لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

بوتاکس چشم گربه‌ای: هزینه، مراقبت‌ها و عوارض

عناوین این مطلب

یکی از بزرگترین ترند‌های زیبایی در سال‌های اخیر، جراحی “چشم گربه‌ای” نام دارد که به معنی چشم بادامی شکل است و بسیار زیبا دیده‌ می‌شود. روش‌های مختلفی وجود دارند که می‌توانند به شما در دستیابی به این مدل چشم، کمک نماید ازجمله: لیفت با نخ، فیلر‌ها و البته روش واقعی و آزموده تزریق بوتاکس. تزریق بوتاکس، با ریلکس کردن برخی از ماهیچه‌های اطراف چشم و لیفت گوشه چشم، می‌تواند به شما در بدست‌ آوردن ظاهر دلخواه خود کمک نماید؛ همراه با مزیت درمان چین و چروک‌ها و خطوط اطراف چشم. این یک درمان غیر تهاجمی است و نیازی به دوران نقاهت ندارد، بنابراین می‌تواند برای افرادی که مشغله فراوانی دارند، انتخاب بسیار مناسبی باشد. اگر شما از نتایج درمان با تزریق بوتاکس راضی نباشید و یا اگر از ظاهر جدید خود خسته شوید، ماهیت موقتی بودن نتایج تزریق بوتاکس نیز می‌تواند مفید باشد.

تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای چیست؟

تزریق بوتاکس، یکی از چندین روش‌ درمانی استفاده شده برای دستیابی به ظاهر بسیار پرطرفدار چشم گربه‌ای است. این درمان، شامل تزریق بوتاکس در اطراف چشم و مخصوصا در قسمت بیرونی ابروها می‌باشد.

این روش، ماهیچه‌ها را ریلکس می‌نماید و همین امر منجر به بالا رفتن گوشه‌های چشم می‌شود و بدون نیاز به جراحی و گذراندن دوران نقاهت طولانی و مراقبت‌های سخت بعدی، تا زمانی که اثرات بوتاکس در بدن باقی بماند، ظاهر چشم گربه‌ای را برای شما ایجاد می‌نماید.

این روش درمانی، ظاهر زیبایی به چشم‌های شما می‌دهد، چروک‌ها و خطوط ریز اطراف چشم را کاهش می‌دهد، همچنین کمی ابروهای شما را به سمت بالا می‌کشد و برای مدتی ظاهری جوان‌تر را برای شما به ارمغان می‌آورد.

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

مزایای تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، مزایای زیادی دارد از جمله:

 • این یک روش غیر جراحی است؛ به این معنا که بخیه و زخمی ایجاد نمی‌کند که نیاز به مراقبت شدید و بهبودی داشته باشد.
 • در این روش، نیازی به اعمال بیهوشی عمومی نیست؛ این یک فاکتور بسیار مهم برای بیمارانی است که نمی‌توانند و یا نمی‌خواهند که تحت بیهوشی عمومی قرار بگیرند.
 • نیازی به دوران نقاهت ندارد و شما می‌توانید بلافاصله بعد از اتمام درمان، فعالیت‌های روزانه خود را ادامه دهید.
 • در مقایسه با روش‌‌های جراحی، احتمال بروز عوارض جانبی و ناراحتی‌های‌ آن بسیار اندک است.
 • این یک روش درمانی بسیار سریع است و در بیشتر موارد در کمتر از ۳۰ دقیقه، انجام می‌شود و نتایج آن در طول یک تا دو هفته نمایان می‌گردد.
 • اگر از نتایج درمان خود راضی نباشید، این درمان برگشت‌پذیر است؛ امکانی که درمورد روش‌های درمان جراحی وجود ندارد زیرا اثرات جراحی، دائمی است.

کاندیداهای مناسب برای درمان تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

کاندیداهای مناسب برای درمان تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

افرادی که پلک‌هایشان فرورفته و ابرو‌هایشان افتاده است، بهترین انتخاب برای درمان با بوتاکس هستند. همچنین، افرادی که می‌خواهند چشمان زیباتری داشته باشند، می‌توانند از این روش استفاده کنند بدون اینکه نیاز به جراحی داشته باشند.

با این حال، همه افراد قابلیت تزریق بوتاکس را ندارند. اگر شما به مشکلات سلامتی عمومی دچار هستید، پوست ضخیمی دارید یا در محل تزریق ضعف عضلانی دارید، مناسب برای تزریق بوتاکس نیستید.

در افرادی که پوست حساسی دارند، ممکن است واکنش‌های آلرژیکی در محل تزریق رخ دهد. اگر پوست شما حساس است، قبل از درمان با بوتاکس، بهتر است آزمایش آلرژی انجام دهید.

افرادی که حساسیت به مواد موجود در بوتاکس دارند و یا در حال حاضر آنتی‌بیوتیک‌های آمینوگلیکوزید مصرف می‌کنند، نباید از این روش استفاده کنند. همچنین، اگر در محل تزریق عفونتی دارید، باید به پزشک خود اطلاع دهید.

روش اجرای بوتاکس چشم گربه‌ای

روش اجرای بوتاکس چشم گربه‌ای

اکثر افراد در طول این درمان دردی زیادی احساس نمی‌کنند. اما اگر شما تزریق بوتاکس را در کف دست و یا کف پا، برای درمان تعریق بیش از حد انجام می‌دهید، بهتر است که درخواست نمائید که پوست شما را بی‌حس کنند. پزشک، ممکن است که یک یا چند روش را برای بی‌حس کردن محل تزریق انجام دهد؛ مانند: بی‌حسی موضعی، بی‌حسی با یخ و لرزش، که از ماساژ دادن محل برای رفع درد و ناراحتی استفاده می‌کند.

تزریق بوتاکس، معمولا در مطب پزشک انجام می‌شود. پزشک، از یک سوزن نازک، برای تزریق مقدار اندکی از سم بوتولینوم، به پوست و یا عضله شما، استفاده می‌نماید. تعداد این تزریقات به عوامل مختلفی، ازجمله وسعت ناحیه تحت درمان، بستگی دارد.

بعد از انجام این روش، پزشک برای مدتی شما را در حالت نشسته نگه می‌دارد تا موفقیت‌ آمیز بودن تزریقات را بررسی کند. اگر مورد نگران کننده‌ای وجود نداشته باشد، شما می‌توانید مطب را ترک نمائید و به برنامه روزانه خود برسید.

قبل از اینکه مطب پزشک را ترک نمائید، یک وقت ویزیت مجدد برای شما برنامه ریزی می‌شود؛ معمولا دوهفته بعد از اولین تزریق. این ویزیت برای آن است که پزشک می‌خواهد که اثرات نهایی درمان ، کاملا ایجاد شود؛ تا مطمئن شود که شما به بهترین نتایج ممکن دست پیدا کرده‌اید. در صورت نیاز، ممکن است که برای بهبودی بیشتر، تزریق مجددی برای شما انجام شود.

مراقبت‌های بعد از بوتاکس چشم گربه‌ای و دوران نقاهت

مراقبت‌های بعد از عمل و دوران نقاهت

شما می‌توانید بلافاصله، به سرکار و بیشتر فعالیت‌های خود بازگردید؛ مگر اینکه پزشک شما ممنوع کرده‌ باشد. برای کاهش قرمزی، تورم و کبودی می‌توانید:

 • تا ۱۲ ساعت بعد از تزریق، از مالیدن و فشار آوردن به موضع درمان، خودداری کنید؛ این شامل ماساژ دادن و مالیدن لوسیون و روغن نیز می‌گردد.
 • ۳ الی ۴ ساعت، سر خود را راست نگه دارید و دراز نکشید. همچنین، شما نباید که سر خود را به پایین خم کنید؛ زیرا این کار ممکن است که عوارضی ایجاد نماید.
 • تا ۲۴ ساعت، از فعالیت‌های فیزیکی خودداری نمائید. حداقل یک روز کامل استراحت کنید و فعالیت‌های سنگین، انجام ندهید تا اینکه پزشک به شما اجازه دهد.
 • به مدت چند روز بعد از درمان، از کشیدن سیگار خودداری نمائید، زیرا این کار ممکن است که درد و ناراحتی ایجاد کند.
 • تا چند روز از مصرف نوشیدنی‌های الکلی خودداری کنید؛ تا زمانی که پزشک بگوید که خطری ندارد.

نتایج تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

نتایج تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

از چند روز تا دوهفته طول می‌کشد تا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، نتایج نهایی خود را به طور کامل نشان دهد. قبل از اینکه بتوانید درباره نتایج نهایی قضاوت کنید، باید منتظر بمانید و به همین دلیل است که پزشک یک جلسه پیگیری بعد از درمان را برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن تزریقات، برای شما ترتیب می‌دهد.

پس از نمایان شدن نتایج کامل، شما می‌توانید به مدت ۳ تا ۶ ماه از نتایج درمان خود لذت ببرید؛ تا اینکه این نتایج به تدریج از بین بروند. مراقبت بیشتر و توجه کافی به مواردی که پزشک به شما توصیه نموده است، به شما کمک می‌کند تا از حداکثر زمان دوام بوتاکس بهره مند شوید؛  با این حال، این یک درمان موقتی است.

اما اگر شما از نتایج درمان خود راضی باشید، می‌توانید در فواصل زمانی معینی که از طرف پزشک تعیین می‌گردد، تزریق دیگری را نیز انجام دهید. این کار، دوام نتایج را تضمین می‌کند و شما دچار عوارض تزریقات بیش از حد بوتاکس نیز نخواهید شد.

برای دستیابی به نتایج بهتر می‌توانید تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای را هم‌زمان با روش‌های مختلف لیفت ابرو از جمله لیفت ابرو با نخ و تزریق فیلر انجام دهید.

عوارض جانبی احتمالی و ناراحتی ناشی از آن

این درمان در کل به عنوان بی‌خطر مورد نظر قرار می‌گیرد؛ اما عوارض جانبی شایعی که بیماران تجربه کرده‌اند شامل: تورم، کبودی، قرمزی و درد در محل تزریق است و اگر پزشک تجربه کافی نداشته باشد، این عوارض بیشتر رخ می‌دهند.

به دلیل اینکه این تزریق‌ها در اطراف چشم‌های شما انجام می‌شوند، احتمال بروز عوارضی (اگرچه نادر است) مانند: تاری دید، دوبینی، مشکل در تنفس، تعریق بیش از حد و تب نیز وجود دارد. اگر بعد از گذشت چند روز، هنوز عوارض ناراحت کننده‌ای داشتید و یا حال شما بدتر شد، بلافاصله با پزشک خود تماس بگیرید تا کمک‌های تخصصی دریافت نمائید.

هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای

عوامل اصلی که بر هزینه‌های تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای موثر هستند، میزان بوتاکس مورد نیاز شما و ناحیه تزریق آن است. عوامل دیگری که در تعیین هزینه تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای شما نقش خواهند داشت شامل: دستمزد پزشک، کلینیکی که انتخاب می‌کنید و محل زندگی شما می‌باشد.

از آنجایی که این یک درمان زیبایی است، بیمه شما هزینه آن را پوشش نمی‌دهد و شما باید هزینه‌ها را خودتان پرداخت کنید. این امر باید قبل از اینکه برای درمان بوتاکس چشم گربه‌ای اقدام کنید، در نظر گرفته شود.

نتیجه‌گیری

می‌توان از تزریق بوتاکس، برای بالا بردن نواحی اطراف چشم‌ها در جهت رفع چروک‌ها و خطوط اطراف چشم، بالا بردن ابرو و ایجاد ظاهر چشم گربه‌ای دلخواه شما، استفاده نمود. این درمان، به دلیل داشتن حداقل عوارض جانبی و آسان بودن روش کار، یکی از محبوب‌ترین روش‌ها، از نظر بیماران و پزشکان در تمام دنیا می‌باشد.

باید به خاطر داشته باشید که این یک درمان دائمی نیست و شما باید این درمان را هر چند ماه یک بار تکرار کنید تا نتایج آن ماندگاری داشته باشند. البته فاصله بین جلسات درمانی شما با تکرار مداوم این درمان، افزایش پیدا می‌کند.

سوالات متداول

آیا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای بی‌خطر است؟

بله؛ اگرچه ممکن است که عوارض خفیف و درد اندکی بعد از درمان وجود داشته باشد( اگر پزشک شما با تجربه باشد می‌توان از این عوارض جلوگیری کرد)، این درمان به طور کلی بی‌خطر در نظر گرفته می‌شود.

آیا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای دردناک است؟

خیر. ناحیه تحت درمان بی‌حس می‌شود و شما در طول درمان، دردی را احساس نمی‌کنید. ممکن است که پس از درمان، درد مختصری در ناحیه تزریق، احساس کنید.

آیا نتایج بوتاکس چشم گربه‌ای دائمی است؟

خیر. بوتاکس یک ماهیت موقتی دارد و اثرات آن به مرور زمان از بین می‌رود. شما باید درمان را هر چند ماه یک بار تکرار کنید تا تاثیرات دلخواه آن از بین نرود.

آیا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای موثر است؟

با اینکه تاثیرات آن دائمی نیست، اما واقعا در زمانی که تاثیر می‌گذارد زیبایی شما را ارتقا می‌بخشد. در واقع، شما می‌توانید ظاهر زیبای چشم گربه‌ای را با تزریق بوتاکس به دست آورید.

آیا تزریق بوتاکس می‌تواند همراه  با درمان‌های دیگر انجام شود؟

بله، می‌توان تزریق بوتاکس را با درمان‌های دیگر، از جمله فیلر‌ها و حتی جراحی‌های زیبایی، برای حصول بهترین نتایج ممکن، ترکیب کرد. پزشک، مزایا و خطرات این درمان‌های ترکیبی را با شما در میان خواهد گذاشت.

چقدر طول می‌کشد تا تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای نتایج خود را نشان دهد؟

بین چند روز تا دو هفته طول می‌کشد تا بوتاکس در جای خود قرار گیرد و نتایج کامل خود را نشان دهد.

بعد از تزریق بوتاکس چشم گربه‌ای، چطور باید بخوابیم؟

شما باید برای مدتی از فشار آوردن به ناحیه تحت درمان خودداری کنید. هنگام خواب، بهتر است روی صورت و به پهلو نخوابید و سعی کنید سر خود را کمتر حرکت دهید. همچنین می‌توانید از چند بالش در اطراف خود استفاده کنید تا از عوارض احتمالی جلوگیری کنید.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان