لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

لیفت با نخ سیلوئت چیست؟ مزایا، ماندگاری و قیمت

عناوین این مطلب

لیفتینگ با نخ سیلوئت برای جوانسازی صورت، یک روش 30 دقیقه‌ای است که منجر به ظاهری زیبا و لیفت طبیعی صورت می‌شود که در اصل جوانی را بدون توسل به جراحی باز می‌گرداند. لیفت با نخ سیلوئت یک روش غیرتهاجمی سفت کردن پوست است که با تعریف مجدد ساختار پوست، افزایش حجم و بازگرداندن فرم اولیه و جوان به پوست، نتایج شگفت‌انگیزی را به شما ارائه خواهد کرد.

نخ سیلوئت چیست؟

نخ سیلوئت چیست؟

نخ سیلوئت از نخ پلی لاکتیک اسید (PLLA) ساخته می‌شود، نخ‌های جراحی که با استفاده از سوزن (بدون هیچ برشی) زیر پوست قرار می‌گیرند و برای بالا بردن (لیفت) نواحی افتاده پوست استفاده می‌شوند. آن‌ها تولید کلاژن پوست شما را قبل از جذب شدن کامل در طول زمان تحریک می‌کنند.

نخ لیفت سیلوئت چگونه کار می‌کند؟

نخ سیلوئت یک نخ قابل جذب است که حاوی مخروط‌های ریز است. این مخروط‌ها به نخ اجازه می‌دهند تا به بافت عمیق صورت قلاب شود تا آن را لیفت کند و همچنین کلاژن تولید کند.

لیفت نخ سیلوئت به دو صورت کار می‌کند:

 • در مرحله اول، با لیفت مکانیکی پوست، که ظاهری لیفت شده فوری به صورت می‌دهد – به عنوان یک لیفت صورت غیرجراحی عمل می‌کند.
 • در مرحله بعد، در ماه‌های بعد، مخروط‌های کوچک روی نخ‌ها (که در عمق پوست شما گیر می‌کنند) تولید کلاژن بدن را تحریک کرده و ظاهری صاف و برجسته را ایجاد می‌کنند که کاملا طبیعی است.

مزایای لیفت با نخ سیلوئت

مزایای لیفت با نخ سیلوئت

کلاژن یک پروتئین طبیعی است که پوست شما را سفت، شاداب و جوان نگه‌می‌دارد. با بالا رفتن سن، کلاژن قدرت و توانایی خود را برای ایستادن در برابر اثرات گرانش که پوست را به سمت پایین می‌کشد، از دست می‌دهد. چربی زیر چانه و پایین گونه‌ها باعث ایجاد گوله‌های چربی می‌شوند. نخ سیلوئت یک فناوری نوآورانه با اثر مضاعف منحصربفرد لیفتینگ است. مزایای دیگر این نخ عبارتند از:

 • اثر لیفتینگ فوری
 • بازسازی تدریجی کلاژن خود بدن
 • نخ‌ها به تدریج و بدون ضرر دوباره جذب بدن می‌شوند.
 • این روش توسط یک پزشک آموزش دیده انجام می‌شود.
 • روش کم‌تهاجمی و غیرجراحی
 • حداقل زمان توقف و بازیابی
 • نتایج ظاهری طبیعی تا 18 ماه

مقایسه نخ سیلوئت با سایر نخ‌های لیفت

ویژگی نخ

                     نوع نخ

 

PDO

 

PLLA

 

PCL

مدت زمان جذب 6 الی 8 ماه 14 تا 18 ماه 16 تا 24 ماه
انعطاف پذیری متوسط ضعیف زیاد
ناراحتی کم زیاد بدون درد
قدرت تجزیه متوسط متوسط زیاد
ایمنی زیاد زیاد زیاد

 فهرست زیر مروری بر انواع مختلف مواد به کار رفته در نخ‌های لیفت است:

 1. نخ PDO

پلی دیوکسانون یک ماده ساختاری مدرن است که برای تولید نخ‌های PDO استفاده می‌شود. این ماده معمولاً توسط جراحان برای دوختن بافت‌های نرم به هم و در بخیه‌ها استفاده می‌شود. هیچ گونه واکنش آلرژیک ایجاد نمی‌کند و سمی نیست. پلی دیوکسانون استحکام کششی بالایی دارد و در طول انتشار، تشکیل بافت همبند فیبری را تحریک می‌کند. نخ‌های PDO معمولا تا 8 ماه ماندگاری دارند.

 1. نخ PCL

پلی کاپرولاکتون یک نخ ابتکاری برای لیفت و جوانسازی پوست صورت بدون جراحی است. این نخ‌ها مانند یک فیلر کار می‌کنند و با پر کردن چین و چروک‌ها، تولید کلاژن را تحریک می‌کنند. پس از لیفت با این نخ‌، اثر لیفتینگ مربوطه پس از 4 الی 5 هفته ظاهر می‌شود و می‌تواند 2 الی 4 سال باقی بماند.

 1. نخ PLLA

نخ‌های سیلوئت از پلی-ال-لاکتیک اسید ساخته شده‌اند و توانایی رطوبت‌رسانی دارند، بنابراین رطوبت بافت‌ها پس از لیفت با این نخ افزایش می‌یابد و سفتی پوست بازیابی می‌شود. بدن به ورود نخ با تشکیل بافت همبند در اطراف آن واکنش نشان می‌دهد که باعث افزایش اثر سفتی می‌شود. با گذشت زمان، زمانی که نخ‌های PLLA به طور کامل جذب می‌شوند، بافت‌های همبند تشکیل شده در اطراف آن‌ها نیز شروع به جذب شدن می‌کنند. نخ‌های PLLA می‌توانند تا 18 ماه دوام بیاورند.

نواحی تحت لیفت با نخ سیلوئت

نواحی تحت لیفت با نخ سیلوئت

 • کانتورینگ صورت: صورت شما با استفاده از لیفت با نخ سیلوئت دوباره کانتور شده، گونه‌های شما پرتر به نظر می‌رسد و پوست شما سفتی خود را باز می‌یابد.
 • ناحیه فک پایین: کانتور صورت شما شکل مشخصی را به دست می‌آورد.
 • گونه‌ها و استخوان‌های گونه: گونه‌های شما پرتر به نظر می‌رسند و چین‌ و چروک‌های اطراف بینی کاهش می‌یابند.
 • ابروها: با بالا رفتن لبه بیرونی ابرو، چشمان شما درشت‌تر می‌شوند.
 • گردن: پوست روی گردن شما رنگ خود را باز می‌یابد و صاف‌تر می‌شود.

کاندیدهای مناسب لیفت با نخ سیلوئت

کاندیدهای مناسب لیفت با نخ سیلوئت

لیفت صورت با نخ سیلوئت برای افرادی مناسب است که:

 • نیاز به لیفت تا ناحیه خط فک دارند (برای فرم‌دهی به فک).
 • می‌خواهند خطوط اطراف بینی و لب‌هایشان از بین برود.
 • راه لیفت صورت را به تزریق فیلر، برای رفع افتادگی پوستی ترجیح می‌دهند.
 • نیاز به لیفت ناحیه گردن و تحریک تولید کلاژن دارند.
 • به دلیل داشتن پف پشت پلک، نیاز به لیفت ابروهایشان دارند.
 • روش جراحی لیفت صورت که شامل بریدن پوست است را ترجیح نمی‌دهند.
 • دوران نقاهت طولانی مدت ناشی از جراحی لیفتینگ صورت را ترجیح نمی‌دهند.

آماده شدن برای لیفت با نخ سیلوئت

هنگامی که لیفت با نخ سیلوئت انجام می‌دهید، باید از این موارد آگاه باشید:

 • از شب قبل الکل ننوشید.
 • با پزشک خود مشورت کنید و تعیین کنید که آیا قادر به قطع مصرف داروهای رقیق کننده خون یا داروهایی مانند ایبوپروفن، به مدت یک هفته قبل از لیفت با نخ هستید یا خیر.
 • برای حدود 3 هفته قبل از لیفت با نخ، عمل‌ها و روش‌های زیبایی دیگر را انجام ندهید.

در طول روش لیفت با نخ سیلوئت

در طول روش لیفت با نخ سیلوئت

 1. پرستار شما نگرانی‌های شما و گزینه‌های درمانی را با شما در میان می‌گذارد تا در مورد تعداد نخ‌ مورد استفاده و نیز نحوه قرارگیری نخ زیر پوستتان تصمیم بگیرید.
 2. او محل قرارگیری نخ را روی پوست شما تعیین می‌کند.
 3. سپس نواحی ورودی و خروجی نخ با بی‌حسی موضعی (با تزریق لیدوکائین) بی‌حس می‌شوند.
 4. نخ‌ها با حداقل ناراحتی وارد پوست می‌شوند. هیچ دردی احساس نخواهید کرد.
 5. پس از قرار دادن، نخ‌ها صاف و تنظیم می‌شوند تا کشش و لیفتینگ مناسب رخ دهد.
 6. بعد از اتمام کار، اکنون آماده لذت بردن از نتایج باشید.
 7. در طی 6 تا 18 ماه آینده، پوست شما کلاژن‌سازی کرده تا ظاهری جوان‌تر داشته باشید. خود نخ‌ها طی 6 تا 18 ماه آینده جذب می‌شوند. برای حفظ نتایج یا تغییرات آن ممکن است نیاز باشد هر 1.5 تا 2 سال یکبار این روش تکرار شود.

بعد از لیفت با نخ سیلوئت

 • دوران نقاهت به طور معمول بعد از لیفت با نخ کم است. اکثر افراد بلافاصله پس از عمل می‌توانند به انجام امورات روزانه خود بپردازند.
 • غیرعادی نیست که در 24 الی 48 ساعت آینده متوجه التهاب و قرمزی خفیف شوید. در حالی که همه مراجعان متفاوت هستند، معمولاً ممکن است تا چند روز پس از انجام این روش، درد و تورم خفیف را تجربه کنید.
 • هرگونه درد را معمولاً می‌توان با مسکن‌های بدون نسخه (تیلنول) کنترل کرد.
 • احتمالاً می‌توانید در عرض 24 تا 48 ساعت به فعالیت‌های عادی روزانه خود بازگردید.
 • به مدت 48 ساعت از تمرینات شدید یا ورزش خودداری کنید.
 • بلافاصله پس از انجام عمل، پس از پاکسازی پوست، متوجه نتایج خواهید شد. تا 24 ساعت صورت خود را با دست‌های آلوده لمس نکنید. برنامه‌ریزی کنید که پس از لیفت، یک پوشش تازه صورت که تمیز است، بیاورید و صورت خود را با آن بپوشانید.
 • با گذشت زمان، همانطور که کلاژن در ناحیه مدنظر ساخته می‌شود، پوست به مرور سرحال و جوان خواهد شد.
 • اگر می‌خواهید از لوازم آرایشی استفاده کنید، بهتر است پس از 2 روز این کار را انجام دهید.

عوارض لیفت با نخ سیلوئت

عوارض جانبی رایج برای لیفت صورت با نخ سیلوئت عبارتند از:

 • درد، کبودی و تورم ممکن است در نواحی تحت درمان ایجاد شود و باید ظرف 3 تا 7 روز برطرف شود.
 • بلافاصله پس از عمل ممکن است به دلیل اثر لیفتینگ نخ‌ها، احساس سفتی در پوست کنید. سفتی معمولاً در عرض 2 هفته برطرف می‌شود.
 • پس از قرار دادن، ممکن است کمی فرورفتگی جزئی یا گودی در پوست وجود داشته باشد که معمولا هم در نزدیکی نقاط ورودی نخ‌ها ظاهر می‌شود. این علائم باید ظرف چند روز برطرف شوند.

 عوارض جانبی غیر معمول می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • عدم تقارن، آسیب عصبی، واکنش آلرژیک به خود نخ‌ها، یا عفونت در ناحیه درمان. اگرچه این موارد نادر هستند، اما موردی که باید مراقب آن بود عفونت است. اگر درد غیر طبیعی، چرک یا گرما در ناحیه درمان ایجاد شد، باید فوراً به ما اطلاع داده شود.

لیفت نخ سیلوئت چقدر ماندگاری دارد؟

فوراً پس از درمان، تاثیر لیفتینگ قابل مشاهده است و پس از 3 ماه، اثرات جوانسازی شگفت‌انگیز آن ظاهر می‌شود. این نتایج بیش از 1 سال دوام دارند و با تحریک تولید کلاژن در اطراف نخ‌ها، پوست تقویت می‌شود.

هزینه لیفت با نخ سیلوئت چقدر است؟

هزینه به عوامل مختلفی بستگی دارد؛ مانند: نواحی صورت که قرار است تحت درمان قرار گیرند و وضعیت آن نواحی. به عنوان مثال برخی از نواحی صورت برای لیفت شدن نیاز به نخ‌ و زمان بیشتری دارند. همچنین مهارت پزشک و موقعیت جغرافیایی شما نیز مهم است.

سوالات متداول

دوره ریکاوری بعد از لیفت با نخ سیلوئت چقدر است؟

زمانی که قصد لیفت با نخ سیلوئت را دارید، حداقل زمان بازگشت به کار برای شما لازم است. همانند دیگر روش‌های زیبایی، ممکن است در این روش نیز کمی کبودی یا تورم خفیفی را تجربه کنید، اما باید ظرف ۲ تا ۳ روز به کار خود بازگردید. برخی از بیماران ممکن است برخی از عوارض جانبی را کمی بیشتر از این دوره تجربه کنند، اما به طور کلی بهبودی کامل تا 2 هفته اتفاق می‌افتد.

آیا می‎‌توان نخ سیلوئت را بیرون آورد؟

خیر، هنگامی که نخ در صورت جاساز شد، نمی‌توان آن را بیرون آورد.

پس از لیفت با نخ سیلوئت چگونه می‌خوابید؟

خوابیدن به پهلو یا حتی روی شکم باعث فشار روی صورت شما می‌شود. شما باید حدود یک هفته پس از لیفت با نخ از این کار اجتناب کنید. سعی کنید به پشت بخوابید و سر خود را روی بالش قرار دهید تا تورم به حداقل برسد.

چقدر طول می‌کشد تا نخ سیلوئت جذب شود؟

خود نخ‌ها طی 6 تا 18 ماه آینده جذب می‌شوند. برای حفظ نتایج، روش یا تغییرات آن ممکن است هر 1.5 تا 2 سال نیاز به تکرار این روش باشد.

برای لیفت به چند نخ سیلوئت نیاز دارم؟

لیفت با نخ برای رفع شلی پوست در مناطق گونه‌ها، خط فک و خود فک ارائه شده است. به طور معمول، 2-4 نخ لیفت در هر طرف صورت قرار می‌گیرد تا بهترین نتایج را به دست آورد.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان