لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

کربوکسی تراپی: مدت ماندگاری، عوارض، قیمت+ عکس قبل و بعد

عناوین این مطلب

کربوکسی تراپی یک روش جوانسازی، ترمیم و بهبود پوست و درمان شلی پوست (به دلیل افزایش سن یا پس از بارداری)، سلولیت، چربی‌های مقاوم و ترک‌های پوستی است که به دلیل حداقل تهاجم و اثبات شده بالینی، به عنوان یک روش بی‌خطر شناخته می‌شود. این درمان شامل تزریق مقادیر کمی دی اکسید کربن (CO2) زیر پوست می‌شود.

کربوکسی تراپی چیست و چگونه کار می کند؟


کربوکسی تراپی چیست و چگونه کار می کند؟

درمان شامل تزریق مقادیر کمی از دی اکسید کربن (CO2) به زیر پوست برای تجزیه رسوبات چربی و تحریک تولید کلاژن می باشد. دی اکسید کربن تزریق شده به پوست در بافت های اطراف پخش می شود و باعث گشاد شدن رگ های خونی می شود. گشاد شدن رگ ها یعنی تامین خون بیشتر، که اکسیژن و مواد مغذی زیادی را به ناحیه تحت درمان می آورد و گردش خون را بهبود می بخشد. کربوکسی تراپی علاوه بر افزایش جریان خون اکسیژن در ناحیه تزریق شده، باعث افزایش کلاژن سازی در پوست شده و ظاهری جوان تر را ایجاد می کند. گردش خون نامناسب تا حدی مسئول سلولیت، ترک های پوستی و سیاهی زیر چشم است. سلول های بدن دی اکسید کربن را به عنوان مواد زادئد آزاد می کنند. گلبول‌های قرمز اکسیژنی را که استنشاق می‌کنید گرفته و به بافت‌ها می‌برند، سپس دی‌اکسید کربن را جذب می‌کنند. در نهایت دی اکسید کربن توسط ریه ها یه صورت بازدم خارج می شود.

پزشک می تواند با تزریق دی اکسید کربن گردش خون را در یک منطقه خاص افزایش دهد و این تزریق باعث هجوم گلبول های قرمز به آن ناحیه شود. هنگامی که سلول های خونی به محل مورد نظر می رسند، گردش خون را افزایش می دهند. این کار برای ترمیم خاصیت ارتجاعی پوست است و در مورد حلقه های زیر چشم، رنگدانه را به درخشندگی سالم تغییر می‌دهد.

 • ترک‌های پوستی: ترک های پوستی که روی بدن خود مشادهده می‌کنید، پارگی کلاژن پوستی می‌باشند. کربوکسی تراپی کلاژنی جدید تولید می کند که پوست را ضخیم کرده و ظاهری بهتر ایجاد می‌کند.
 • سلولیت: گاز دی اکسید کربن می تواند به سلول های چربی نیز تزریق شود و باعث شود این سلول ها ترکیده و از بدن دفع شوند. سلولیت زمانی ایجاد می شود که چربی زیر پوستی از روی پوست بیرون بزند. کربوکسی تراپی زمانی که برای درمان سلولیت استفاده می شود بی خطر است.
 • حلقه های زیر چشم: سیاهی زیر چشم معمولاً به دلیل گردش خون نامناسب ایجاد می‌شوند و باعث تجمع عروقی می‌شوند.

تزریق این گاز به زیر پلک باعث کاهش تجمع این کبودی شده و رنگ صورتی جایگزین آن می شود.

 • آلوپسی: آلوپسی (ریزش مو) ناشی از گردش خون نامناسب می باشد و می توان آن را نیز با کربوکسی تراپی درمان کرد.

 مزایای و کاربردهای کربوکسی تراپی


مزایای و کاربردهای کربوکسی تراپی

در اینجا برخی از فواید کربوکسی تراپی آورده شده است:

بی خطر بودن

 • کربوکسی تراپی توسط سازمان غذا و داروی ایالات متحده (FDA) تایید شده است.
 • هیچ عوارض جانبی پایداری ندارد.

راحت است

 • روشی سریع و سرپایی است که 15 تا 30 دقیقه ای طول می کشد.
 • به غیر از شنا و حمام کردن در وان به مدت 24 ساعت پس از درمان سلولیت یا کاهش چربی، می توانید بلافاصله به زندگی عادی خود بازگردید.

تأثیر چشمگیر در رفع مشکلات پوستی متعدد

 • کربوکسی تراپی اثرگذاری بالایی در جوانسازی پوست دارد.
 • کربوکسی تراپی در کاهش چربی زیرپوستی تأثیرگذار است.

قابل استفاده برای نواحی مختلف صورت و بدن

 • کربوکسی تراپی تقریباً برای تمام نقاط بدن قابل انجام است.
 • کربوکسی تراپی برای پوست نازک دور چشم نیز استفاده می­شود و به رفع کبودی و سیاهی دو چشم و پف زیر چشم می­پردازد.

کاربردهای کربوکسی تراپی برای صورت

 • رفع تیرگی دور چشم
 • کاهش چین و چروک
 • بهبود سفتی پوست
 • رفع التهاب
 • درمان غبغب

کاربردهای کربوکسی تراپی برای پوست بدن

 • کاهش رسوبات چربی در نواحی شکم، زانو و ران
 • کاهش مایعات محبوس شده
 • کاهش ترک های پوستی
 • درمان دست ها، آرنج ها و سایر نواحی خشک و پوسته پوسته شده

نتایج کربوکسی تراپی:عکس قبل و بعد از کربوکسی تراپی


در تصاویر زیر می­توانید نتایج چشمگیر درمان با کربوکسی تراپی برای نقاط مختلف صورت و بدن را مشاهده کنید:

نتایج چشمگیر درمان با کربوکسی تراپی برای نقاط مختلف صورت و بدن 1

 

نتایج چشمگیر درمان با کربوکسی تراپی برای نقاط مختلف صورت و بدن 2

نتایج چشمگیر درمان با کربوکسی تراپی برای نقاط مختلف صورت و بدن 3

نتایج چشمگیر درمان با کربوکسی تراپی برای نقاط مختلف صورت و بدن 4

شخص مناسب برای کربوکسی تراپی


شخص مناسب برای انجام کربوکسی تراپی به طور کلی وضعیت سلامت خوبی دارد و به دنبال درمان تیرگی زیر چشم، سلولیت، ترک های پوستی یا سایر اختلالات در بافت و رنگ پوست خود است. اما برای بیماران مبتلا به بیماری پوستی یا عفونت فعال، کربوکسی تراپی توصیه نمی شود.

افراد مبتلا به کم خونی، بیماری های لخته شدن خون یا عروق آسیب دیده نباید کربوکسی تراپی انجام دهند. همچنین به کودکان زیر 18 سال و زنان باردار نیز توصیه می شود از آن پرهیز کنند.

کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟


کربوکسی تراپی چگونه انجام می شود؟

ویژگی های این روش بر اساس قسمتی از بدن که تحت درمان قرار می گیرد متفاوت است. با این حال، مکانیزم این روش اغلب یکسان است.

مخزن گاز دی اکسید کربن به یک تنظیم کننده جریان با لوله پلاستیکی متصل است. پزشک با دقت مقدار جریان گاز خروجی از مخزن را تنظیم می‌کند. گاز از طریق تنظیم کننده جریان به درون لوله های استریلی که یک فیلتر در انتهای آن وجود دارد، منتشر می شود. فیلتر هر گونه ناخالصی را قبل از رسیدن به بدن می گیرد. سپس گاز از طریق یک سوزن بسیار کوچک از طرف دیگر فیلتر عبور می‌کند. پزشک گاز را از طریق سوزن به زیر پوست تزریق می‌کند.

این روش تقریباً کاملاً بدون درد است. برخی از پزشکان قبل از وارد کردن سوزن، کرم بی حس کننده را روی محل تزریق می مالند. با وجود عدم وجود درد، برخی افراد بیان می کنند که مدت کوتاهی پس از تزریق احساس عجیبی دارند. کربوکسی تراپی روشی سرپایی است و معمولاً فقط 15 تا 30 دقیقه طول می‌کشد تا انجام شود.

مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی


کربوکسی تراپی به طور کلی روشی ایمن می­باشد اما برای جلوگیری از ایجاد هرگونه عارضه جانبی بهتر است دستورات پزشک خود را درمورد مراقبت های بعد از کربوکسی تراپی رعایت کنید. برخی از مواردی که باید بعد از کربوکسی تراپی به آن­ها توجه کنید در ادامه آورده شده اند:

 • پس از درمان، در ناحیه مورد نظر برای چند ساعت تا چند روز احساس گرما و درد دارید.
 • اگر کبودی شدید باشد، چند روز و تا دو هفته باقی می ماند.
 • قرمزی نیز ممکن است از چند ساعت تا چند روز ادامه یابد.
 • ناحیه تحت درمان را همیشه تمیز نگه دارید.
 • در چهار ساعت اول پس از درمان باید از حمام کردن، شنا و سونا و اتاق بخار اجتناب کنید.

نتایج کربوکسی تراپی چقدر ماندگار است؟


کربوکسی تراپی یک روش درمانی چند منظوره است که می‌تواند برای درمان مشکلات مختلفی مانند سلولیت، چربی موضعی، پف پلک و غبغب استفاده شود. مدت زمان ماندگاری نتایج بستگی به توجه و نیازهای خاص شما دارد. همچنین میزان ماندگاری کربوکسی تراپی شخص به شخص متفاوت است زیرا بستگی به جنس پوست هر فرد و متابولیسم وی دارد. با این حال، تمام نتایج کربوکسی تراپی موقتی هستند و شما نیاز به یک دوره از جلسات در مرحله اول دارید تا بتوانید در آینده نتیجه دلخواه خود را حفظ کنید.

آیا می توان کربوکسی تراپی را با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

آیا می توان کربوکسی تراپی را با درمان های دیگر ترکیب کرد؟

برای بیماران مبتلا به استرچ مارک، کربوکسی تراپی باعث تحریک تولید کلاژن شده و سپس باعث بازسازی و کوچک‌تر شدن این ترک ها  می شود و ظاهر را بهبود می بخشد. در صورت ترکیب این روش با درماپن (میکرو نیدلینگ)، نتایج چشمگیری حاصل می شود.

 • برای سلولیت، کربوکسی تراپی را می توان با درمان سلولیت سیلوئت مشابه اندرمولوژی ترکیب کرد که بی خطر نیز می باشد.
 • برای پیکر تراشی، کربوکسی تراپی را می توان با تزریقات حل کننده چربی به منظور کاهش سایز، ترکیب کرد.
 • چربی های نامنظم که پس از انجام لیپوساکشن که یک پدیده رایج است، ایجاد می شوند را یکنواخت می کند.
 • برای درمان ریزش مو، کربوکسی تراپی همراه با مزوتراپی با فاکتورهای رشد و پپتیدهایی به منظور تحریک رشد مو ترکیب می شود.

 عوارض و خطرات کربوکسی تراپی


به طور کلی، روش های کربوکسی تراپی طبیعی و بسیار بی خطرند و با حداقل ناراحتی و خطر عوارض جانبی همراه هستند. زیرا در این روش درمانی از گاز کربی دی اکسید استفاده می­شود که به طور طبیعی نیز در بدن وجود دارد و برخلاف برخی مواد خارجی ایجاد حساسیت نمی­کند. احتمال کبودی خفیف جزئی، التهای یا احساس گرمای کلی در ناحیه تزریق وجود دارد. با این حال، فعالیت های روزانه را می توان تقریباً بلافاصله پس از انجام عمل دوباره انجام داد. توجه به این نکته ضروری است که اگر در نواحی بزرگتر مانند سلولیت یا حذف چربی در ران ها درمان انجام گیرد، عوارض جانبی ممکن است چند روز بیشتر ادامه داشته باشند اما هیچ خطر شناخته شده ای در ارتباط با این درمان وجود ندارد و این عوارض جانبی در هر صورت بسیار کم و گذرا هستند.

هزینه کربوکسی تراپی


قیمت کربوکسی تراپی به عوامل مختلفی بستگی دارد که در ادامه آورده شده اند:

 • وسعت و بزرگی ناحیه مورد نظر برای انجام کربوکسی تراپی
 • تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب نتیجه مطلوب
 • پیچیدگی و وخامت مشکل پوستی
 • منطقه و موقعیت جغرافیایی کلینیک
 • مهارت و تخصص پزشک
 • استفاده از تکنولوژی به روز و دستگاه­های جدید

سوالات پر تکرار


آیا کربوکسی تراپی بی خط است؟

به طور کلی، روش های کربوکسی تراپی طبیعی و بسیار بی خطرند و حداقل آزردگی و احتمال عوارض جانبی را دارند. احتمال کمی کبودی خفیف، تورم یا احساس گرمای کلی در ناحیه تزریق وجود دارد.

پس از کربوکسی تراپی چه زمانی می توانم به فعالیت های روزانه خود ادامه دهم؟

فعالیت های روزانه را می توان تقریباً بلافاصله پس از انجام عمل دوباره شروع کرد. توجه داشته باشید که اگر نواحی بزرگ‌ تری مانند سلولیت یا حذف چربی در ران‌ها تحت درمان قرار بگیرند، عوارض جانبی ممکن است چند روز بیشتر ادامه داشته باشند، اما هیچ خطر شناخته ‌شده‌ای در رابطه با این درمان وجود ندارد.

آیا کربوکسی تراپی می تواند سلولیت را درمان کند؟

بله، کربوکسی تراپی یک درمان موثر برای درمان سلولیت و همچنین یکنواخت کردن نواحی دیگر بدن است. این درمان باعث می شود سلول های چربی ناخواسته منبسط، تجزیه و حل شوند.

آیا می توان انواع پوست را با کربوکسی تراپی به طور بی خطر درمان کرد؟

کربوکسی تراپی انواع پوست را بدون درد قابل توجه یا دوره نقاهت درمان می کند.

چه مدت طول می کشد تا نتایج کربوکسی تراپی را ببینید؟

کربوکسی تراپی انواع پوست را بدون درد قابل توجه یا دوره نقاهت درمان می کند. این درمان می‌تواند صورت را جوانتر کند و یکی از مؤثرترین روش‌ها برای دستیابی به زیبایی قابل توجه در عرض 2 تا 6 ماه زمانی است که این امر به خاطر اثرات تحریک کلاژن و بازسازی آن مشهود می شود.

آیا کربوکسی برای استرچ مارک ها موثر است؟

کربوکسی تراپی تنها درمان موجود برای ترک های قدیمی و جدید می باشد که کلاژن شکسته را به وضوح ترمیم می کند و برای انواع پوست بی خطر است. کربوکسی تراپی باعث تشکیل کلاژن جدید و در نتیجه ضخیم شدن پوست می شود تا با بازسازی ماتریکس کلاژن، ظاهر ترک ها را بهبود بخشد.

برای ترک های پوستی به چند جلسه کربوکسی تراپی نیاز دارید؟

بسته به مورد بین 10 تا 15 جلسه درمانی نیاز دارید و توجه کنید که ترک های قرمز جدید بهتر از ترک های پوستی سفید قدیمی و با حداکثر 70 درصد تضمین نتیجه به درمان پاسخ می دهند.

آیا کربوکسی تراپی برای تیرگی دور چشم موثر است؟

نتایج تحقیقات ما نشان می‌دهد که کربوکسی تراپی یک تکنیک موثر است که باعث بهبود جزئی حلقه‌های تیره زیر چشمی می‌شود.

آیا کربوکسی تراپی دردناک است؟

زمانی که کربوکسی تراپی برای درمان ترک‌ها و جای زخم ها استفاده می‌شود، نسبتاً بدون درد است. این به این دلیل است که بافت اسکار اعصاب ندارد. ممکن است احساس خارش داشته باشید زیرا ترک های پوستی در طول عمل متورم می شوند. حس خارش باید در حدود پنج دقیقه برطرف شود.

آیا نتایج کربوکسی تراپی دائمی هستند؟

هیچ کربوکسی تراپی دائمی نیست. بیماران حدود 6 ماه نتایج کربوکسی تراپی را مشاهده می کنند، اما نتایج هر شخص کاملاً به خود او بستگی دارد.

کربوکسی تراپی واژن چیست؟

لیفت واژن به وسیله CO2 درمانی غیر جراحی و غیر تهاجمی برای سفت کردن واژن است که از قابلیت کربوکسی تراپی یا دی اکسید کربن استفاده می کند.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان