لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق چربی به باسن: هزینه، عوارض، ماندگاری، ترانسفر + فیلم و عکس

عناوین این مطلب

روش تزریق چربی به باسن یک روش انتقال چربی است که با استفاده از لیپوساکشن چربی از یک ناحیه از بدن، معمولاً شکم، ران یا باسن، انجام می‌شود. چربی بعد از برداشت، تصفیه می‌شود و سپس از طریق چندین برش کوچک به باسن تزریق می‌شود. این روش با استفاده از سلول‌های چربی خود بدن، حجم و شکل گردتر و با استحکام‌تری به باسن می‌بخشد. تزریق چربی به باسن باعث ایجاد انحنای بیشتری می‌شود که فرم بدن را متعادل‌تر و جذاب‌تر می‌کند. همچنین، این روش دوران نقاهت کوتاه‌تری نسبت به روش‌های تهاجمی دارد و خطر عفونت یا سایر عوارضی که ممکن است با روش‌های دیگر همراه باشد، به حداقل می‌رسد.

تزریق چربی به باسن چیست؟


لیفت باسن برزیلی یک روش فوق العاده مؤثر برای انتقال چربی است که شامل برداشتن چربی از یک یا چند ناحیه از بدن و تزریق آن به باسن است. این روش باعث افزایش حجم باسن میشود. برخی از رایج ترین نقاط تزریق چربی بازوها، ران ها، باسن و شکم هستند.

مزایای تزریق چربی به باسن


مزایای تزریق چربی به باسن

تزریق چربی، طبیعی ترین گزینه است. در این روش به جای یک ماده خارجی، از سلول های چربی بدن شما استفاده میشود. این کار هرگونه احتمال واکنش آلرژیک را از بین میبرد و احتمال عفونت را تا حد زیادی کاهش میدهد. انتقال چربی نسبت به جراحی لیفت بسیار کم تهاجمی تر است.

در این روش علاوه بر داشتن باسنی خوش فرم تر و گردتر میتوانید چربی های نامتناسب دیگر قسمت های بدن خود را هم از بین ببرید. چون جراح برای تزریق چربی به باسن باید چربی های اضافی قسمت های دیگر را بردارد. جراح میتواند چربی اضافی را از سایر نواحی بدن بیرون بکشد و تقارن بیشتری برای کانتور فرم بدن شما ایجاد کند.

ایمنی اولویت اصلی تمام درمان ها است. در مقایسه با فیلرهای مصنوعی و ایمپلنت باسن، تزریق چربی به باسن بدون شک مطمئن ترین انتخاب است.

کاشت ایمپلنت در باسن یک روش تهاجمی است. در واقع آنقدر تهاجمی است که افراد زیادی از انجام آن اجتناب میکنند زیرا ترجیح میدهند از چنین جراحی پیشرفته ای اجتناب کنند. انتقال چربی به باسن بسیار متفاوت است و نباید در دسته درمان تهاجمی قرار گیرد. از چربی های تصفیه شد خود بدن برای  تزریق استفاده میشود. این کار بسیار کمتر تهاجمی است و در عین حال راحت تر است.

چه کسانی کاندیدای خوبی برای تزریق چربی به باسن هستند؟


کاندیدای خوب برای تزریق چربی به باسن

همیشه بهتر است قبل از تزریق چربی به باسن با یک جراح زیبایی مشورت کنید.

جراح ممکن است در صورتی که شما شرایط زیر را داشته باشید تزریق چربی را برای شما توصیه کند:

 • شکل طبیعی باسن شما به دلیل سن و نوسانات طبیعی از بین رفته باشد.
 • در لباس خود احساس خوشایندی نداشته باشید.
 • ذخیره چربی کافی در باسن و سایر نواحی برای پیوند داشته باشید.
 • سیگار نکشید.
 • وزن مناسبی داشته باشید.
 • به طور کلی سبک زندگی سالمی داشته باشید که شامل ورزش منظم میشود.
 • اخیراً هیچ گونه عفونت یا عارضه ناشی از جراحی را تجربه نکرده باشید.

 آمادگی لازم برای تزریق چربی به باسن


اگر به طور کامل برای تزریق چربی به باسن آماده هستید در ادامه چند راه حل ساده برای آماده شدن قبل از نزدیک شدن به تاریخ جراحی آورده شده است:

 1. سیگار را ترک کنید: اگر قرار است تزریق چربی به باسن داشته باشید بسیار مهم است که سیگار را ترک کنید. این جراحی به خون کافی نیاز دارد و نیکوتین رگ های خونی را منقبض میکند و جریان خون را کاهش میدهد و بهبود را دشوارتر میکند.
 2. به ورزش ادامه دهید: اگر از قبل یک برنامه ورزشی دارید آن را ادامه دهید. بیمارانی که در اندام مناسب و نزدیک به وزن ایده آل خود هستند سریعتر بهبود میابند. با این حال مطمئن شوید که بعد از تزریق چربی ورزش های خیلی سنگین انجام ندهید.
 3. غذای سالم بخورید: در هفته های قبل از جراحی غذای سالم بخورید و آب کافی بنوشید. این کار به تنظیم گوارش شما میکند و بدن شما میتواند از خود در برابر عفونت ها دفاع کند.
 4. اقلام مورد نیاز برای دوران نقاهت را قبل از جراحی تهیه کنید: قبل از جراحی اقلام مورد نیاز برای دوران نقاهت را تهیه کنید. برخی از آنها عبارتند از میان وعده های سالم و وعده های غذایی آسان و همچنین بسته های یخ، لباس های گشاد و داروها. ما به شما به یک بالش مناسب برای نشستن میدهیم.
 5. خوابیدن به پهلو یا روی شکم را تمرین کنید: پس از عمل باید به مدت شش هفته روی شکم یا پهلو بخوابید.
 6. از مصرف آسپرین و دارو های ضد التهابی خاص خودداری کنید: این دارو ها میتوانند خونریزی را افزایش دهند.

مراحل ترانسفر چربی به باسن


مراحل ترانسفر چربی به باسن

تزریق چربی به باسن میتواند تحت بیهوشی عمومی یا بی حسی موضعی انجام شود. این روش شامل سه مرحله اصلی است:

 • برداشتن چربی: برش های کوچکی در پوست ایجاد میشوند و از یک لوله نازک برای بیرون کشیدن مقدار کمی چربی استفاده میشود (شبیه به لیپوساکشن). سپس برش ها با بخیه بسته میشوند.
 • تصفیه چربی: از تجهیزات خاصی برای جدا کردن چربی برداشته شده از خون و سایر مایعات استفاده میشود.
 • تزریق چربی: مقادیر کمی چربی به ناحیه درمان تزریق میشود. معمولاً نیازی به بخیه نیست.

این روش معمولاً چند ساعت طول میکشد. شاید بتوانید بعد از عمل به خانه بازگردید و شاید هم لازم باشد یک شب در بیمارستان بستری شوید.

اگر ناحیه وسیعی درمان شده ممکن است لازم باشد درمان شما در 2 جلسه یا بیشتر انجام شود.

مراقبت‌های بعد از تزریق چربی به باسن


بلافاصله پس از عمل ممکن است نواحی مورد استفاده برای برداشت سلول های چربی دچار کبودی و تورم شود. درد را میتوان با دارو کنترل کرد. زمان و روند بهبودی از یک بیمار به بیمار دیگر کمی متفاوت است و جراح زیبایی بیمار را از قبل برای آن آماده میکند. مراحل زمان بندی دوران نقاهت به شرح زیر است:

هفته اول

در حالت ایده آل بیمار در هفته اول باید از محل کار خود مرخصی بگیرد. پس از دو روز اول آنها میتوانند با در آوردن لباس های فشاری و شستشوی آرام باسن دوش بگیریند. در پایان هفته اول جراح وضعیت بیمار را بررسی میکند و ممکن است لوله های تخلیه موقت را خارج کند. بخیه ها ممکن است در همان زمان یا چند روز بعد بسته به روند بهبودی برداشته شوند.

یکی از مهم ترین نکات ریکاوری بعد از تزریق چربی به باسن این است که حداقل تا هشت هفته پس از عمل مستقیماً روی باسن خود ننشینید. معمولاً به بیماران توصیه میشود که به روی شکم یا پهلو بخوابند و اگر مجبور هستید کاملاً بنشینید بهتر است از بالش دونات یا بالش بادی استفاده کنید.

قرار دادن بالش پشت پاها برای جلوگیری از فشار تزریق چربی با بالا بردن باسن مفید است. این کار برای دستیابی به نتایج طولانی مدت بسیار مهم است چون نشستن مستقیم روی باسن میتواند بر گردش خون در این ناحیه تأثیر بگذارد. کاهش گردش خون میتواند سلول های چربی تزریق شده به باسن را از بین ببرد هر چند باید توجه داشت که تا 40 درصد از چربی منتقل شده ممکن است زنده نماند.

در این دوره باید از مصرف سیگار، الکل و دارو های رقیق کننده خون خودداری شود. بسیاری از بیماران پس از هفته اول به روال عادی خود بازمیگردند. یک روز پس از جراحی برای کاهش تورم و حمایت و بهبودی جریان خون توصیه میشود پیاده روی کوتاهی در خانه انجام دهید.

دو تا سه هفته

فعالیت های بدنی عادی را میتوان در این زمان از سر گرفت، اما باید از حرکات کششی، چمباتمه زدن یا ورزش‌های شدیدتر و رابطه جنسی اجتناب کرد. بسته به توصیه جراح، بیمار ممکن است بتواند پوشیدن لباس فشرده را متوقف کند و روی باسن خود بنشیند. اگر بیمار بتواند به راحتی روی بالش در ماشین بنشیند و داروهای ضد درد مصرف نکند، ممکن است بتواند رانندگی را از سر بگیرد. شنا و حمام کردن در وان را میشود حدود یک ماه بعد از سر گرفت.

بهبودی طولانی مدت

بیشتر بیماران پس از دو تا شش ماه از جراحی کاملاً بهبود می‌یابند. در این مدت، التهاب و تغییر رنگ کاهش می‌یابد. یک سال پس از جراحی، بیمار می‌تواند نواحی تحت درمان را در معرض نور خورشید قرار دهد و انتقال چربی در باسن کاملاً حل می‌شود. بهبودی اولیه بعد از هشت هفته بسیار مهم است و استفاده از کوسن هنگام نشستن و پرهیز از نشستن طولانی مدت توصیه می‌شود. همچنین، تا هشت هفته اول پس از جراحی، توصیه می‌شود از خوابیدن به پشت خودداری کنید.

عوارض تزریق چربی به باسن


تزریق چربی به باسن مانند هر روش دیگری ممکن است خطراتی هم داشته باشد. شما باید نکات خاصی را نظر بگیرید:

 • لخته شدن خون/آمبولی ریوی: لخته شدن خون در پاها میتواند به قلب یا ریه ها منتقل شود و منجر به عوارض جدی از جمله مرگ شود. بیماران باید از نظر هرگونه خطر قلبی برای تشکیل لخته خون مورد ارزیابی قرار گیرند و پروفیلاکسی مناسب باید انجام شود.
 • عفونت: عفونت همیشه یکی از خطرات جراحی است به خصوص در شرایط انتقال چربی با حجم زیاد مانند تزریق چربی به باسن. استفاده از تکنیک استریل دقیق بسیار مهم است و همه بیماران باید پروفیلاکسی آنتی بیوتیکی مناسب دریافت می کنند.
 • تغییرات حسی: هر ناحیه ای که جراحی شود متورم می شود و تورم می تواند باعث توقف عملکرد اعصاب یا عملکرد ضعیف آن شود. گاهی اوقات حتی باید در طول جراحی اعصاب قطع شود. این وضعیت منجر به بی حسی می شود که معمولاً موقتی است، اما در برخی موارد می تواند به طور دائمی باقی بماند. بیماران فقط باید قبل از جراحی از این موضوع آگاه باشند زیرا اگر احساس یا عملکرد عصبی خود به خود باز نگردد، هیچ درمانی وجود ندارد.
 • بهبود ضعیف زخم/اسکار: زخم ها در زمان جراحی به خوبی بسته می شوند، اما اگر بخیه ها باز شوند، جای زخم می تواند بزرگ شود یا بد به نظر برسد. خوشبختانه برش‌های تزریق چربی به باسن بسیار کوچک هستند، اما باز هم امکان ایجاد جای زخم وجود دارد.
 • بی نظمی های کانتور: چربی از ناحیه ای به ناحیه دیگر منتقل می شود، احتمال عدم تقارن وجود دارد. این مشکل به معنای پری بیش از حد یا فرورفتگی و عدم تقارن احتمالی بین باسن است. جراح شما نکات بسیار خاصی در مورد میزان فعالیت، وضعیت خوابیدن و لباس های فشرده به شما ارائه میدهد. برای رسیدن به بهترین نتیجه باید این نکات را دنبال کنید.

ماندگاری تزریق چربی به باسن


نتایج تزریق چربی به باسن دارای ماندگاری بالایی هستند. سلول‌های چربی که از لیپوساکشن استخراج می‌شوند، به ناحیه اهداکننده بازنمی‌گردند و سلول‌های چربی که به باسن انتقال می‌یابند، برای سال‌های آینده باقی می‌مانند. بیماران می‌توانندنتظار داشته باشند که حدود 60 تا 80 درصد از چربی تزریق شده، باقی بماند. با از بین رفتن تورم باقیمانده و بهبودی کامل بیماران، حدود 6 ماه زمان می‌برد تا به نتیجه نهایی برسیم.

هزینه تزریق چربی به باسن


هزینه تزریق چربی به باسن

هزینه تزریق چربی به باسن برای هر مراجعه کننده متفاوت بوده و شامل هزینه‌های لیپوساکشن و تزریق، هزینه کلینیک یا درمانگاه، تکنیک و دستمزد پزشک می‌باشد. تعداد دفعات تزریق چربی و میزان چربی تزریق شده نیز بر این هزینه مؤثراند.

بیمه هزینه تزریق چربی به باسن را پوشش نمی‌دهد.

سؤالات پرتکرار


زمان بهبودی تزریق چربی به باسن چقدر است؟

بزرگ کردن باسن دوران نقاهت طولانی دارد. ممکن است تا چند هفته نتوانید بخوابید یا مستقیماً روی باسن خود بنشینید. به طور معمول چند ماه تا یک سال طول می کشد تا به طور کامل بهبود یابد.

چند وقت بعد از تزریق چربی به باسن میتوانم کار و فعالیت های عادی خود را از سر بگیرم؟

شاید لازم باشد چندین هفته تا یک ماه صبر کنید. ممکن است زمان بیشتری طول بکشد تا بتوانید ورزش کنید یا فعالیت های سنگین دیگری انجام دهید.

آیا تزریق چربی به باسن روشی بی خطری است؟

تزریق چربی به باسن روشی بی خطر است. چربی از شکم گرفته میشود و به باسن تزریق میشود. بهتر است برای این کار به یک جراح با تجربه مراجعه کنید.

تفاوت بین تزریق چربی به باسن و روش سنتی لیفت باسن چیست؟

لیفت سنتی باسن یک روش خاص کانتورینگ بدن است که شامل بلند کردن و برداشتن پوست اضافی و افتادگی در حین جابجایی عضلات باسن است. این روش معمولاً وقتی انجام میشود که شخص وزن زیادی کم کرده باشد. تزریق چربی به باسن بسیار متفاوت است و شامل برداشتن چربی از بدن خود بیمار با لیپوساکشن و تزریق مجدد آن به باسن است. در این روش بدون نیاز به جراحی یا کاشت ایمپلنت، باسن شما برجسته تر و خوش فرم تر میشود.

جلسه مشاوره اولیه چگونه است؟

در جلسه مشاوره پزشک با شما در باره اهداف، هزینه و اینکه آیا شما کاندیدای خوبی برای تزریق چربی به باسن هستید یا خیر صحبت میکند. شما باید انتظارات واقع بینانه داشته باشید. وزن مناسبی داشته باشید، بدن شما چربی کافی داشته باشید تا جراح بتواند آن ها را به صورت ایمن منتقل کند. پزشک همچنین در رابطه با بهبودی، عوارض و اسکارها صحبت خواهد کرد.

تزریق چربی به باسن چقدر طول میکشد؟

در روز جراحی میتوانید انتظار داشته باشید که تقریباً 5 ساعت در مرکز جراحی باشید. این عمل 3-4 ساعت طول می کشد و زمان باقی مانده صرف بیهوشی و آماده سازی شما برای رفتن به خانه می شود.

بعد از تزریق چربی به باسن چه نوع اسکارهایی خواهم داشت؟

شما چهار اسکار بسیار کوچک به طول تقریباً 3 سانتی متر خواهید داشت: دو زخم در قسمت پایین کمر و گودی کمر و دو زخم در زیر باسن. زخم ها به سختی قابل مشاهده هستند و به راحتی پنهان می شوند.

آیا بعد از تزریق چربی به باسن باید گن پوشید؟

پس از تزریق چربی به باسن باید تا شش هفته پس از عمل از یک لباس فشرده‌ یا چسب مخصوص استفاده کنید تا از باسن و ناحیه‌ای که چربی برداشته شده است حمایت کنید.

این کار التیام، قابلیت ارتجاعی پوست و نتایج کلی شما را بهبود می بخشد. لباس های فشرده شما هرگز نباید تنگ یا ناراحت کننده باشند چون میتواند جریان خون را در ناحیه مورد نظر محدود کند و به سلول های چربی منتقل شده آسیب برساند.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان