لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

لیفت شقیقه با تزریق ژل: مزایا، مراقبت‌ها، عوارض و هزینه

عناوین این مطلب

با افزایش سن، پوست ما حجم و قابلیت ارتجاعی خود را از دست می‌دهد. تزریق ژل، درمان زیبایی است که با علائم قابل مشاهده پیری مبارزه می‌کند. لیفت شقیقه با تزریق ژل، باعث جوانسازی صورت، افزایش حجم از دست رفته و حجیم کردن پوست می‌شود. با تزریق ژل به شقیقه، نتایج مؤثر و فوری را مشاهده خواهید کرد. به همین منظور برای آشنایی با آماده سازی برای لیفت شقیقه با تزریق ژل، روش انجام آن، عوارض و هزینه‌ها، این مقاله را بخوانید. تزریق ژل به شقیقه‌ها، حجم فوری به ناحیه شقیقه داده و ظاهری زیباتر و پوستی یکدست‌تر برای شما به ارمغان می‌آورد.

مزایا لیفت شقیقه با ژل

مزایای لیفت شقیقه با ژل

مزیت اصلی تزریق فیلر یا ژل این است که ظاهری جوان‌ به زیباجویان می‌دهد. فرورفتگی در شقیقه‌ها می‌تواند باعث افتادگی ابروها شود و در نتیجه ظاهری خسته، عصبانی، غمگین و یا به سادگی پیرتر ایجاد کند. تزریق فیلر به شقیقه، می‌تواند یک لیفت صورت کوچک ارائه دهد و ابروها را نیز لیفت کرده تا ظاهری جوان‌تر ایجاد کند. لیفت شقیقه با تزریق ژل می‌تواند از بروز علائم بیشتر پیری از جمله چین و چروک و افتادگی پوست جلوگیری کند. همچنین لیفت شقیقه با تزریق ژل، هیدراتاسیون پوست را افزایش می‌دهد. اسید هیالورونیک جزء اصلی فیلرهای پوستی است که به طور طبیعی در پوست یافت می‌شود که در اصل آب زیر پوست شما بیشتر می‌شود. افزایش سطح اسید هیالورونیک می‌تواند رطوبت پوست را افزایش دهد، بنابراین پوست شما درخشان و به خوبی تغذیه می‌شود. مهم‌ترین نکته در مورد لیفت شقیقه با تزریق ژل این است که یک روش درمانی غیرجراحی است و تزریق ژل شقیقه را می‌توان در حدود یک ساعت انجام داد. یکی دیگر از نکات مهم در مورد لیفت شقیقه با تزریق ژل، قابل بازگشت بودن آن است، به این معنی که اگر فیلر خود را دوست نداشتید، با تزریق هیالورونیداز که اسید هیالورونیک موجود در فیلر را حل می‌کند، می‌توان آن‌ها را به سرعت و به راحتی و به طور طبیعی از بدن خارج کرد.

لیفت شقیقه با ژل برای چه کسانی مناسب است؟

اگر می‌بینید که شقیقه‌های شما توخالی یا فرورفته به نظر می‌رسند، احتمالاً می‌توانید از فیلر شقیقه استفاده کنید. یکی دیگر از نشانه‌های رایج که نشان می‌دهد شاید به فیلر شقیقه نیاز دارید، افتادگی ابرو و پلک است.

 • کسانی که نیازی به لیفت کامل ابرو ندارند و فقط می‌خواهند انتهای ابروهایشان کشیده شود.
 • افرادی که دارای خطوط عمیق در انتهای ابروها و دو طرف چشم هستند و تمایل به کاهش اثرات مشهود افزایش سن بر روی صورت خود دارند.
 • آن دسته از افرادی که ابروهایشان به دلیل ارثی یا پیری و افتادگی پوست، افتاده است، می‌توانند از لیفت شقیقه با تزریق ژل استفاده کنند.
 • لیفت شقیقه با تزریق ژل برای خانم‌های باردار توصیه نمی‌شود.

آمادگی‌های لازم قبل از لیفت شقیقه با ژل

اگر برای تزریق ژل به پزشک متخصص مراجعه کنید جای نگرانی نیست، اما به طور کلی مواردی وجود دارند که باید به آن‌ها توجه کنید، مثلاً چه زمانی کدام درمان زیبایی را انجام دهید؟ قبل از تزریق باید به چه نکاتی توجه کرد؟

اگر تصمیم به تزریق ژل دارید و همزمان هم کارهای دندانپزشکی دارید، حتماً ابتدا کارهای دندانتان را انجام دهید زیرا تا 3 هفته پس از تزریق ژل نباید کار دندانپزشکی (غیر از جرم‌گیری ساده) انجام دهید.

این روزها میکروبلیدینگ ابرو طرفداران زیادی دارد و علاوه بر بوتاکس که چین و چروک پیشانی را از بین می‌برد، افراد به دنبال فرم دادن به ابروهای خود هستند. حتماً ابتدا ژل را روی پیشانی، شقیقه‌ها و گوشه چشم تزریق کنید و 3 هفته بعد که فرم ابرو و پیشانی کاملاً مشخص شد، میکروبلیدینگ انجام دهید.

به یاد داشته باشید، شما باید داروهای خود را با پزشک یا متخصص خود چک کنید. به طور کلی شما باید حداقل تا 10 روز از داروهای ضدالتهابی (مانند ایبوپروفن، ژلوفن و ادویل)، آسپرین، روغن ماهی، ویتامین E و هرگونه ویتامین یا دارویی که باعث افزایش احتمال خونریزی در شما می‌شود، اجتناب کنید.

مراحل لیفت شقیقه با تزریق ژل

مراحل لیفت شقیقه با تزریق ژل

پس از معاینه اولیه و  بررسی سابقه پزشکی، در اینجا نحوه انجام بقیه مراحل توسط جراح یا متخصص آمده است:

 1. شما را به یک اتاق می‌برند که می‌توانید در آنجا بنشینید یا دراز بکشید.
 2. ناحیه مورد تزریق به خوبی با الکل و محلول‌های پاک کننده تمیز می‌شود تا اطمینان حاصل شود که هیچ گونه آرایش یا باکتری روی پوست شما نیست.
 3. برای کاهش درد ناشی از تزریق، یک بی‌حسی موضعی یا لیدوکائین در مناطق مورد نظر، تزریق می‌شود.
 4. سپس یک سرنگ استریل را از ژل پر می‌کنند.
 5. جراح یا متخصص به آرامی سوزن را وارد ناحیه شقیقه می‌کند و به آرامی ماده را از سرنگ به داخل شقیقه رها می‌کند. ممکن است هنگام فرو رفتن سوزن، احساس سوزش یا درد مختصری داشته باشید.
 6. سپس سوزن را بیرون آورده و هرگونه خون یا نشتی که از محل تزریق می‌آید را پاک می‌کند.
 7. پزشک شما همچنین ممکن است ناحیه مورد نظر را به آرامی ماساژ دهد تا مطمئن شود که توده یا برآمدگی وجود ندارد. این برای هر ناحیه مورد نظر تکرار خواهد شد. در ضمن، بسته به نتایج مورد نظر شما، هر قسمت از پوست، ممکن است نیاز به چندین تزریق در هر جلسه داشته باشد.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل به شقیقه

بعد از تزریق ژل به شقیقه موارد زیر را رعایت کنید:

 • تا چند روز پس از تزریق، روی شقیقه‌ها نخوابید یا به آن‌ها فشار وارد نکنید.
 • به پشت بخوابید و صورتتان بالا باشد.
 • تا حدود 48 ساعت بعد از عمل هیچ ورزش شدیدی انجام ندهید.
 • سعی کنید تا زمانی که درد، تورم یا ناراحتی از بین نرود، شقیقه‌های خود را لمس نکنید.
 • شقیقه‌های خود را به آرامی تمیز کرده و به طور منظم (حداقل یک بار در روز) بشویید تا خطر عفونت کاهش یابد.

ماندگاری لیفت شقیقه با تزریق فیلر

اکثر ژل‌ها بسته به عوامل مختلفی مانند متابولیسم بیمار و فیلر خاص مورد استفاده، 6 تا 12 ماه در این ناحیه دوام دارند. شما می‌توانید همگی این موارد را در جلسه مشاوره بررسی کنید. مراقبت‌های بعدی ساده می‌توانند اثربخشی طولانی مدت این فیلرها را تضمین کنند. با این حال، اکثر بیماران در کمترین زمان تفاوت تأثیرگذاری را مشاهده می‌کنند.

خطرات و عوارض جانبی لیفت شقیقه با فیلر

تزریق ژل به عنوان یک روش ایمن برای درمان زیبایی متداول است. با این حال، هنوز هم برخی خطرات و عوارض جانبی احتمالی وجود دارند. برخی از عوارض جانبی معمول فیلرها شامل تورم و کبودی در محل تزریق، خونریزی کم، و خارش هستند. این علائم عموما پس از بهبودی پوستتان کاهش می‌یابند.
عوارض نادرتر تزریق فیلر شامل آسیب پوستی که ممکن است باعث عفونت شود، جای زخم، نامتقارن بودن یا گلوله شدن فیلر در زیر پوست، و حرکت فیلر به منطقه دیگری از صورت می‌شوند. این عوارض معمولا نیاز به خالی کردن ژل دارند.
فیلرهای HA می‌توانند با یک روش تزریقی حل شوند. اما فیلرهایی مانند Bellafill معمولا نیاز به برداشت جراحی دارند.

هزینه لیفت شقیقه با تزریق ژل

هزینه فیلرها بسته به نوع ژل مورد استفاده و همچنین انتخاب پزشک حرفه‌ای و محل زندگی شما متفاوت خواهد بود. توجه به این نکته مهم است که فیلرهای هیالورونیک اسید، به طور متوسط ​​شش ماه ماندگاری دارند، بنابراین باید هزینه‌های نگهداری از این نوع تزریق ژل در نظر بگیرید.

بهترین ژل‌ها برای لیفت شقیقه

بهترین ژل‌ها برای لیفت شقیقه

در حالی که سازمان غذا و دارو (FDA) چندین فیلر را تأیید کرده است، اما هیچ یک از آن‌ها را به طور خاص برای استفاده در شقیقه‌ها تأیید نکرده‌اند. بنابراین این تزریقات، حتماً باید توسط یک متخصص آموزش دیده با احتیاط انجام شود.

در اینجا ژل‌هایی که توسط FDA برای استفاده تأیید شده است را با هم مرور می‌کنیم:

 • اسید هیالورونیک (ژوویدرم (Juvéderm) و رستالین (Restylane)) که عمدتاً برای گونه‌ها، چانه، پشت دست‌ها، لب‌ها، خطوط اطراف دهان، چین‌های بینی و برای چین و چروک‌های متوسط ​​تا شدید صورت تأیید شده است.
 • هیدروکسی لاپاتیت کلسیم (Radiesse) که برای چین‌های بینی و پشت دست‌ها تایید شده است.
 • پلی-ال-لاکتیک اسید (PLLA) (Sculptra Aesthetic) که برای چین‌ و چروک‌های اطراف بینی تایید شده است.
 • پلی متیل متاکریلات (PMMA) و کلاژن (Bellafill) که برای چین‌های بینی و اسکارهای آتروفیک متوسط ​​تا شدید صورت و روی گونه‌ها تأیید شده‌اند.

سوالات متداول

کدام ژل برای ناحیه شقیقه بهتر است؟

فیلرهای با چگالی بالا مانند ولوما (Voluma)، رستالین (Restylane)، رادیس (Radiesse) و ژوویدرم (Juvéderm) قوی‌تر هستند و برای درمان ناحیه شقیقه ایده‌آل می‌باشند. این ناحیه به دلیل از دست دادن ترکیبی از استخوان، چربی و کلاژن، با شدت بیشتری نسبت به جاهای دیگر صورت، به فیلرهای قوی‌تری نیاز دارد.

آیا در صورت افتادگی پلک با پزشک تماس بگیرم؟

بله، در صورت بروز این اتفاق، هر چه زودتر به پزشک مراجعه کنید، زیرا ممکن است پزشک قطره چشمی تجویز کند تا افتادگی پلک را برطرف کند.

چقدر ژل برای پر کردن شقیقه‌ها لازم است؟

استفاده از ژل برای درمان شقیقه، می تواند ظاهر صورت را بهبود بخشد. زیرا کاهش حجم در شقیقه ها می تواند ابروها را ناقص نشان داده و شکل صورت را تغییر دهد. با پر کردن شقیقه ها، می توان تفاوت چشمگیری ایجاد کرد. عموماً، بیماران از ژل هایی با حجم 1 تا 2 میلی لیتر برای پر کردن شقیقه ها استفاده می کنند.

آیا فیلرهای شقیقه خطرناک هستند؟

خیر. این یک تزریق بسیار ایمن و در واقع ایمن‌تر از تزریق به سایر نواحی صورت است.

آیا ژل شقیقه حرکت می‌کند؟

ژل‌ها به بافت تزریق می‌شوند، نه یک فضای توخالی، بنابراین از نظر فنی قابلیت “حرکت” را ندارند، اما در برخی موارد ممکن است بر حسب نحوه تزریق یا سایر علل، زیر پوست حرکت کنند، به همین دلیل است که تخصص در انجام آن و انتخاب ژل باکیفیت بسیار مهم است.

نتیجه لیفت شقیقه با تزریق فیلر بعد از چند روز قابل مشاهده است؟

در واقع، بعد از تزریق ژل به شقیقه، تفاوت را بلافاصله مشاهده خواهید کرد و نیازی به زمان طولانی برای انجام این کار وجود ندارد. انتظار داشته باشید که بهبود خود را به سرعت تجربه کنید. پر کردن پوست از داخل، باعث ایجاد صافی در ناحیه مورد نظر می‌شود و باعث جوان‌تر به نظر رسیدن شما می‌شود. نتایج در دو هفته اول پس از درمان بهتر می‌شوند؛ زیرا ژل تزریق شده ته‌نشین می‌شود و هرگونه تورم نیز کاهش می‌یابد.

آیا باید ناحیه تزریق شده را ماساژ داد؟

اگرچه بسیار نادر است ولی گاهی اوقات این ژل تزریق شده، می‌تواند در صورت اعمال فشار ثابت و کافی در زیر پوست حرکت کنند. به همین دلیل، ما به بیماران توصیه می‌کنیم تا دو هفته اول پس از تزریق ژل، ماساژ صورت (روی پوست درمان شده) یا میکرودرم ابریژن انجام ندهند.

آیا تزریق ژل به شقیقه، ابروها را لیفت می‌کند؟

بله. این تزریق به طور ظریفی چشم‌ها و ابروها را لیفت می‌کند.

آیا تزریق ژل برای لیفت شقیقه دردناک است؟

نه زیاد. به خصوص از آنجایی که از داروی بی‌حس‌کننده حدود 40 دقیقه قبل از تزریق استفاده می‌شود، درد خاصی را قرار نیست حس کنید.  ولی ممکن است بعداً در همان شب با باز کردن دهان خود کمی حساسیت داشته باشید، مانند هنگام استفاده از نخ دندان.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان