لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

ژل بلوترو | انواع، مزایا، ماندگاری و قیمت

عناوین این مطلب

با گذشت سن، پوست صورت به دلیل کاهش خصوصیت ارتجاعی و حجم کمتر، خطوط و چین و چروک‌هایی را نشان می‌دهد و شکل صورت تغییر می‌کند. این یک فرآیند طبیعی است، اما پیشرفت‌هایی در زمینه درمان‌های زیبایی، راه حل‌های مؤثری برای جوان‌سازی و بازسازی پوست فراهم کرده است. یکی از روش‌های مؤثر و کم تهاجمی، ژل بلوترو است که نتایج فوق‌العاده‌ای ارائه می‌دهد.

در این مقاله، به ویژگی‌ها، کاربردها و مزایای ژل بلوترو پرداخته می‌شود. همچنین، عوارض جانبی احتمالی استفاده از این فیلر پوستی بررسی می‌شود تا قبل از درمان با بلوترو، اطلاعات کاملی در خصوص این درمان و نتایج آن به دست آید. این فیلر‌ها می‌توانند برای صاف کردن چین و چروک‌ها، حجم دادن به لب‌ها و بازسازی کانتور صورت و رفع دیگر نیازهای زیبایی مورد استفاده قرار گیرند.

بلوترو چیست؟

بلوترو چیست

بلوترو، یک فیلر پوستی تزریقی، بر پایه هیالورونیک اسید می‌باشد که برنده جوایزی نیز شده است. اسید هیالورونیک، ماده‌ای است که به طور طبیعی در پوست وجود دارد. این ماده، با آب ترکیب می‌شود و باعث حجیم شدن و صاف شدن پوست می‌شود.  بدن به مرور زمان اسید هیالورونیک موجود در فیلر بلوترو را جذب می‌کند.

برای اولین بار در سال ۲۰۱۱، فیلر بلوترو توسط FDA برای پر کردن خطوط نازولبیال (خطوط خنده) متوسط تا شدید تأیید شد. از آن زمان این شرکت خط تولید خود را گسترش داده است تا فیلر‌هایی با غلظت متفاوت برای درمان انواع مختلف خطوط و چین و چروک‌های پوست تهیه نماید.

به طور مثال، برای برطرف کردن خطوط بسیار ظریف از فیلر بلوترو سافت استفاده می‌شود و برای بازیابی حجم صورت و حجیم کردن گونه‌ها، بینی و لب‌ها، بلوترو والیوم به کار برده می‌شود.

فیلر بلوترو، برای استفاده اکثر افراد بی‌خطر است. با این وجود، بی‌خطر بودن این فیلر، برای افراد زیر ۱۸ سال و یا زنان باردار و شیرده، هنوز اثبات نشده است. همچنین، اگر شما سابقه آلرژی شدید خصوصاً به باکتری‌های گرم-مثبت دارید، نباید فیلر بلوترو را تزریق کنید.

جوایزی که فیلر‌ بلوترو برنده شده است عبارتند از:

 • فیلر‌های لب بلوترو، در جوایز زیبایی ۲۰۱۸ بسیار مورد تحسین قرار گرفت.
 • بلوترو، در جوایز زیبایی دسامبر ۲۰۱۷، برنده جایزه بهترین محصول تزریقی سال، شده است.
 • بلوترو والیوم، در اکتبر ۲۰۱۶، برنده بهترین فیلر سال (۱۷-۲۰۱۶) در جوایز زیبایی ضد پیری AMEC، شده است.
 • بلوترو، برنده جایزه بهترین فیلر تزریقی، در جوایز صنعت زیبایی در آوریل ۲۰۱۷ شده است.

مزایای استفاده از ژل بلوترو

مزایای استفاده از ژل بلوترو

ژل بلوترو، در مقایسه با بسیاری از فیلر‌های پوستی دیگر، رقیق‌تر و سبک‌تر بوده و راحت‌تر پخش‌ می‌شود. این ژل، برای رفع خطوط و چین و چروک‌های ظریف و سطحی مانند خطوط عمودی بالای لب یا خطوط لبخند بسیار مؤثر است. همچنین برای مشخص کردن حاشیه‌ لب‌ها بسیار کارآمد است. تزریق بلوترو، زمان زیادی نمی‌برد و بیماران، از سهولت این درمان لذت می‌برند. به علاوه، نتایج تزریق بلوترو، ماندگاری طولانی دارد، عوارض جانبی آن کم است و خطوط خنده را صاف می‌کند.

مزایای دیگر ژل بلوترو عبارتند از:

 • درمان راحت: درمان با ژل بلوترو سریع انجام می‌شود و معمولاً حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. اغلب، بعد از انجام تزریق بلوترو، می‌توانید به فعالیت‌های روزانه خود بپردازید.
 • نتایج فوری: نتایج تزریق فیلر‌های بلوترو، به سرعت قابل‌مشاهده بوده و باعث می‌شود که شما ظاهری طبیعی‌تر، شاداب‌تر و جوان‌تر داشته باشید. و هنگامی که مطب پزشک را ترک می‌کنید، می‌توانید تأثیرات بلوترو را مشاهده نمایید.
 • اثرات درازمدت: درمان با فیلر‌های بلوترو، اثرات درازمدت با نتایج فوری قابل مشاهده را ارائه می‌دهد که ۱۲ تا ۱۸ ماه بعد نیز ماندگاری دارد. مدت زمان ماندگاری این نتایج، به عوامل زیادی مانند: سن، سبک زندگی، نوع فیلر، ناحیه تحت درمان و نوع پوست فرد بستگی دارد.
 • نتایج طبیعی: ژل بلوترو بعد از تزریق به طور کامل و یکپارچه ناحیه تحت درمان را پر می‌کند؛ بنابراین، نتایج درمان بسیار طبیعی به نظر می‌رسد و بین مناطق تحت درمان و درمان نشده، هماهنگی ایجاد می‌نماید.
 • یک طیف کامل برای راحتی بیشتر: بلوترو یک طیف کامل از محصولات زیبایی را برای برطرف کردن هر نوع چین و چروک ارائه می‌دهد. همچنین، همراه بودن فیلر‌های اسید هیالورونیک و لیدوکایین با بلوترو، به راحت‌تر کردن درمان شما کمک می‌کند.
 • سازگاری مطلوب:  قبل از درمان با ژل بلوترو، نیاز به انجام آزمایشات آلرژی نیست، زیرا فیلر‌های بلوترو محصولات غیرحیوانی هستند که کاملاً زیست‌سازگار بوده و زیست تخریب‌پذیر می‌باشند. ژل بلوترو بسیار راحت‌تر از فیلر‌های دیگر پوستی، در بافت بدن ادغام می‌شود؛ به طوری که حتی اگر ناحیه تحت درمان را لمس نمایید، این فیلر را حس نمی‌کنید.

برای این‌که، بدانید کدام ناحیه از صورت شما برای درمان با فیلر‌های بلوترو مناسب است و چگونه می‌توانید به نتایج دلخواه خود برسید، لازم است که با پزشک مشورت کنید.

انواع ژل بلوترو

ژل بلوترو مدل‌های مختلفی دارد که هر کدام ویژگی‌ها و کاربردهای متفاوتی دارند. در ادامه انواع مدل‌های ژل بلوترو را معرفی می‌کنیم.

بلوترو بالانس (Belotero Balance)

بلوترو بالانس

ژل بلوترو بالانس، برای  رفع چین و چروک‌ها و خطوط متوسط صورت ایده‌آل است. فناوری (CPM) و فناوری پیوند متقابل داینامیک، به کار برده شده در ساخت این ژل، توانایی زیادی برای کشش، انسجام و انعطاف پذیری لازم در جهت اصلاح عیوب مختلف را ایجاد می‌کند. اضافه کردن لیدوکائین به این تزریقات، باعث کم کردن درد و ناراحتی در نواحی حساس می‌شود و اثرات آن تا چند ساعت بعد از تزریق نیز باقی می‌ماند.

بلوترو بالانس، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

بلوترو بالانس برای رفع چین‌ و چروک‌های متوسط مورد استفاده قرار می‌گیرد. چند نمونه از مشکلات پوستی که می‌توان با استفاده از این فیلر کاهش داد عبارتند از:

 • خطوط نازولبیال (خطوط لبخند)
 • چروک‌های دور لب‌ها
 • چین و چروک بین ابروها
 • حاشیه دور لب‌ها
 • گودی بین لب و بینی

همچنین از بلوترو بالانس می‌توانید برای اصلاح جای زخم و یا حجم دادن به لب‌ها نیز استفاده کنید.

بلوترو هیدرو (Belotero Hydro)

بلوترو هیدرو

بلوترو هیدرو یک ژل تزریقی زیبایی است که برای آبرسانی به پوست برای حفظ و بازیابی خاصیت ارتجاعی و ایجاد درخشندگی پوست ساخته شده است. این ژل، با اسید هیالورونیک و گلیسرول ترکیب شده است تا آبرسانی و محافظت از پوست و جوان‌سازی مجدد را امکان‌پذیر نماید. در ساخت ژل بلوترو هیدرو، از فناوری پیوند متقابل داینامیک استفاده شده است که منجر به یک چهارچوب منظم و منسجم می‌شود تا یک تعادل عالی در انسجام، کشش و انعطاف پذیری پوست را فراهم کند. این فناوری، باعث می‌شود که فیلر بلوترو هیدرو بتواند یکپارچگی و درخشندگی زیادی در پوست بیمار ایجاد نماید.

بلوترو هیدرو، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

ژل بلوترو هیدرو برای تأمین رطوبت عمیق پوست، بازیابی ارتجاع و حفاظت از پوست در برابر استرس و علائم پیری استفاده می‌شود. این ژل برای بهبود تناسب و بافت پوست در مناطق گسترده‌تری از بدن مانند صورت، گردن، سینه و دست‌ها طراحی شده است. از مواد طبیعی ساخته شده و برای حفظ انعطاف‌پذیری طبیعی پوست و ارائه نتایج دائمی استفاده می‌شود. این ژل با تأمین رطوبت عمیق به پوست، بهبود سلامت کلی پوست را فراهم می‌کند، رنگ پوست را بهبود می‌بخشد و خطوط ریز روی پوست را کاهش می‌دهد. این محصول برای افرادی که پوستشان به نور خورشید، سیگار یا کاهش استحکام و تشکیل خطوط ریز در پوستشان معرض است، مناسب است.

بلوترو سافت (Belotero Soft)

بلوترو سافت

ژل بلوترو سافت (همراه با لیدوکائین و یا بدون آن)، یک فیلر تزریقی و زیست تخریب‌پذیر است که برای تزریق در لایه‌های سطحی تا متوسط پوست ساخته شده است و برای رفع چین و چروک‌های اطراف دهان به کار برده می‌شود. این چین و چروک‌ها، “بارکد (bar code)” نام دارند و در قسمت بالای لب ایجاد می‌شوند. برطرف کردن این چین و چروک‌ها باعث جوان‌سازی اطراف دهان می‌شود.

بلوترو سافت، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

فیلر بلوترو سافت برای پر کردن خطوط ریز در نواحی حساس ساخته شده است؛ همچنین، بلوترو سافت به دلیل ظرفیت ترکیب با آب، توانایی آبرسانی عمیق به سلول‌های پوستی را دارد. برای به دست آوردن بهترین نتایج از این فیلر زیبایی برای اصلاح موارد زیر استفاده کنید:

بلوترو والیوم (Belotero Volume)

بلوترو ولیوم

ژل بلوترو والیوم به طور خاص برای حجم دادن به صورت ساخته شده است و می‌تواند ظاهری جوان‌تر و درخشان‌تر به پوست بدهد. این فیلر پوستی که از گروه محصولات بلوترو است، از اسید هیالورونیک ساخته شده است که به صورت طبیعی در بدن وجود دارد.

اسید هیالورونیک فضای ایجاد شده در بین سلول‌های پوست را پر می‌کند و مانند یک بالشتک عمل کرده و به بافت‌های پیوندی پوست آبرسانی می‌کند. از آن‌جایی که این ماده می‌تواند تا هزار برابر وزن خود آب را نگه دارد، علاوه بر آبرسانی به پوست به آن حجم داده و ظاهری صاف به پوست می‌بخشد.

بلوترو والیوم، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

ژل بلوترو والیوم برای رفع کاهش حجم گونه‌ها، چانه و شقیقه‌ها استفاده می‌شود. این فیلر، با اثرات حجم دهنده قوی و توانایی عالی ایجاد یکپارچگی در پوست برای افرادی که خواهان نتایج طبیعی هستند یک انتخاب مناسب است.

بلوترو اینتنس (Belotero Intense)

بلوترو اینتنس

بلوترو اینتنس، یک فیلر پوستی استریل و زیست تخریب‌پذیر بر پایه هیالورونیک اسید است. این فیلر طوری ساخته شده است که در برابر تخریب، مقاومت بیشتری داشته باشد. با افزودن لیدوکائین، که یک ماده بی‌حس کننده است، در طول درمان ناراحتی احساس نخواهید کرد.

بلوترو اینتنس، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

ژل بلوترو اینتنس برای پرکردن خطوط و چین‌های عمیق‌تر، مؤثر است. می‌توانید از این فیلر پوستی، برای حجم دادن به لب‌ها و یا افزایش حجم بافت پوست نواحی دیگر استفاده کنید. از بلوترو اینتنس، برای صاف کردن خطوط عمیق لبخند، خطوط ماریونت و خطوط اطراف لب می‌توانید استفاده کنید. همچنین می‌توان از این فیلر، برای حجم دادن به کانتور صورت استفاده کرد.

بلوترو لیپس شیپ (Belotero Lips Shape)

بلوترو لیپس شیپ

همان‌طور که از نام این ژل پیداست، این محصول به طور خاص برای لب‌ها طراحی شده است. می‌توان با تزریق این ژل به لب‌هایی که از حد معمول باریک‌تر هستند، حجم داد. همچنین، با تزریق این فیلر به نواحی آسیب دیدۀ صورت، می‌توان جای زخم‌های روی صورت را اصلاح کرد.

بلوترو لیپس شیپ، یک فیلر پوستی است که برای هر فرد بالای ۱۸ سال قابل استفاده است. با این وجود، تزریق این ژل در مراحل اولیه مراقبت از پوست ممکن است مشکلاتی ایجاد نماید و به همین دلیل بسیاری از متخصصان زیبایی از تزریق آن، خودداری می‌کنند. از این محصول، برای افزایش حجم لب‌ها استفاده می‌شود. همچنین تزریق این ژل، برای رفع جای زخم‌های آتروفیک صورت و سایر اسکارها توصیه می‌شود. ممکن است که تزریق این فیلر پوستی برای بعضی بیماران دردناک باشد.

بلوترو لیپس شیپ، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

ترکیب بالای اسید هیالورونیک در فرمولاسیون بلوترو لیپس، باعث ایجاد شکل و برآمدگی ایده‌آلی در لب‌ها می‌شود. همچنین، این محصول شامل لیدوکائین است که به طور کامل در تمام نواحی درمانی پخش می‌شود، تا ژل به طور یکنواخت در سراسر نواحی آسیب دیده توزیع شود.

بلوترو لیپس کانتور (Belotero Lips Contour)

بلوترو لیپس کانتور

از این ژل برای زیباتر کردن ظاهر لب‌ها استفاده می‌شود. با این وجود، استفاده از این ژل برای افرادی که کاهش حجم لب دارند، توصیه نمی‌شود. همچنین، این محلول حاوی لیدوکائین است و برای افرادی که احساس می‌کنند تزریق‌های لب یا روش‌های حجم دادن به پوست بسیار دردناک یا ناراحت‌کننده است، مناسب می‌باشد.

بلوترو لیپس کانتور، برای چه اهدافی استفاده می‌شود؟

بلوترو لیپس کانتور همراه با لیدوکائین، برای اصلاح لب‌ها طراحی شده است. حتی اگر شما به طور طبیعی لب‌های باریکی دارید، می‌توانید شکل لب‌های خود را تغییر دهید. لب‌ها، معمولاً برجسته‌ترین ناحیۀ صورت هستند. بنابراین، مراقبت از آن‌ها بسیار مهم است. این ژل، همچنین می‌تواند چین و چروک‌های اطراف دهان و افتادگی گوشه‌های لب را اصلاح نماید. به علاوه، از آن می‌توان برای اصلاح جای زخم آتروفیک استفاده کرد.

کاندیدای مناسب استفاده از ژل بلوترو

کاندیدای مناسب استفاده از ژل بلوترو

استفاده از انواع محصولات بلوترو، نتایج مؤثری بر روی افراد با انواع و رنگ‌های مختلف پوست داشته و برای کسانی که تمایل به برطرف کردن چین و چروک‌های ظریف و اصلاح حجم پوست خود با کمترین میزان آسیب به پوست و از دست دادن چربی هستند بسیار مناسب است.

اما زنان باردار و یا شیرده، نباید فیلر پوستی تزریق کنند. افرادی که از داروهای رقیق‌کننده‌ خون استفاده می‌نمایند و یا دارای اختلال خونریزی هستند، باید از فیلرهای پوستی اجتناب کنند. همچنین اگر قبلاً واکنش‌های آلرژیک شدیدی داشته‌اید به طوری که در بیمارستان بستری شده‌اید، باید مراقب باشید.

آمادگی‌های لازم برای تزریق ژل بلوترو

آمادگی‌های لازم برای تزریق ژل بلوترو

اگرچه برای تزریق ژل‌های بلوترو نیازی به آزمایشات آلرژی نیست، اما بهتر است قبل از درمان با پزشکی که از سوابق پزشکی شما آگاه است مشورت نمایید. همچنین باید پزشک را از داروها و آلرژی‌های خود آگاه کنید. این درمان، به آمادگی زیادی نیاز ندارد. اما بهتر است چند روز قبل از تزریق ژل بلوترو از مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی، خودداری کنید.

مراحل تزریق ژل بلوترو

مراحل تزریق ژل بلوترو

برای تزریق بلوترو معمولاً از داروهای بی‌حس کننده استفاده نمی‌شود، زیرا اکثر محصولات بلوترو حاوی لیدوکائین هستند که یک ماده بی‌حس کننده است و به کاهش درد ناشی از تزریق کمک می‌کند. اما، اگر نگران هستید که درد بکشید، می‌توانید از پزشک خود درخواست کنید که برای شما پماد بی‌حس کننده استفاده کند.

در هنگام شروع تزریق فیلر بلوترو، پزشک ناحیۀ تحت درمان را با محلول ضدعفونی کننده تمیز می‌کند و نواحی‌ای که می‌خواهد تزریق کند را علامت گذاری می‌کند. سپس، پزشک، ژل بلوترو را با استفاده از یک سوزن ظریف، تزریق می‌نماید و بعد از آن، ناحیه را ماساژ می‌دهد تا محصول بلوترو به طور یکنواخت پخش شود. این درمان بسته به تعداد تزریق‌ها، محل درمان، فرد تزریق کننده و نوع پوست شما، بین ۲۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌کشد. معمولاً نتایج حاصل از تزریق بلوترو، بلافاصله قابل مشاهده است.

مراقبت‌های بعد از تزریق ژل بلوترو

ماندگاری ژل بلوترو

بلافاصله بعد از تزریق فیلر‌های بلوترو می‌توانید اثرات آن را مشاهده کنید. بعد از اتمام درمان، می‌توانید فعالیت‌های روزانه خود را انجام دهید. با این وجود، بهتر است تا ۲۴ ساعت بعد از درمان، از موارد زیر اجتناب کنید:

 • فعالیت‌های شدید
 • قرار گرفتن در گرمای بیش از حد، یا قرار گرفتن در معرض نور خورشید
 • مصرف داروهای ضدالتهابی غیراستروئیدی (NSAIDs) و آسپرین

همچنین ممکن است تا ۲۴ ساعت کمی درد و تورم در اطراف محل تزریق داشته باشید. استفاده از کیسه یخ، بر روی ناحیه تحت درمان، تسکین دهنده است.

ماندگاری ژل بلوترو

نتایج تزریق ژل بلوترو، بنا به نوع ژل مورد استفاده، بین ۶ تا ۱۲ ماه، ماندگاری دارند.

 • بلوترو بالانس: در صورت استفاده برای رفع خطوط ظریف تا متوسط و یا برجسته کردن لب‌ها تا ۶ ماه ماندگاری دارد.
 • بلوترو سافت: تا ۱۲ ماه برای رفع خطوط ریز و یا حجم دادن به لب ماندگاری دارد.
 • بلوترو اینتنس:  در صورت استفاده برای خطوط عمیق یا برجسته کردن لب تا ۱۲ ماه ماندگاری دارد.
 •  بلوترو والیوم: اگر برای حجم دادن به گونه‌ها یا شقیقه‌ها استفاده شود تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.
 • بلوترو هیدرو: نتایج به طور متوسط تا ۶ ماه دوام خواهند داشت، اما گاهی اوقات تا ۹ ماه نیز ماندگاری دارند.
 • بلوترو لیپس شیپ و کانتور: معمولاً نتایج تا ۶ ماه دوام دارد، اما بسیاری از افراد نتایج پایدارتری را تجربه می‌کنند.

عوارض ژل بلوترو

با این‌که بلوترو یک فیلر بی‌خطر است، اما ممکن است عوارض جانبی موقتی نیز در پی داشته باشد. این عوارض معمولاً پس از یک هفته، خود به خود از بین می‌روند.

عوارض جانبی رایج بلوترو عبارتند از:

 • تورم
 • سرخی پوست
 • کبودی
 • حساس شدن پوست

عوارض جانبی نادر بلوترو:

 • تغییر رنگ پوست
 • سفت شدن پوست
 • ناهمواری پوست
 • کرختی و بی‌حسی
 • خشک شدن لب‌ها

در موارد نادر، تزریق بلوترو ممکن است عوارض جانبی جدی‌تری ایجاد کند، از جمله:

 • جای زخم دائمی
 • سكته مغزی
 • نابینایی

البته، بروز این عوارض جانبی جدی معمولاً نتیجه اجرای نادرست تزریق فیلر بلوترو، و تزریق کنندۀ آموزش ندیده است. شما می‌توانید با انتخاب یک تزریق کننده متخصص که تجربۀ زیادی در زمینه تزریق فیلر‌های  پوستی دارد، از این خطرات جلوگیری کنید.

قیمت ژل بلوترو

هزینه تزریق ژل بلوترو به محل مطب پزشک، میزان تجربه پزشک و مقدار ژل مورد نیاز شما بستگی دارد. تزریق ژل بلوترو یک درمان زیبایی است و تحت پوشش بیمه قرار نمی‌گیرد.

سؤالات متداول

ژل بلوترو ساخت کجاست؟

ژل بلوترو محصول کشور آلمان است.

ماندگاری ژل بلوترو چقدر است؟

نتایج تزریق ژل بلوترو بسته به محصول مورد استفاده می‌تواند از ۶ تا ۱۲ ماه دوام داشته باشد. به عنوان مثال، نتایج تزریق ژل بلوترو بالانس، برای رفع خطوط ظریف تا متوسط و تقویت لب تا ۶ ماه دوام می‌آورد. اثرات ژل بلوترو سافت، برای خطوط ظریف و حجم‌دهی به لب‌ها تا یک سال ماندگاری دارد.

تزریق فیلر بلوترو، چقدر طول می‌کشد؟

کل درمان با تزریق بلوترو کمتر از یک ساعت طول می‌کشد. برای بیشتر بیماران فقط ۴۵ دقیقه زمان می‌برد.

چه مدت طول می‌کشد تا نتایج تزریق ژل بلوترو ظاهر شود؟

تزریق فیلر بلوترو بلافاصله نتایج اولیه خود را نشان می‌دهد، اما برای مشاهده اثرات کامل آن، ۲ تا ۳ هفته زمان لازم است. اگر می‌خواهید نتایج تزریق ژل بلوترو را سریع‌تر ببینید، تغذیه مناسب داشته باشید، زیاد آب بنوشید و از پوست خود در برابر آسیب محافظت کنید.

آیا اثرات فیلر بلوترو دائمی است؟

بلوترو یک فیلر موقت است. اسید هیالورونیک موجود در این فیلر، بعد از گذشت چند ماه، به طور کامل در پوست تجزیه شده و در نهایت هیچ اثری از فیلر در پوست باقی نمی‌ماند. در صورت لزوم می‌توان آن را معکوس کرد. امروزه، به هیچ وجه تزریق فیلرهای دائمی توصیه نمی‌شود.

تورم بعد از تزریق بلوترو چقدر طول می‌کشد؟

بعد از تزریق بلوترو، ممکن است مقدار کمی درد یا سوزش را احساس کنید. همچنین ممکن است کمی قرمزی، تورم یا کبودی داشته باشید. این عوارض معمولاً بعد از یک هفته برطرف می‌شود.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان