لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق نانوفت زیر چشم و صورت: هزینه، عوارض، مراقبت ها و پزشک خوب

عناوین این مطلب

روش انتقال چربی نانوفت، یک روش استفاده از سوزن بسیار نازک برای تزریق چربی به مناطق مورد نیاز در صورت است. این روش برای صاف کردن چین و چروک، بازگرداندن خطوط جوانی پوست و بهبود کیفیت پوست صورت استفاده می شود. با استفاده از سوزن بسیار نازک، چربی به نواحی مورد نظر تزریق می شود و به دلیل غلظت ملایم چربی و اندازه کوچک سوزن، تغییرات دقیق و نتایج طبیعی در نواحی کوچک ایجاد می شود.

بعد از درمان، عموماً هیچ عوارض منفی وجود ندارد، اما برخی عوارض جزئی ممکن است رخ دهد که در این مقاله به آنها پرداخته شده است. اگر درمان موفق باشد، تأثیرات آن به طور نسبتاً طولانی مدت (تا سه سال) باقی می ماند.

نانوفت چیست؟


 

نانوفت چیست

نانوفت محصول بافت چربی احتمالی در انتقال و ترمیم کنندگی بالینی می باشد و به عنوان بسته ای فشرده از سلول های بنیادی با پتانسیل بازسازی و ترمیم بافت است. با در نظر گرفتن توانایی ترمیم کنندگی و ساختاری آن، کاربردهای نانوفت را می توان به زمینه های مختلف تعمیم داد. تفاوت بین نانوفت و میکروفت در این است که نانوفت از ذرات بسیار کوچکتری نسبت به میکروفت ساخته شده است که منجر به دستیابی به نتایج ظریف تری نیز می شود.

تزریق نانوفت به صورت و زیر چشم ها


 

تزریق نانوفت به صورت و زیر چشم ها

نانوفت در نواحی مختلفی از پوست استفاده می شود، اما تزریق به کل صورت و مخصوصاً زیر چشم ها از جمله روش هایی هستند که بیشتر مورد توجه می باشند. در زمانی که می خواهید در مورد درمان زیبایی تصمیم بگیرید، همیشه یک سری سؤالات مهم وجود دارند و ما تمام مواردی که نیاز دارید در مورد تزریق نانوفت بدانید را به شما توضیح می دهیم.

مزایای تزریق نانوفت


 

مزایای تزریق نانوفت

تزریق نانوفت به طور موضعی می تواند حجم صورت را کاهش دهد که اغلب با بالا رفتن سن ظاهر می شود. این شامل افتادگی گونه‌ها، پوست اضافه شقیقه ها، اسکارها، چین و چروک ها و خط اخم و تیرگی های صورت می شود. این روش تحت بی حسی موضعی انجام می شود و به عنوان جایگزینی برای روش های سنتی مانند فیلرها استفاده می شود. انتقال نانوفت بی خطر، مقرون به صرفه و مؤثر است و احتمال ایجاد آلرژی وجود ندارد. همچنین، این روش می تواند در مطب انجام شود. در نهایت، نتایج انتقال چربی بیشتر از روش های سنتی ماندگار است زیرا ترمیم کنندگی ساختارهای صورت را تحریک می کند، مانند کلاژن سازی طبیعی در سطح مولکولی. انتقال چربی همچنین جایگزینی برای جراحی لیفت چشم، صورت و گردن است.

تزریق نانوفت برای چه افرادی مناسب است؟


 

تزریق نانوفت برای چه افرادی مناسب است؟

هرچند اکثر افراد، حتی افرادی که به طور طبیعی لاغر هستند، چربی کافی در بدن خود برای برداشت کردن دارد، اما افرادی که می خواهند این روش را انجام بدهند باید از سلامت عمومی مناسبی برخوردار باشند و سیگاری نیز نباشند (یا مایل به پرهیز از سبک زندگی ناسالم بعد از عمل باشند).

گرچه اغلب افرادی که چین و چروک و علائم سال خوردگی پوست را دارند می توانند این درمان را دریافت کنند، اما در اینجا برخی افرادی که این روش بسیار برای آنها مناسب است بیان شده اند:

 • افرادی که خطوط ریز در کانتور چشم و اطراف بینی دارند.
 • افرادی که حلقه های تیره و نواحی بنفش در زیر چشم ها دارند.
 • افرادی که چین و چروک ریز در گردن و صورت دارند.
 • افرادی که چین چروک روی پیشانی و اطراف لب ها دارند.
 • افرادی که به خاطر لیپوساکشن یا صدمه دچار افتادگی پوستی یا زیر پوستی شده اند.
 • مبتلایان به گودی ناشی از آکنه

آمادگی برای درمان و موارد احتیاطی


 

آمادگی برای درمان نانوفت و موارد احتیاطی

در جلسه مشاوره اولیه، پزشک شما سابقه پزشکی شما را بررسی کرده و برای تعیین اینکه آیا پیوند نانوفت مناسب برای شما است یا خیر، معاینه جسمانی انجام می‌دهد. احتمالاً پزشک نواحی دیگر صورت را نیز بررسی می‌کند تا تعادل و تقارن مناسب را برقرار کند. لطفاً در مورد انتظارات و نتایج مورد نظر خود صادق باشید تا بتوانید بهترین درمان را بر اساس نیازهای خود دریافت کنید.

احتمالاً به شما توصیه می‌شود قبل از درمان و در طول فرآیند بهبودی سیگار نکشید، زیرا این کار ممکن است روند ترمیم را کند کند و احتمال آسیب به بافت را افزایش دهد. همچنین ممکن است نیاز به پرهیز از مصرف داروهای خاصی مانند داروهای ضد التهابی که خونریزی را افزایش می‌دهند، وجود داشته باشد. در روز درمان، لطفاً از فردی بخواهید که شما را به مطب بیاورد و برگرداند، زیرا پس از درمان قادر به رانندگی نخواهید بود.

فرایند


 

فرایند نانوفت

پیوند چربی معمولاً درمانی سرپایی می باشد. این فرایند با استفاده از کانولای ظریفی به منظور برداشت چربی از باسن، ران ها و پایین شکم شروع می شود. همانطور که از اسم آن پیداست، پیوند نانوفت فقط نیاز به برداشت مقدار بسیار کمی چربی دارد.

سپس چربی با استفاده از یک سانتریفوژ پردازش و تصفیه می شود تا به صورت مایعی غلیظ و صاف از ذرات نانوچربی مجزا شود. سپس این مایع تخلیص شده فیلتر گردیده و با استفاده از سوزن بسیار نازکی به محل مورد نظر تزریق می گردد. این روش نیاز به تزریق های بسیار دقیقی دارد تا تغییرات دقیق با ظاهری طبیعی ایجاد کند.

مراقبت های بعد از درمان


 

مراقبت های بعد از نانوفت

تزریق نانوفت روشی نسبتاً آسان است و عوارض زیادی ایجاد نمی کند. اما قطعاً برخی از اقدامات احتیاطی وجود دارد که باید بعد از دریافت درمان برای دست یابی به بیشترین نتایج و اجتناب از شکست خوردن درمان انجام دهید:

 • از مصرف الکل به مدت حداقل 6 ساعت بعد از درمان پرهیز کنید.
 • از مصرف داروهای رقیق کننده خون خودداری کنید.
 • از کشیدن سیگار پرهیز کنید.
 • از قرار گرفتن در معرض نور خورشید، حمام بخار، سونا، دوش آب گرم، یوگای گرم به مدت 14 ساعت پس از درمان پرهیز کنید.
 • در صورت نیاز می توانید بعد از درمان آرایش کنید. با این حال، توصیه می شود تا دو هفته از آرایش کردن اجتناب کنید.
 • مصرف نمک را کاهش دهید.
 • از فعالیت های شدید و ورزش های پر برخورد پرهیز کنید.
 • بدن را هیدارته نگه دارید.
 • در ناحیه تحت درمان برای چند روز از اسکراب استفاده نکنید.
 • می توانید بعد از درمان به سرکار بروید ولی توصیه می شود چند روزی استراحت کنید.

نتایج و دوره تأثیرات


 

نتایج نانوفت

 

مشاهده نتایج قطعی زمان بر است؛ زیرا تزریق چربی نیاز به زمان دارد تا تنظیم گردد، اما بسیاری از بیماران در چند هفته اول متوجه تغییرات می شوند.

هرچند به طور طبیعی بدن بخشی از چربی تزریق شده را متابولیز می کند، اما باید متوجه تغییرات فوری که می‌تواند برای سالها ماندگار شوند باشید. متوجه شده ایم که بیمارانی که یک سری 2 تا 3 جلسه ای درمانی داشته اند، اغلب می توانند نتایج درمان را 2 تا 3 سال نگه دارند.

علائم و عوارض جانبی احتمالی چه هستند؟


 

عوارض جانبی نانوفت

هرچند این روش اغلب بدون ایجاد مشکل می باشد، اما احتمال بروز عوارض جزئی مربوط به برداشت چربی وجود دارد. عوارض جانبی می تواند شامل، کبودی، تشکیل هماتوم، درد در ناحیه اهدا کننده چربی، عفونت، نامنظمی در کانتورینگ ایجاد شده و تخریب ساختارهای زیرین در هنگام ورود کانول آسپیراسیون به نواحی صفاقی یا عضلانی می شود. پیوند نانوفت ممکن است باعث ایجاد ورم برای 2 تا 4 روز و بروز کبودی و درد در ناحیه اهدا کننده به مدت یک هفته گردد. با این حال، هیچ واکنش ثانویه ای در رابطه با این روش در سال های اخیر گزارش نشده است.

احتمال پارگی پوست نیز وجود دارد و باید دستورات پس از عمل پزشک را اجرا کنید تا از بروز عفونت در ناحیه تزریق پیشگیری کنید. این احتمال بیشتر نشان دهنده اهمیت یافتن یک جراح حرفه ای برای انجام این درمان است تا بتوانید از عوارض پرهیز کرده و از جراحی زیبایی خود لذت ببرید.

هزینه تزریق نانوفت


 

هزینه تزریق نانوفت

این سؤال برای بسیاری مهم می باشد، اما نمی توانیم هزینه دقیق این درمان را مشخص کنیم. هزینه ها برای هر بیمار متفاوت بوده و به چندین عامل دیگر بستگی دارد. در اینجا برخی عواملی که ممکن است روی هزینه این درمان تأثیر بگذارد بیان شده است:

 • نگرانی های خاصی که می خواهید با آنها مقابله کنید.
 • مقدار چربی که نیاز به انتقال دارد.
 • تعداد جلسات درمانی که در این فرایند نیاز است.
 • آیا درمان در مطب انجام می شود یا نیاز به تجهیزات جراحی دارد.
 • آیا درمان نیاز به ترکیب با روش های دیگر دارد یا خیر.
 • جراح مجرب و ماهری که برای انجام این درمان در نظر گرفته اید.

پزشک مناسبی را برای این کار انتخاب کنید


 

پزشک مناسب جهت نانوفت

چگونه می توانیم مطمئن شویم که پزشک انتخاب شده مناسب انجام این جراحی است و در مورد نتایج بدست آمده مطمئن باشیم؟ در اینجا برخی عوامل مهم بیان می شوند که باید در هنگام انتخاب پزشک مناسب در ذهن داشته باشید.

 1. مطمئن شوید پزشک تجهیزات مناسب و به روزی دارد: درمان زیبایی یک تخصص همیشه در حال تغییر می‌باشد. پیدا کردن پزشک و کلینیک مناسب که به روز بوده و آخرین فناوری را دارد می تواند شما را مطمئن کند که از تمام پیشرفت های علمی اخیر بهره مند می شوید.
 2. تجربه جراح را در مورد درمانی که می خواهید تأیید کنید: جراحان زیبایی می توانند تخصص های فرعی نیز در این زمینه داشته باشند. جراحی را انتخاب کنید که تخصصی فرعی او مربوط به درمان مورد نظر شما باشد.
 3. به کلینیک توجه کنید: کیفیت کلی کلینیکی که می خواهید تزریق را در آن انجام دهید بیشترین اهمیت را دارد. مراجعه به یک کلینیک مناسب مراقبت و پشتیبانی بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت. به‌علاوه، می توانید مطمئن شوید که سالها موفقیت و پیشرفت مداوم می تواند به عنوان تضمین کیفیت عمل کند.
 4. به حسی که جراح و کارمندان در شما ایجاد می کنند توجه کنید: باید با جراح زیبایی و تیم پشتیبانی او به طور کامل احساس راحتی کنید. جراح زیبایی را انتخاب کنید که کامل می پسندید و در مورد امنیت خود به او اعتماد دارید.

به متخصصان اعتماد کنید


 

متخصصان نانوفت

تزریق چربی روشی دقیق است که می تواند به جوانتر به نظر رسیدن و داشتن پوستی زیبا کمک کند. اما اگر عامل مهمی باشد که باید در ذهن داشته باشید، آن کیفیت درمان و تخصص افرادی است که آن درمان را از آنها دریافت می کنید. در کلینیک لیا، ما به پیشرفت مستمر اعتقاد داریم. فناوری پیشرفته ای ارائه می دهیم که همراه با سالها تخصص و مراقبت واقعی از بیماران است.

می توانید مطمئن باشید که ما تمام توان خود را به کار می بریم تا تجربه ای مطلوب را در کلینیک خود به شما ارائه دهیم و به شما کمک کنیم بیشتر از قبل بدرخشید.

سؤالات پر تکرار


1.آیا تزریق نانوفت بی خطر است؟

بله، این فرایند در کل بی خطر است. اما ممکن است برخی عوارض و درد جزئی بعد از درمان به وجود بیایند و اگر درمان توسط یک متخصص انجام نشود احتمال ایجاد عوارض جدی نیز وجود دارد.

2.درمان با تزریق نانوفت چقدر مرسوم است؟

این روش در سال های اخیر رو به محبوب تر شدن می باشد. روند نسبتاً آسان این درمان و این حقیقت که با بدن شخص سازگاری زیادی دارد، در افزایش این محبوبیت مؤثر بوده است. این درمان در مناطق مختلفی استفاده می شود و همچنان شتاب بیشتری در بازار  می گیرد.

3.آیا تزریق نانوفت درد دارد؟

درمان با تزریق چربی، درمانی بسیار راحت و مطمئن است. بسته به وسعت درمان، بیماران در طی درمان هیچ دردی ندارند یا در صورت داشتن درد از بی حسی موضعی یا بی هوشی کامل استفاده می شود.

4.چه شخصی می تواند تزریق نانوفت را انجام دهد؟

باید پزشک با تجربه ای را بیابید که می توانید به او اعتماد کنید و با او احساس راحتی کنید. این دو عامل می تواند به ما در داشتن درمان موفق و بدون استرس کمک بسیاری کند.

5.آیا درمان با نانوفت دائمی است؟

این درمان، در صورتی که 2 تا سه بار انجام شود، می تواند به بیمار کمک کند تا مزایای آن را تا سه سال حفظ کند.

6.چه مدت زمان می برد تا نتایج تزریق نانوفت را مشاهده کنیم؟

نتایج تزریق نانوفت در عرض یک تا سه هفته بعد از تزریق قابل مشاهده است. در کل، نتایج نهایی می تواند بعد از سه ماه مشاهده شده و بعد از یک دوره شش ماهه، کیفیت پوست به طور چشمگیری بهبود می یابد.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان