لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

لیفت گونه | روش‌های لیفت گونه + عوارض، ماندگاری و قیمت

عناوین این مطلب

با گذشت زمان، گونه‌ها در زیر پلک پایینی خود تغییر می‌کنند و همچنین پلک‌های پایینی ضعیف و افتاده می‌شوند. این تغییرات باعث ایجاد یک خط عمقی بین گونه‌ها و پلک پایینی می‌شود. بنابراین، گونه‌ها به طور آویزانی قرار می‌گیرند و افتادگی و چین خوردگی در منطقه بین بینی و گوشه دهان رخ می‌دهد. لیفت گونه به منظور رفع این مشکلات زیبایی انجام می‌شود. با لیفت کردن قسمت میانی صورت یا گونه‌ها، جوانی و زیبایی صورت بازگردانده می‌شود و افتادگی بین پلک‌های پایینی و گونه‌ها کاملاً برطرف می‌شود.

مزایای لیفت گونه‌ها


مزایای لیفت گونه ها

لیفت گونه‌ها به منظور بالا کشیدن پدهای چربی در ناحیه گونه‌های شما می‌باشد. معمولا این نواحی، اولین جاهایی از صورت هستند که به دلیل کاهش پری گونه‌ها، آویزان شده و اثر منفی آن نیز کل صورت را افتاده به نظر می‌رساند. این پدهای چربی، به سمت بالا و در جای اصلی خود، لیفت شده و نتیجتا شما پوست اضافی یا افتاده کمتری (روی گردن و درست زیر خط چانه ) خواهید دید.

چه افرادی کاندید مناسبی برای لیفت گونه هستند؟


به طور کلی، بهترین کاندیدهای انجام این درمان، کسانی هستند که صورتشان زودتر از حد معمول در حال پیرشدن می‌باشد و یا افرادی که در آنها نشانه‌هایی از پیری خفیف، آشکار شده است. این علائم می‌توانند شامل شل شدگی خفیف تا متوسط پوست، به خصوص در ناحیه گونه‌ها باشد و یا ایجاد خطوطی نسبتا عمیق در دور دهان و بینی. در بیشتر مواقع، کاندیدهای این نوع از درمان، سنی بین 33 تا 55 سال دارند.

دسته آخر افراد مناسب برای انجام این نوع از لیفت، بعد از گرفتن مشاوره‌های لازم تعیین می‌گردند. این مشاوره‌ها، به متخصصین پوست، این امکان را می‌دهد تا پوست شما را به دقت بررسی کرده و تصمیم بگیرند که آیا لیفت گونه‌ها، برای شما راه حل مناسبی برای رفع نگرانی‌هایتان در مورد ظاهرتان می‌باشد یا خیر.

روش‌های لیفت گونه


لیفت گونه‌ها، به روش‌های متفاوتی قابل انجام است و این روش‌ها بستگی به روند پیری فرد و همچنین تشخیص متخصص دارد. نتایج این کار نیز بسیار مطلوب است و باعث جوانسازی اساسی می‌شود.

روش‌های غیرجراحی لیفت گونه

روش‌های غیرجراحی لیفت گونه

لیفت گونه‌ها به روش غیر‌جراحی از طریق استفاده از روش حداقل تهاجمی می‌باشد که به منظور رفع اثرات پیری در صورت فرد و نیز جوانسازی پوست و شاداب کردن ظاهر شما، می‌باشد.

لیفت گونه با نخ

لیفت گونه با نخ

زمانی که از روش لیفت گونه با نخ استفاده می‌کنید، نخ های نازک و قابل جذبی در زیر پوست قرار می‌گیرند تا پوست را لیفت کرده و افتادگی‌های قسمت پایینی صورت را به طرز قابل توجهی بهبود بخشند. سوزن های کوچک به کمکی از این روش وارد پوست شما می‌شوند و با محکم شدن در نواحی کناری صورت، گونه ها را به آرامی ولی به طرز قابل توجهی لیفت می‌دهند. این روش موجب تحریک کلاژن سازی پوست نیز می‌شود و علاوه بر اینکه حداقل تهاجمی است، هیچگونه برشی در سطح پوست ایجاد نمی‌شود. ماندگاری این روش بین 1 تا 3 سال است و عوارض بسیاری نیز دارد.

لیفت گونه با اولتراپی

لیفت گونه با اولتراپی

اولتراپی یک روش محبوب و تایید شده توسط سازمان غذا و دارو (FDA) است که برای لیفت و تقویت پوست بدون نیاز به جراحی استفاده می‌شود. این روش از انرژی گرمایی اولتراسوند استفاده می‌کند تا پوست را لیفت و بهبود بخشیده و تجدید ساختار طبیعی کلاژن را تحریک کند. با استفاده از این تکنیک، پوست گونه ها و گردن شما محکم شده و جوان‌تر به نظر خواهد رسید.
لیفت گونه توسط اولتراپی همیشه قابل مشاهده و همچنان باقی خواهد ماند. این روش بدون نیاز به بیهوشی انجام می‌شود و به پوست شما ظاهری جوان و طبیعی می‌بخشد و ساختار آن را محکم می‌کند. نتایج این روش نیز برای مدت یک سال یا بیشتر ماندگار خواهد بود.

لیفت گونه با فیلر

لیفت گونه با فیلر

گونه ها ممکن است در معرض کاهش حجم باشند. “هیالورونیک اسید” – که یک ماده موثر در حفظ رطوبت، ترمیم بافت‌ها و انعطاف پذیری پوست می‌باشد – بعد از تزریق آن به پوست ،به سرعت مواد مغدی پوست را حفظ کرده و باعث لیفت پوست می‌شود. تزریق این فیلر به گونه‌ها، باعث به حداقل رسیدن افتادگی پوست می‌شود. علاوه بر اینها، این فیلر باعث از بین رفتن خطوط و چین و چروک‌ها نیز می‌شود. این خطوط ایجاد شده نیز می‌تواند به دلیل از کاهش چربی یا کلاژن و حتی استخوان های صورت باشد. بعد از انجام آن نیز، شما نیازی به استراحت یا ندارید یا خیلی کم نیاز خواهید داشت. لیفت گونه با فیلر، بین 9 تا 18 ماه ماندگاری داشته و نتایج حاصل از تزریق آن، بلافاصله قابل مشاهده است.

لیفت گونه با تزریق بوتاکس

بوتاکس (بوتالینوم توکسین)، یکی از رایج‌ترین و شناخته‌شده‌ترین روش‌های غیرجراحی برای لیفت گونه‌ها است. بوتاکس، یک فلج کننده موقت عصبی است که به عضله تزریق شده و باعث فلج موقتی عضلات می‌شود. این عضلات از کار افتاده ، دیگر قادر به انقباض و نهایتا ایجاد خط و خطوط نخواهد بود. نتایج انجام بوتاکس، بعد از گذشت 3 تا 7 روز قابل مشاهده است و اثر آن معمولا 3 تا 6 ماه ماندگار خواهد بود.

لیفت گونه با تزریق چربی

جایگزین برای فیلر، تزریق چربی است. این چربی را می‌توان از دیگر نقاط بدن برداشته و آن را به گونه ها و به منظور افزایش حجم آن ها، تزریق کرد. یکی از بزرگترین فواید تزریق چربی، این است که ظاهری بسیار طبیعی به صورت شما خواهد داد و نیز ماندگاری آن بسیار زیاد است. از آنجایی که این چربی ها از بدن خودتان به صورتتان تزریق می‌شود، ریسک ابتلا به آلرژی در اثر تزریق، بسیار کاهش می‌یابد.

لیفت‌گونه با هایفوتراپی

روش هایفوتراپی یا ” امواج متمرکز فراصوت با شدت بالا – HIFU “، یک درمان بسیار مناسب و پیشرفته را برای سفت‌تر کردن پوست و لیفت پوست و گونه‌ها، می‌باشد. نتایج استفاده از این روش، ویژگی‌های صورت شما را به صورت طبیعی حفظ می‌کند ولی علائم پیری را متوقف کرده و باعث می‌شود، چندسال جوانتر به نظر برسید بدون آنکه ظاهر خود را تغییر دهید. برای دستیابی به نتایج ماندگار، باید چند جلسه هایفوتراپی انجام داده و مراقبت های بعد از آن را نیز جدی گرفت.

لیفت‌گونه با لیزر

در این روش، از لیزر با نور پرشدت و پالسی، برای جوانسازی پوست استفاده می‌کنند. لیزرهای متفاوتی با کارکردهای متنوعی برای انواع پوست، وجود دارند. برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک‌ها، از لیزر Ablative، برای لایه برداری سطحی پوست و نیز تحریک کلاژن سازی در لایه های زیرین، استفاده می‌شود. روش لایه برداری پوست با لیزر، معمولا چندین جلسه در طی چند ماه ، به طول می‌انجامد.

لایه برداری شیمیایی

در طی لایه برداری شیمیایی، یک نوع ماده شیمیایی به منظور برداشتن لایه ای از پوست، به آن تزریق می‌شود. این کار باعث می‌شود تا پوست شما، نرم تر شود. همچنین از این روش برای از بین بردن خطوط ریز و چین و چروک ها نیز استفاده می‌شود؛ ولی نقشی در سفت کردن پوست روی گونه ها ندارد. برای لایه برداری ملایم تا متوسط، ممکن است چندین جلسه نیاز باشد، تا به نتیجه دلخواه خود برسید.

لیفت گونه با جراحی

لیفت گونه با جراحی

لیفت گونه‌ها به کمک جراحی که گاهی به آن، لیفت گونه نیز گفته می‌شود، یک نوع از جراحی است که در آن گونه‌های افتاده، لیفت شده و خط لبخند نیز تقریبا محو می‌شود. جراحی لیفت گونه، با کشیدن ماهیچه های زیر پوست ، کمک به جوان به نظر رسیدن پوستتان می‌گردد. همچنین جراح، مکان چربی های نواحی گونه ها را تغییر داده ، تا گودی زیر چشمان، کمتر به نظر برسد. اما مانند همه جراحی‌های زیبایی ،عمل لیفت گونه نیز هزینه و عوارض جانبی زیادی دارد به همین دلیل متخصصین زیبایی روش‌های کم خطر‌تر مانند تزریق فیلر، بوتاکس و لیفت گونه با نخ را بیشتر توصیه می‌کنند.

لیفت گونه با اندوتاین

لیفت گونه با اندوتاین

اندوتاین، یک روش مبتکرانه برای بهبود علائم نشانگر پیری در صورت می‌باشد که در آن از ایمپلنت هایی موقتی برای تنظیم مکان پوست و بافت های زیر آن، استفاده می‌شود. این ایمپلنت، یک نوار نازک با 5 بند کوچک در انتهای آن، می‌باشد. از طریق ایجاد یک برش کوچک ( که معمولا پشت گوش هاست)، این ایمپلنت وارد قسمت گونه ها و در زیر بافت نرم آن می‌شود. سپس با نگه داشتن این بافت ها در جای خود، ایمپلنت کار گذاشته شده، گونه ها و پوست را محکم نگه داشته  و ظاهر چین و چروک ها را بهبود می‌بخشد.

ایمپلنت اندوتین، از پلی لاکتیک اسید تشکیل شده – که خود از مواد طبیعی مانند نشاسته ذرت درست می‌شود – و به مرور زمان به طرز ایمنی توسط بدن جذب خواهد شد. تا وقتیکه این مواد ، توسط بدن جذب شوند، بافت های اطراف آن بهبود می‌یابند . بعد از لیفت گونه با اندوتاین، ممکن است احساس ناراحتی، عفونت و یا مشکل ترمیم زخم داشته باشید. به علاوه، ممکن است ایمپلنت کار گذاشته شده را با هر بار لمس کردن، کاملا احساس کنید. در موارد کمی، این احتمال وجود دارد که، پوست یا موی شما به

خاطر وجود این ایمپلنت نازک تر شده و اگر بدنتان مشکل اساسی با ترمیم زخم داشته باشد، این احتمال هست که زخم شدگی را تجربه کنید. اگرچه ایمپلنت‌های اندوتاین قابل جذب هستند، ولی ممکن است مدت زمان جذب آن ها زیاد باشد.  بنابراین این روش جراحی لیفت گونه نیز کمتر توسط متخصصین زیبایی پیشنهاد می‌شود.

ماندگاری لیفت گونه


میزان ماندگاری لیفت گونه بسته به روش لیفت متفاوت است. برای مثال لیفت گونه با جراحی ماندگاری بیشتری دارد در حالی که لیفت گونه با تزریق بوتاکس و یا فیلر ماندگاری کمتری دارد. متابولیسم بدن و سبک زندگی مراجعه کننده مانند تغذیه، میزان فعالیت و مصرف سیگار نیز سایر عوامل تاثیرگذار بر ماندگاری لیفت گونه هستند.

عوارض لیفت گونه


درست است که روش‌های غیرجراحی لیفت صورت، مزایای بسیاری دارد ولی باز با این وجود همچنان یک سری معایب را نیز دارا هستند. روش‌های غیرجراحی، نتایج چشمگیر کمتری در مقایسه با گزینه های جراحی دارند. ممکن است این درمان ها، نیاز به تکرار

شدن بیشتری در مقایسه با عمل جراحی ، که اثر آن ماندگار است، داشته باشند . همچنین همانند سایر درمان‌های پزشکی، روش های غیرجراحی نیز ممکن است عوارض جانبی مانند ، احتمال کم خطر خونریزی بعد از اعمال روش، عفونت و یا تورم، را به همراه داشته باشند. با این حال، نکات ذکر شده، در مقایسه با روند بهبودی بعد از عمل جراحی لیفت گونه‌ها، ناچیز هستند.

جراحی لیفت گونه، با وجود طولانی مدت بودن آن، یک راه حل دائمی به حساب نمی‌آید. در حقیقت با گذشت زمان شما دوباره نیاز خواهید داشت تا برای رفع مشکلات ناشی از برگشت افتادگی گونه ها، دوباره به یک متخصص در این زمینه رجوع کنید. اگرچه این کار به خودی خود کار سختی نیست، ولی بعضی از بیماران زمانی که می‌بینند نتایج مثبت عمل جراحی‌شان در حال از بین رفتن است، احساس بسیار بدی خواهند کرد. همچنین بهبودی از این روش جراحی پرزحمت و زمان بر، کار آسانی نیست. در واقع زمانی که برای لیفت گونه‌های خود به متخصص مراجعه می‌کنید، باید همزمان یک الی دو هفته از کار خود مرخصی بگیرید؛ چراکه باید دوران نقاهت را به خوبی پشت سر بگذارید. متاسفانه احتمال عفونت نیز وجود دارد که می‌تواند منجر به خارج کردن ایمپلنت کار گذاشته شده شود.

ناهنجاری های ناشی از کانتورینگ صورت (روشی که در آن عناصر صورت مانند چانه ، گونه ها یا فک با تزریق ایمپلنت تغییر ظاهر می‌دهند.) نیز ممکن است به دلیل جذب نامناسب یا جابجا شدن ایمپلنت، رخ دهد. خونریزی یا تورم، از دیگر عوارض جراحی لیفت گونه هستند.

هزینه لیفت گونه چقدر است؟


هزینه انجام لیفت گونه ممکن است با توجه به عوامل مختلفی مانند روش لیفت، مواد مورد استفاده، نوع بیهوشی، تکنیک پزشک، تجربه و دستمزد پزشک و محل انجام لیفت گونه (کلینیک و یا بیمارستان) متفاوت باشد. بنابراین، بهتر است برای دریافت اطلاعات دقیقتر در مورد هزینه‌های مربوطه، مراجعه حضوری به یک متخصص زیبایی صورت پذیرد. در این ملاقات، پس از انجام معاینات لازم، از هزینه‌های مربوطه مطلع خواهید شد.

سوالات متداول


بهترین سن برای لیفت گونه چه سنی است؟

لیفت گونه به طور کلی برای افراد زیر 30 سال مناسب نیست. این نوع از لیفت در بیشتر موارد برای افرادی که در دهه های 40، 50 و 60 سالگی خود هسند، اثربخش‌تر است. خطوط عمیق، چین و چروک ها ، خطوط ریز و نیز افتادگی پوست، همگی نشانه پیری است و با استفاده از روش های مختلف لیفت، به بهترین شکل قابل اصلاح می‌باشند. با این وجود، سن به خصوصی وجود ندارد که بگویید در این سن لیفت مناسب است؛ چراکه همه افراد بنابر دلایل مختلف ممکن است پیری را در هر سنی تجربه کنند. در عوض، زمانی که علائم پیری برای شما آزاردهنده تلقی می‌شود، می‌توانید گزینه لیفت را انتخاب کنید.

لیفت گونه، چه مشکلاتی را رفع می‌کند؟

اگر شما از هریک از شرایط زیر رنج می‌برید، بهتر است در ارتباط با لیفت گونه ها ، با پزشک متخصص زیبایی خود صحبت کنید.

  • افتادگی پوست زیر نواحی چانه
  • افتادگی پوست زیر فک در ناحیه خط فک
  • گودی زیر چشم و یا پف زیاد

دوره نقاهت لیفت گونه چقدر است؟

دوران نقاهت بعد از لیفت گونه ها ، به روش انجام آن بستگی داشته و فرد به فرد نیز متفاوت است. نقاهت می‌تواند 1 تا 10 روز طول بکشد. بعضی از بیماران نیز چند روزی را از محل کار خود مرخصی می‌گیرند ولی همه این ها بستگی به این دارد که بدن شما از شما چه تقاضایی دارد و شما نیز باید طبق آن عمل کنید. البته توصیه میود که از انجام کارهای سنگین برای 4 هفته خودداری کنید.

آیا روش های غیرجراحی لیفت گونه فایده ای دارد؟

لیفت گونه ها به روش غیرجراحی، برای جلوگیری از افزایش علائم پیری و نیز ایجاد چین و چروک و افتادگی، موثر است. البته بهبود قابل توجهی بعد از انجام اولین دوره درمانی، قابل رویت خواهد بود. مشاوره با یک پزشک نیز می‌تواند تعیین کند که چه نوع لیفت گونه غیرجراحی برای شما مناسب است.

می‌توان انتظار چه نتایجی را از لیفت گونه توسط روش غیرجراحی داشت؟

نتایج نیز بسته به شیوه درمانی که اتخاذ کرده‌اید، جنس پوست شما و اهداف شخصی تان از انجام این نوع درمان ها ، متفاوت است. میزان افتادگی و شل شدگی پوست شما نیز در این فرایند تاثیر گذار است. پزشک شما تمامی نتایجی که باید انتظارش را داشته باشید ، با شما درمیان خواهد گذاشت.

ماندگاری لیفت گونه به روش غیرجراحی، چقدر است؟

بسته به نوع درمانی که انجام خواهید داد، انجام آن از چند دقیقه تا 1 ساعت به طول خواهد انجامید و نیز نتایج بعد از آن ، از چند ماه تا چند سال ، ماندگاری خواهد داشت.

بهترین روش غیرجراحی برای لیفت گونه ها، کدام است؟

جواب این سوال بستگی به نیاز های شما از انجام این نوع درمان ها و نیز نتیجه دلخواه شما دارد.در نهایت مشاوره گرفتن از متخصص این کار، شما را در مسیر انتخاب شیوه درمانی مناسب، یاری خواهد کرد.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان