لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

هزینه و قیمت تزریق چربی به صورت و بدن

عناوین این مطلب

هنگامی که بیماران در حال بررسی تزریق چربی برای جوانسازی صورت خود هستند، یکی از سؤالاتی که اغلب مطرح می شود این است که «تزریق چربی چقدر مقرون به صرفه است؟ و هزینه آن چقدر می باشد؟»

با وجود اینکه هزینه تزریق چربی به دلایل مختلف از جمله نواحی تحت درمان، تعداد نواحی لیپوساکشن شده و تعداد روش های مورد نیاز برا دستیابی به نتایج مطلوب، می تواند متغیر باشد،  اما تزریق چربی نسبت به روش‌های مشابه مانند فیلرها مقرون به صرفه تر است و ماندگاری بیشتری دارد.

برآورد هزینه تزریق چربی


 

برآورد هزینه تزریق چربی

هزینه کلی تزریق چربی بسته به عوامل مختلف متفاوت است. همچنین هدف از تزریق چربی می تواند متفاوت باشد، زیرا سلیقه ای است و انتظارات افراد با هم متفاوت می باشد. در طول مشاوره خود با جراح، قیمت تمام شده را بخواهید که شامل موارد زیر می باشد:

  • دستمزد جراح
  • بی حسی موضعی و مسکن
  • هزینه تسهیلات برای بیمارستان یا مرکز جراحی
  • کارهای آزمایشگاهی و آزمایشات پزشکی
  • جلسات بعدی
  • لوازم ریکاوری، مانند لباس فشرده سازی (اگر مقدار قابل توجهی لیپوساکشن داشته اید)

عوامل مؤثر بر هزینه تزریق چربی


موارد زیر بزرگترین عواملی هستند که می توانند بر هزینه تزریق چربی صورت تأثیر بگذارند.

صلاحیت و تخصص پزشک

صلاحیت و تخصص پزشک

برخلاف تزریق فیلرهای پوستی یا تزریق بوتاکس که معمولاً توسط پرستاران و دستیاران پزشک انجام می‌شود، تزریق چربی یک عمل جراحی است و بنابراین باید فقط توسط جراح پلاستیک، جراح اکولوپلاستی (چشم و پلک و…) یا متخصص پوست دارای بورد تخصصی انجام شود.

جراحانی که دارای اعتبار بیشتر، سال ها یا دهه ها تجربه، و گالری گسترده از عکس های قبل و بعد از عمل هستند، بدون شک هزینه بیشتری نسبت به افراد با تخصص کمتر خواهند داشت، اما این روش دقت زیادی را می طلبد بنابراین برای گرفتن بهترین نتیجه لازم است پزشک خود را با دقت انتخاب کنید.

محل انجام عمل

همانطور که در تمام عملیات زیبایی، جغرافیا تأثیر دارد، هزینه تزریق چربی نیز تحت تأثیر قرار می‌گیرد. خدمات پزشکی در مناطقی که هزینه‌های زندگی بالاتری دارند، معمولاً گرانتر هستند. قیمت‌ها حتی ممکن است بر اساس محله متفاوت باشند. بنابراین، بهتر است وقت بگذارید و به بخش‌های مختلف شهر (به ویژه خارج از مرکز شهر) سر بزنید و از پزشکان واجد شرایط در مورد هزینه‌ها سؤال بپرسید.

همچنین، نوع جراحی نیز می‌تواند بر قیمت تزریق چربی تأثیر بگذارد. تزریق چربی باید حتماً در اتاق عمل و در مقابل اتاق معاینه انجام شود. این دلیل دیگری است که این روش بسیار گرانتر از فیلرهای تزریقی موقت است که می‌توانند در مطب انجام شوند.

بیهوشی به چه صورت است و چه کسی آن را انجام می دهد؟

تزریق چربی صورت معمولاً با بی حسی موضعی انجام می شود. همچنین احتمالاً یک مسکن خوراکی (با هزینه اضافی) نیز به بیمار داده می شود. هر دوی این گزینه ها می توانند توسط جراح یا یکی از دستیاران او انجام شوند، بنابراین این گزینه مقرون به صرفه تراست.

اگر تزریق چربی همزمان با سایر روش ها مانند لیفت صورت یا تزریق به ناحیه وسیع تری مانند سینه یا باسن انجام شود، معمولاً بیماران تحت بیهوشی عمومی قرار می گیرند یا به آنها یا آرامبخش IV داده می شود. هر یک از این گزینه ها باید توسط یک متخصص بیهوشی (یک MD) یا یک پرستار هوشبری (CRNA) انجام شود، که هزینه خدمات آنها و لوازم بیهوشی به صورت حساب کل اضافه می شود.

میزان پیچیدگی و دشواری عمل

هزینه تزریق چربی بسته به حجم استخراج و همچنین تعداد مناطقی که چربی تزریق می شود، افزایش می یابد.

به عنوان مثال، جوانسازی کامل صورت بسیار گرانتر از تزریق در یک یا دو ناحیه خاص خواهد بود، زیرا به زمان بیشتری نیاز دارد.

تکنیک استخراج، تصفیه و تزریق چربی

تکنیک استخراج، تصفیه و تزریق چربی

جراحان از پروتکل‌های متفاوتی پیروی می‌کنند و از ابزارهای مختلفی برای تصفیه و فیلتر کردن استفاده می نمایند که برخی از آنها پیچیده‌تر و پرهزینه‌تر از بقیه هستند. موفقیت تزریق چربی به تکنیک استخراج، خالص سازی سلول‌های چربی/سلول های بنیادی و تکنیک تزریق چربی بستگی دارد.

تعداد دفعات تزریق

تعداد دفعات تزریق

ماندگاری تزریق چربی طولانی مدت است، زیرا سلول های چربی باقیمانده  در ناحیه تزریق شده بخشی از بدن هستند. از آنجایی که حدود 50 تا 85 درصد از چربی های تزریق شده زنده می مانند، ممکن است برای رسیدن به نتیجه دلخواه، نیاز به تزریق اضافی داشته باشید.

سؤالات متداول


آیا بیمه هزینه های تزریق چربی را پوشش می دهد؟

بیمه هزینه های مرتبط با تزریق چربی صورت را پوشش نمی دهد، زیرا یک عمل زیبایی انتخابی به حساب می آید.

آیا نتایج تزریق چربی صورت ارزش هزینه کردن دارد؟

بررسی های نشان می دهد که تزریق چربی به صورت، با درصد موفقیت 82٪، یک روش موثر برای بهبود ظاهر صورت است. اگرچه نتایج آن دائمی است، اما تنها حدود نیمی از چربی های تزریق شده، خون رسانی می کنند و از این طریق زنده می مانند. این موضوع باعث می شود که نتایج تا حدودی غیرقابل پیش بینی باشند. با این حال، یک جراح با تجربه می تواند این مشکل را به حداقل برساند.

افرادی که از این روش استفاده کرده اند، از حجم طبیعی و طولانی مدت، جوانسازی پوست، افزایش تناسب صورت و ظاهر جوان تر و بازیابی اعتماد به نفس خود خبر می دهند. آنها از سرمایه گذاری خود راضی بوده و نتایج را مثبت ارزیابی می کنند.

مقدار دقیق هزینه تزریق چربی چقدر است؟

هزینه تزریق چربی می تواند متفاوت باشد و بهترین راه برای اطلاع از اینکه این روش دقیقاً چه هزینه ای برای شما دارد، رزرو مشاوره با یک متخصص است.

هزینه تزریق چربی به سینه بیشتر است یا پروتز؟

مزیت اصلی تزریق چربی برای بزرگ کردن سینه نسبت به پروتز، طبیعی بودن نتیجه و کاهش خطر واکنش های عملیاتی است. همچنین، سلول های چربی که به سینه ها تزریق می شوند، برای همیشه باقی می مانند و نیازی به جایگزینی یا برداشتن آنها نیست. در مجموع، بزرگ کردن سینه با تزریق چربی هزینه کمتری نیاز دارد، هم در زمان انجام عملیات و هم در طول مدت زمان بعدی.

کدام یک از روش‌های کانتور کردن و زاویه سازی صورت و بدن هزینه کمتری دارد؟

هنگامی که در حال بررسی یک عمل زیبایی برای کانتور کردن صورت و بدن خود هستید، هزینه هرگز نباید تنها عامل تعیین کننده باشد، زیرا هزینه کمتر لزوماً به این معنی نیست که استانداردها یا کیفیت مراقبت های مشابه را دریافت خواهید کرد.

هزینه تزریق چربی به صورت چقدر است؟

قیمت و هزینه تزریق چربی به صورت بسته به حجم چربی ساکشن شده و نواحی‌ای که چربی به آنها تزریق می‌شود: لب، گونه، خطوط صورت متفاوت بوده و بعد از جلسه ی مشاوره توسط پزشک تعیین می شود.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان