لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق ژل به باسن: هزینه، عوارض و ماندگاری تزریق فیلر به باسن

عناوین این مطلب

روش‌های غیرجراحی زیادی برای بزرگ کردن باسن وجود دارند که به خاطر استراحت کم نسبت به روش‌های جراحی، محبوبیتشان رو به افزایش است.

برخی افراد احساس می‌کنند که باسنشان بدشکل است و یا باسنشان خیلی کوچک است، برخی از عوارض بعد از جراحی مانند آتروفی و لیپوآتروفی می‌ترسند و برخی هم به خاطر تغییرات مربوط به سفتی پوست، تغییرات بافتی، سلولیت و چال روی باسن اعتماد به نفس ندارند.

تزریق ژل HA به باسن


 

تزریق ژل HA به باسن

در سال‌های اخیر، جراحی‌های بدن بسیار پرطرفدار و رایج شده‌اند. پیشرفت روش‌های غیرجراحی درمان بدن باعث شده که افرادی که می‌خواهند به اندام مورد علاقه‌ی خود برسند و نگرانی از استراحت و خطرات و عوارض را نداشته باشند، از این روش‌ها استفاده کنند.
از جمله روش‌هایی که برای بزرگ کردن باسن استفاده می‌شود، تزریق ژل هیالورونیک اسید (HA) است. این روش، به طور متفاوت از لیپواستراکچر (جراحی حجم‌سازی) یا استفاده از پروتز باسن، با افزایش حجم و پری باسن، بدون نیاز به بیهوشی و جراحی، باعث شکل‌دهی به باسن می‌شود. HA یک مولکول طبیعی است که به صورت ژل کلوئید در درمیس پوست وجود دارد.

مزایای تزریق ژل به باسن چیست؟


 

مزایای تزریق ژل به باسن

 • غیرتهاجمی بودن درمان

فیلرهای هیالورونیک اسید موضعی غیرتهاجمی هستند، زیرا باید به‌ آرامی روی پوست مالیده شوند؛ اما فیلرهای تزریقی آن کم‌تهاجمی هستند، زیرا برای تزریق آن‌ها باید سوزنی به داخل پوست فرو برده شود.

 • هیدراته کردن پوست

هیالورونیک اسید به عنوان هومکتانت عمل می‌کند، یعنی آب را جذب می‌کند و باعث چسبیدن آن به هیدروژن می‌شود. هیالورونیک اسید دائماً رطوبت را جذب می‌کند تا پوست هیدراته، سالم و جوان بماند.

 • افزایش حالت کشسانی پوست

پوستی که به میزان کافی هیالورونیک اسید داشته باشد، بهتر می‌تواند از خود در برابر آلودگی‌های محیطی، مانند دود ماشین‌ها و دود سیگار موجود در محیط محافظت کند.

 • سفت کردن پوست

شاید هیالورونیک اسید مانند الاستین (پروتئینی که باعث می‌شود پوست بعد از کشیده شدن به حالت قبل خود بازگردد) باعث سفتی پوست نشود، اما می‌تواند با افزایش آبرسانی به پوست باعث شود که ظاهر پوست سفت‌تر شود.

 • ترمیم و بازسازی سلول‌های پوست

افزایش رطوبت پوست و افزایش حالت کشسانی پوست که با کمک فیلرهای هیالورونیک اسید ایجاد خواهد شد، به ترمیم و بازسازی سلول‌های پوستی کمک خواهد کرد.

 • اصلاح تغییر رنگ و بدرنگی

کک‌ و مک، لک‌های پیری و تغییر رنگ‌های دیگر پوست، با لایه‌برداری منظم و افزایش تولید سلول‌های پوستی بهبود خواهند یافت. فیلرهای هیالورونیک اسید با بهبود ترمیم سلول‌ها و تولید سلول‌های پوستی جدید باعث اصلاح بدرنگی و تغییر رنگ خواهد شد.

چه کسانی کاندید مناسب تزریق ژل به باسن هستند و چه کسانی نباید این کار را انجام دهند؟


 

کاندید مناسب تزریق ژل به باسن

شما کاندید مناسبی هستید اگر:

 • فرد بالغی با هر سن و جنسیتی هستید.
 • از نظر جسمی سالم هستید و بیماری خاص یا مشکل‌سازی ندارید.
 • مثبت‌بین هستید و انتظارات واقع‌بینانه‌ای از تزریق ژل برای بزرگ کردن باسن دارید.
 • از این احساس که باسنتان کوچک است خسته شده‌اید و یا گردی یا شکل کلی باسنتان را دوست ندارید.
 • می‌خواهید نسبت کمر و باسنتان متناسب‌تر باشد.
 • باسنتان نامتقارن است.
 • سبک زندگی سالمی دارید و به مصرف مواد مغذی و ورزش توجه دارید.
 • مشکلی شلی پوست، یا بافت پوست، سلولیت یا فرورفتگی در پوست در اطراف باسنتان دارید و می‌خواهید این مشکل را برطرف کنید.
 • سیگار نمی‌کشید و از دستگاه ویپ استفاده نمی‌کنید.
 • مرتباً الکل مصرف نمی‌کنید.

باید از تزریق ژل در موارد زیر خودداری کنید:

 • تأثیر آن در بارداری و شیردهی به طور کامل بررسی نشده است، در نتیجه افراد باردار و شیرده باید احتیاط کنند و فیلر باسن تزریق نکنند.
 • همچنین مدارکی وجود دارد که نشان می‌دهند سلول‌های سرطانی نسبت به هیالورونیک حساس بوده و این ماده باعث رشد سریع‌تر آن‌ها می‌شود. به همین دلیل توصیه می‌شود که افراد سرطانی یا دارای سابقه‌ی سرطان از تزریق این ماده خودداری کنند.

آماده شدن برای تزریق ژل به باسن


 

آماده شدن برای تزریق ژل به باسن

پروتکل تزریق هیالورونیک اسید به بدن همانند پروتکل فیلرهای پوستی برای صورت است. این موارد باعث دستیابی به نتایج دلخواه و کاهش عوارض خواهند شد.

ابتدا با فرد درباره‌ی اینکه این درمان چگونه کار می‌کند، نوع محصولی که استفاده خواهد شد و انتظارات حین و بعد از درمان گفت‌وگو می‌شود تا ابهامی باقی نماند. طول درمان، خطرات و عوارض جانبی محتمل هم برای کنترل انتطارات به فرد گفته خواهد شد.

روند تزریق ژل در باسن


 

روند تزریق ژل در باسن

تا ناحیه تزریق مشخص شود، باسن از پشت و دو طرف بدن بررسی می‌شود. برای این کار، فرد باید ایستاده باشد زیرا در حالت خوابیده، گرانش و شکل طبیعی را تغییر می‌دهد. قبل از ضدعفونی کردن، ناحیه ماهیچه‌های سرینی و زیر آن علامت گذاری می‌شود. همچنین، در این مرحله نقاط تزریق دقیقاً مشخص می‌شوند.
این عمل با بی‌حسی موضعی و بدون نیاز به جراحی صورت می‌گیرد. معمولاً برای افزایش حجم، ژل به قسمت بالایی عضلات سرینی تزریق می‌شود که باعث لیفت ناحیه سرینی و چین زیر این ناحیه می‌شود. اگر حجم کناره‌های باسن کم باشد، از فیلر برای پر کردن این نواحی استفاده می‌شود.
برای حصول نتایج متقارن، فرد مجدداً در حالت ایستاده بررسی می‌شود، اگرچه نتایج هنوز به طور کامل مشخص نخواهد بود.

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر به باسن


 

مراقبت‌های بعد از تزریق فیلر به باسن

بعد از تزریق، پوشاندن محل تزریق با پانسمان ضدعفونی کننده بسیار مهم است. ناحیه‌ی درمان شده باید به شکل مثلثی باندپیچی شود تا محصول در قسمت درمیس تثبیت شود. توصیه می‌شود که پانسمان چندین روز باقی بماند و خیس نشود.

به طور کلی جلسه‌ی درمان حدود نیم ساعت الی یک ساعت و نیم طول خواهد کشید.

در انتهای جلسه‌ی درمان، تزریق کننده محل تزریق را ماساژ می‌دهد تا ژل هیالورونیک اسید پخش شود و کرم نرم کننده روی باسن مالیده خواهد شد.

احتیاط‌های بعد از تزریق ژل به باسن


 

احتیاط‌های بعد از تزریق ژل به باسن

عوارض لیفت باسن نادرند و تزریق فیلر ایمن بوده و دوران نقاهت کوتاهی دارد و عوارض جدی کمی دارد. البته تا زمانی که این کار توسط پزشک معتبر و ماهر انجام شود.

دوران نقاهت این درمان کوتاه بوده و پرستار توضیحات کامل و نکات مراقبتی بعد از تزریق را در اختیار شما قرار خواهد داد.

باید روند مراقبتی بعد از درمان را که شامل ماساژ دادن به مدت 10 دقیقه و دوبار در روز و تا دو هفته بعد از آخرین تزریق است، دنبال کنید تا بهترین نتایج را دریافت کنید.

از پوشیدن لباس‌های تنگ خودداری کنید، زیرا باعث تأثیر منفی بر شکل باسن خواهد شد. رژیم غذایی خود را به یک رژیم سرشار از کربوهیدرات تبدیل کنید تا بدنتان سریع‌تر تطبیق پیدا کند. از نشستن‌های طولانی‌مدت بپرهیزید، زیرا آسیب‌زا خواهد بود. همچنین باید از تمارین سنگین و فشار به بدن خودداری کنید زیرا باعث تأثیر بر جذب ژل و بروز عوارض جانبی خواهد شد.

نتایج و آنچه که باید از تزریق ژل به باسن انتظار داشت


 

نتایج تزریق ژل به باسن

نتایج بلافاصله مشهود خواهند بود، اما باید 2-4 هفته صبر کنید تا کبودی‌ها برطرف شود و نتیجه‌ی نهایی مشخص شود.

تزریق هیالورونیک اسید به باسن باعث گردتر شدن و برجسته شدن باسن می‌شود. این تأثیر افزایش حجم، با کشیده شدن پوست، باعث لیفت نیز می‌شود. این نتایج به طور متوسط 18-24 ماه ماندگار خواهند بود.

عوارض جانبی و مشکلات تزریق ژل هیالورونیک اسید در باسن


 

عوارض تزریق ژل هیالورونیک اسید در باسن

عوارض جانبی معمول تزریق ژل هیالورونیک اسید به باسن شامل درد و تورم ناحیه تزریق می‌شود. در برخی موارد ممکن است ژل به‌گونه‌ای درج شود که باعث برجستگی‌ها و توده در باسن شود. اگر این مشکل رخ دهد، باید منتظر ماند تا اثر ژل از بین برود، زیرا تزریق ژل هیالورونیک اسید به باسن قابل برگشت نیست. همچنین، ممکن است سوزن تزریقی باعث پاره شدن رگ‌های خونی شود.
در صورت بروز هرگونه عارضه، باید به سرعت به پزشک خود اطلاع دهید و برای جلوگیری از عوارض بعدی از تخصصی کمک بگیرید. با این حال، در اکثر موارد نیازی به مراجعات مکرر نخواهد بود و عوارض جانبی در عرض چند هفته بهبود خواهند یافت.

هزینه‌ی تزریق ژل به باسن


 

هزینه‌ی تزریق ژل به باسن

باید توجه داشته باشید که عوامل زیادی روی هزینه‌ی این درمان تأثیر می‌گذارند که برخی از آن‌ها عبارتند از: میزان ژل مورد نیاز، موقعیت جغرافیایی محلی که می‌خواهید درمان را انجام دهید، میزان مهارت پزشک و … .

چون در این روش ژل به بدن تزریق می‌شود و جلسات ترمیم ضروری خواهند بود، باید بهترین پزشک را انتخاب کنید و کلینیکی پیدا کنید که معروف و مجهز باشد تا خیالتان راحت باشد که این درمان به بهترین شکل انجام خواهد شد.

نکته‌ی آخر درباره‌ی تزریق ژل به باسن


 

نکته‌ی آخر درباره‌ی تزریق ژل به باسن

در حالی که تزریق ژل HA در سال‌های اخیر به خاطر کاربرد آسان، کم خطر بودن و دوران نقاهت کوتاهش محبوبیت پیدا کرده است، باید توجه داشت که این کار بسیار ظریف است و نیازمند مراجعه به پزشکی ماهر و مجرب است تا از بروز عوارض جانبی جلوگیری شود و نتیجه رضایت‌بخش باشد.

جلب رضایت مراجعین مهم‌ترین هدف کلینیک لیا است. می‌توانید با ما تماس بگیرید، برای مشاوره نوبت رزرو کنید و اطلاعات بیشتری درباره‌ی این درمان کسب کنید. خوشحال و مفتخر خواهیم بود که به سؤالات شما پاسخ دهیم و اطلاعات لازم برای اتخاذ تصمیم منطقی در اختیار شما قرار دهیم.

سؤالات متداول


آیا تزریق ژل HA به باسن ایمن است؟

هیالورونیک اسید (HA) ماده‌ای است که در بدن به طور طبیعی تولید می‌شود (اما هیالورونیک اسید مورد استفاده برای تزریق به باسن مصنوعی است و ساخته می‌شود).

بررسی‌های گسترده از سال 2002 نشان داده‌اند که عارضه‌ی طولانی‌مدتی نخواهد داشت و این روش به طور بالینی ایمن و مؤثر شناخته شده است.

ماندگاری نتایج تزریق ژل به باسن چقدر است؟

سرعت متابولیزه شدن هیالورونیک اسید در بدن افراد مختلف متفاوت خواهد بود. نتایج تزریق ژل به باسن فوراً مشهود خواهند بود و بعد از 9-18 ماه از بین خواهند رفت. تزریق‌ها باید بعد از 9-18 ماه مجدداً تکرار شوند و احتمالاً در این جلسات بعدی ژل کمتری لازم باشد.

تزریق ژل به باسن چقدر درد دارد؟

به خاطر اثر داروی بی‌حسی موضعی درد زیادی احساس نخواهید کرد. با این حال توصیه می‌شود که گاهی مسکن‌های بدون نیاز به نسخه (OTC) مصرف شود تا درمان برای افرادی که آستانه‌ی تحمل درد پایینی دارند اذیت نشوند.

آیا بعد از تزریق ژل باسن می‌توان رانندگی کرد؟

اگر این درمان را با بی‌حسی موضعی انجام داده‌اید (به عبارت دیگر در طول درمان بیدار و هوشیار بوده‌اید)، معمولاً می‌توانید بعد از درمان رانندگی کنید و به خانه بروید؛ اما اگر این برای این درمان بیهوش شده‌اید (در بیمارستان خواب‌آور دریافت کرده‌اید) نمی‌توانید رانندگی کنید و قانون هم به شما اجازه نمی‌دهد که تا مدتی بعد از بیهوشی رانندگی کنید.

چند وقت بعد از تزریق ژل به باسن می‌توان فعالیت‌های عادی را از سر گرفت؟

ناراحتی خفیف از جمله کبودی و تورم تا 2 هفته ادامه خواهد داشت. برخی از فعالیت‌ها تا 2-3 هفته بعد از تزریق ژل به باسن ممنوع هستند. لباس حمایتی (شلوارک دوچرخه‌ی لیکرا و …) برای هفته‌ی اول مناسب است و باید شبانه روزی استفاده شود و می‌توان آن را از قبل تهیه و آماده کرد.

آیا ژل باسن مانند فیلر لب و سایر فیلرهای صورت برگشت‌پذیر است؟

چون این ژل‌ها بر پایه‌ی هیالورونیک اسید هستند، با تزریق هیالاز (هیالورونیداز) قابل تجزیه هستند، اما اگر مقدار فیلر زیاد باشد برای تجزیه‌ی آن جلسات متعددی درمان لازم است.

چند جلسه تزریق ژل لازم است تا باسن من گردتر شود و لیفت شود؟

فیلرها معمولاً در عرض 3-4 هفته تثبیت شده و به‌خوبی پخش می‌شوند و معمولاً برای رسیدن به بهترین نتایج توصیه می‌شود که 2-3 جلسه فیلر تزریق شود.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان