انجام میشود.

بیمه هزینه عمل‌های زیبایی را پوشش نمیدهد. جراحی‌های ترمیمی احتمالاً تحت پوشش بیمه باشند؛ اما لیفت ابرو جزو این دسته از عمل‌ها نیست. از آنجایی که لیفت ابرو یک عمل زیبایی محسوب میشود،‌ بیمه هزینه آنرا پوشش نمیدهد.

 قیمت لیفت ابرو با فیلر بیشتر است یا لیفت ابرو با بوتاکس؟

فیلرهای هیالورونیک اسید بین 6 تا 18 ماه دوام دارند در حالی که بوتاکس معمولاً ۳ تا ۶ ماه ماندگاری دارد. بنابراین، با اینکه شاید هزینه اولیه لیفت ابرو با فیلر ممکن است بیشتر به نظر برسد، اما باید بدانید که با انجام این روش احتمالاً تا ۱ سال یا بیشتر به تکرار درمان نیاز نخواهد بود.

آیا هزینه لیفت ابرو مردانه با هزینه لیفت ابرو خانم‌ها متفاوت است؟

هزینه واحد و یکسانی برای لیفت ابرو مردانه با لیفت ابرو خانم‌ها وجود ندارد و هر مورد متغیر خواهد بود. شما پس از دریافت مشاوره، از روش لیفت ابرو مناسب شما مطلع شده و از هزینه کلی درمان خود بدون وجود هیچگونه هزینه پنهانی آگاه خواهید شد.

 آیا برای بالا بردن افتادگی پلک عمل لیفت ابرو بهتر از بلفاروپلاستی است؟

هیچکدام از این روش‌ها بهتر از دیگری نبوده بلکه مکمل همدیگر هستند. اکثریت بیماران میخواهند با بلفاروپلاستی تمامی چین و چروک بالای چشم خود را از بین ببرند، اما موردی که نمیدانند این است که ۵۰ درصد از این چین و چروک‌ها به دلیل کاهش حجم پوست نواحی زیر پشانی ایجاد میشود. چنانچه پس از بلفاروپلاستی، لیفت ابرو انجام نشود، این امر باعث میشود تا ابروها افتاده‌تر از قبل دیده شوند. به همین دلیل، در اغلب موارد برای طبیعی‌تر بودن چهره، لیفت ابرو با بلفاروپلاستی ترکیب میشود.

لیفت ابرو برای چه مشکلاتی می تواند مؤثر باشد؟

پیری پوست در ناحیه پیشانی یا ابروها تأثیر قابل توجهی بر روی ظاهر چهره ما دارد. افتادگی یا آویزان بودن ابروها و پیشانی می‌تواند ظاهر فرد را همواره خسته و عصبانی نشان دهد. از طرف دیگر، برخی از افراد به طور ژنتیکی ناحیه ابروی حجیم و ضخیم‌تری دارند. از اینرو، لیفت ابرو به طور مستقیم این مشکلات را بهبود می‌بخشد و به مردان و زنان کمک می‌کند تا چهره جوان‌تر و شاداب‌تری داشته باشند. این عمل زیبایی بر روی نواحی زیر تأثیر مثبت خواهد داشت:

 • افتادگی پوست که باعث ایجاد جلوه ی کلاهدار روی پلک می شود.
 • خطوط ریز و چین و چروک پوستی در سراسر پیشانی.
 • خطوط عمودی “11” یا خط اخم بین ابروها.

 آیا لیفت ابرو (لیفت پیشانی) یک عمل سرپایی است یا نیاز به بستری شدن دارد؟

این عمل سرپایی بوده و معمولاً بعد از آن نیازی به بستری شدن نیست.

آیا میتوان از روش‌های دیگری همزمان با لیفت ابرو برای دست یابی به نتایج بهتر استفاده کرد؟

برخی از افراد عمل‌های زیبایی زیر را نیز همزمان با لیفت ابرو برای دست یابی به نتایج مطلوب‌تر انجام میدهند:

 • لیفت صورت.
 • لایه برداری پوست.
 • جراحی پلک بالا یا پایین.

سؤال 8: آیا انجام هم زمان لیفت ابرو و بلفاروپلاستی یا لیفت صورت تأثیر در هزینه‌‌ی انجام آن‌ها به صورت جداگانه دارد؟

بله. در صورت انجام لیفت ابرو هم زمان با اقدامات دیگر، هزینه‌ی بیهوشی یا بی حسی و کادر اتاق عمل یک بار پرداخت شده و در مجموع از انجام جداگانه این اقدامات مقرون به صرفه‌تر می‌باشد.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان