Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

تزریق فیلر بینی چگونه انجام میشود وچه مزایایی دارد؟

عناوین این مطلب

آیا بینی شما زمانی که بقیه می خواهند از شما عکس بگیرند باعث خجالت شما می شود؟ و یا شاید فرم بینی را به ارث برده اید که متناسب با بقیه اجزای صورت شما نیست؟ تا چند سال پیش، تنها راه اصلاح فرم بینی جراحی زیبایی بینی بود (همچنین به عنوان عمل رینوپلاستی نیز شناخته می شود)؛ اما امروز می توانید فرم بینی خود را بدون زیر تیغ رفتن، تغییر دهید.

اصلاح فرم بینی بدون استفاده از عمل جراحی یک عمل زیبایی غیرتهاجمی سرپایی است که در آن با استفاده از فیلر های پوستی (یا همان فیلر های هیالورونیک اسید) فرم بینی شما تغییر می کند.

متخصصین کلینیک زیبایی لیا به شما کمک می کنند تا گزینه های پیش روی تان را بررسی کنید تا تصمیم بگیرید که آیا عمل زیبایی بینی بدون جراحی برای شما مناسب است یا بهتر این است که به یک جراح پلاستیک مراجعه کنید. تصمیم شما برای متحمل شدن عمل بینی آبسان (با استفاده از فیلر) نباید ساده گرفته شود. بیماران می توانند عملا یک روش آزمایشی عمل بینی را امتحان کنند تا ببینند که آن را می پسندند یا نه قبل از این که متحمل یک تغییر بلند مدت شوند.

تفاوت بین عمل بینی بدون جراحی و عمل بینی با استفاده از جراحی چیست؟


با اینکه رینوپلاستی یکی از رایج ترین روش های عمل زیبایی است، اما همه هم خواهان آن نیستند. از نیاز به مرخصی گرفتن از کار تا تحت بیهوشی عمومی قرار گرفتن و زمان بهبود. این ممکن است توضیح دهد که چرا رینوپلاستی آبسان (با استفاده از فیلر) در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب در جراحی های پلاستیک بینی است.

مزایای رینوپلاستی بدون جراحی عبارت است از:

 • نتیجه سریع بدون نیاز به دوره نقاهت
 • هزینه کمت نسبت به جراحی رینوپلاستی
 • مزایای این بهبود می تواند بیشتر از 18 ماه ماندگار باشد.
 • مزایای آن نزدیک به 12 ماه ماندگار است.
 • می تواند اگر نتایج را دوست نداشتید، تغییرات را با استفاده از خنثی کردن هیالورونیک اسید، برگرداند.
 • روند این کار کمتر از 1 ساعت طول می کشد.
 • پل بینی می تواند صاف شود.
 • مراقبت های دوره نقاهت ناچیز است.

مشاوره


در مشاوره حضوری با پزشکان در قیطریه و اندرزگو، شما فرصت خواهید داشت تا برنامه درمانی منعطف با توجه به آناتومی منحصر به فرد خود و اهداف زیبایی مورد نظرتان را ایجاد کنید. پزشک شما ابتدا شما را معاینه می کند تا تصمیم بگیرد که آیا فیلر بینی راه حل مناسبی برای حل مشکل شماست یا خیر. او ممکن است راه حل های جایگزینی پیشنهاد بدهد که بینی شما را بهتر اصلاح خواهد کرد. در طول معاینه، پزشک ممکن است اندازه گیری بینی شما را انجام دهد و یا عکسی از آن بگیرد. این به او کمک می کند تا به طور علمی محل های تزریق را بررسی کند و برای عمل آتی بهتر برنامه ریزی کند.

پزشک می خواهد تا تجربه ای سالم و امن را برای تمام بیماران فراهم کند تا بتوانند به نتایج زیبا و ایمن دست پیدا کنند. پزشک سلامت عمومی شما را می سنجد و درباره جراحی های گذشته، حساسیت های دارویی، نگرانی های شما در مورد سلامتی تان و دارو ها و مکمل های فعلی شما، سوال می پرسد. پرهیز دارویی فعلی ممکن است نیاز به جایگزین شدن داشته باشد تا تجربه سالمی را رقم بزند. این اطلاعات به پزشک کمک می کند تا متوجه خواسته های شما و چگونگی فراهم کردن یک درمان ایده آل شود.

شما قدم در روند یک عمل فیلر بینی برون جراحی با ریسک ها و مزایای آن می گذارید. پزشک شما را راهنمایی خواهد کرد که چطور برای عمل آماده شوید و چه چیزی را بعد از آن که انجام شد، انتظار داشته باشید.

داوطلبان


بهترین گزینه ها برای عمل بینی بدون جراحی، آقایان و خانوم هایی هستند که بینی آن ها کاملا رشد کرده اما دارای برآمدگی ها، فرورفتگی ها یا افتادگی نوک بینی هستند.

 

داوطلبان فیلر بینی

 

به هر حال رینوپلاستی بدون جراحی نمی تواند بینی را کوچک تر کند. بیمار هایی که دارای بینی های بسیار بزرگ، بسیار پهن، بینی های با برآمدگی ها و فرورفتگی های چشمگیر یا بینی های شکسته هستند، ممکن است گزینه های خوبی نباشند، اما اینجا چند استراتژی برای برقراری توازن در بینی داریم. پزشکان خوشحال می شوند تا در طول مشاوره تصاویر نمونه را به بیمار نشان دهند. بیماران عمل بینی بدون جراحی باید در سلامت کامل باشند و سیگار نکشند.

بهترین راه برای مشخص کردن قطعی مناسب بودن یک نفر برای عمل بینی بدون جراحی، مراجعه به یک پزشک است.

برای اصلاح موارد زیر، رینوپلاستی با استفاده از جراحی می تواند گزینه بهتری باشد:

 • تقارن و انحراف بینی
 • بینی کج
 • اندازه بینی شما که سایر ساختار های صورت را کامل می کند.
 • مشخصات و پهنای بینی شما

رینوپلاستی با استفاده از جراحی برای نتایج مورد نظر شما مناسب تر است. در طول مشاوره آن ها بینی شما را معاینه می کنند و شما را وارد روند عمل رینوپلاستی می کنند.

چگونه آماده شویم؟


برای یک عمل بدون جراحی مانند فیلر بینی، مراحل آمده شدن کمترین میزان ممکن است. شما باید از استفاده از لوازم آرایشی قبل از قرار ملاقات، خودداری کنید. پزشکان پیشنهاد می کنند که لباس های دکمه دار بپوشید تا بتوانید به راحتی بدون فشار به عضو تحت درمان لباس را درآورید. مصرف دارو های ضد حساسیت و دخانیات باید از دو هفته قبل از عمل متوقف شود تا تجربه مثبتی را تضمین کند.

آنتی هیستامین ها (ضد حساسیت ها) و مکمل هایی که خون را رقیق می کنند و می توانند باعث ایجاد کبودی شوند شامل آسپرین، ایبوپروفن، موترین و ویتامین E هستند. پرهیز کردن از این دارو ها قبل از عمل به کاهش علائم احتمالی کمک می کند.

تزریق فیلر بینی در قیطریه و اندرزگو چگونه انجام میشود؟


عمل های زیبایی با استفاده از فیلر های پوستی به راحتی انجام می شوند. ابتدا بینی شما با محلول تمیز شده و سپس به منطقه تحت درمان یخ یا کرم بی حس کننده اعمال می شود. اگر فیلر پوستی حاوی بی حس کننده موضعی باشد، ممکن است نیازی به استفاده از یخ یا کرم بی حس کننده نباشد.

 

تزریق فیلر بینی

 

به محض اینکه محل تحت درمان بی حس شد، مقدار بسیار کمی از فیلر پوستی با دقت زیاد تزریق می شود. پزشک زیبایی بعد از تزریق، محل درمان را به آرامی صاف می کند. به این خاطر که عمل های زیبایی بینیِ آبسان مدت زمان زیادی طول نمی کشند، بسیار مهم است که شما یک پزشک مجرب را انتخاب کنید که در تزریق صورت سال ها تجربه داشته باشد. مواردی وجود داشته است که اگر تزریق به خوبی انجام نشده باشد، منجر به خون ریزی در بینی شده است.

انواع فیلر بینی در قیطریه و اندرزگو


فیلرهای پوستی، مانند آنهایی که در رینوپلاستی استفاده می‌شوند، بسیار مناسب هستند و می‌توانند در کمتر از یک ساعت نتایج قابل توجهی را به ارمغان بیاورند. جلسه عمل بینی بدون جراحی همچنین می‌تواند زمان مناسبی برای دریافت تزریقات فیلر برای ایجاد تغییرات چشمگیر در صورت شما باشد. فیلرهای هیالورونیک اسید، که رایج‌ترین نوع فیلرهای پوستی عمومی هستند، نیز رایج‌ترین نوع فیلرها در استفاده در بینی هستند. این فیلرها موقتی هستند اما می‌توانند چندین سال ماندگار باشند. همچنین با تزریق آنزیم خنثی‌کننده هیالورونیک اسید، که فیلرهای هیالورونیک اسید را حل می‌کند، می‌توان آنها را برگرداند. این ممکن است در صورت نگرانی در مورد ظاهر زیبایی شناختی فیلر یا در شرایط اضطراری که فیلر به صورت ناخواسته به یک شریان تزریق شده باشد، مورد استفاده قرار گیرد. برخی بیماران معتقدند که فیلرهای بینی کمتر از یک سال ماندگاری دارند. با توجه به مطالعاتی که با استفاده از اسکن‌های MRI انجام شده، ما باور داریم که این به دلیل از بین رفتن یا سوخت و ساز فیلر نیست، بلکه به دلیل جابه‌جایی فیلر است. در مورد بینی، ممکن است به دلیل جابه‌جایی فیلر در قسمت پل بینی باشد. به همین دلیل و دلایل دیگر، ما به طور کلی پیشنهاد نمی‌دهیم که فیلرهای بینی به صورت پی در پی تزریق شوند و اگر نیاز به یک راه‌حل بلندمدت وجود داشته باشد، باید از جراحی بینی استفاده شود.

فیلر های دائمی نیز می توانند در بینی استفاده شوند. مزیت استفاده از فیلر های دائمی در بینی این است که انجام آن فقط یکبار است و ریسک تکرار مداوم تزریق در آن وجود ندارد؛ و اشکال آن این است که اگر جایگزینی آن با کیفیت کمی انجام شود، به راحتی قابل اصلاح نیست. علاوه بر آن فیلر های دائمی ریسک بوجود آوردن مشکلاتی مثل گرانولوما (برآمدگی و سفت شدن بر اثر عفونت) (ریکشن در بدن) شده و باعث سفت و توده مانند شدن فیلر می شود.

پزشکان در کلینیک زیبایی در قیطریه و اندرزگو انواع مختلفی از فیلر های پوستی مانند آلیاکسین، رووفیل، ریووانس، الانسه و ژوویدرم را به بیماران پیشنهاد می کنند.

دوران بهبود در تزریق فیلر بینی به چه صورت است؟


رینوپلاستی آبسان یک عمل زیبایی غیرتهاجمی است و برخلاف رینوپلاستی سنتی به دوران نقاهت بسیار کوتاهی نیاز دارد. بعد از اتمام عمل بینی بدون جراحی تان، بهتر است تا از فشار آوردن به ناحیه تزریق شده برای 1 الی 2 هفته، خودداری کنید.

مانند هر عمل زیبایی تزریقی دیگر، باید انتظار کمی تورم، قرمزی و کبودی را در محل تزریق داشته باشید. این عوارض نباید ماندگار باشند اما اگر تداوم پیدا کردند، باید با پزشک خود برای دادن راه حل در ارتباط باشید.

یکی از جدی ترین عوارض رینوپلاستی آبسان می تواند این باشد که فیلر به طور تصادفی باعث بسته شدن رگ خونی شود. اگرچه این بسیار نادر است که این اهمیت مشورت با یک پزشک با تجربه را که تجربه استفاده از آنزیم هیالورونیداز را دارد که می تواند فیلر را حل کند، پررنگ می کند.

آیا عمل بینی آبسان عوارضی دارد؟


با اینکه رینوپلاستی یکی از رایج ترین عمل های زیبایی است، با این حال خیلی ها خواهان آن نیستند. با اینکه رینوپلاستی یکی از رایج ترین روش های عمل زیبایی است، اما همه هم خواهان آن نیستند. از نیاز به مرخصی گرفتن از کار تا تحت بیهوشی عمومی قرار گرفتن و زمان بهبود. این ممکن است توضیح دهد که چرا رینوپلاستی آبسان (با استفاده از فیلر) در حال تبدیل شدن به یک روش محبوب در جراحی های پلاستیک بینی است.

عوارض جانبی احتمالی جراحی بینی عبارتند از:

 • تورم و قرمزی در محل تزریق
 • احساس درد
 • کبودی در محل تزریق

مانند تمام عمل های زیبایی، این عمل بدون جراحی سرپایی، ریسک ها و عوارض جانبی خود را دارد. اگر چه فیلر های پوستی زیبایی موقتی هستند، اما هنوزم ریسک ها و عوارض جانبی وجود دارند که باید در نظر گرفته شوند، مانند خونریزی، کبودی و تورم. با اینکه بسیار نادر است، اما اگر فیلر پوستی به طور تصادفی به یه رگ خونی تزریق شود، عواقب بسیار جدی خواهد داشت. عمل های بینی بدون جراحی که با استفاده از فیلر های پوستی انجام می شوند، اگر پزشک تزریق کننده به طور حرفه ای آموزش ندیده باشد و تکنیک های تزریق را بلد نباشد، می تواند بسیار پر خطر باشد. به دلیل اینکه خون رسانی در بینی شما با دیگر قسمت های صورت متفاوت است. این ریسک وجود دارد که اگر فیلر های پوستی به درستی جای نگیرند، خون رسانی ممکن است مختل شود که این می تواند منجر به بافت مردگی شود. خطر اتفاق افتادن آن وقتی که شما جراحی هم روی بینی تان انجام داده باشید، افزایش می یابد.

چه زمانی می توانم نتایج را ببینم؟


بینی شما مرکز صورت تان است که به ایجاد تقارن و توازن در کل ظاهر شما کمک می کند. با وجود نا منظمی در بینی، صورت شما نامتقارن نشان داده می شود. بعد از یک رینوپلاستی بدون جراحی، شما به سرعت از نتایج مشهود آن لذت خواهید برد که صورت شما را تغییر می دهد و متوازن می کند. بیماران برای چند سال از نتایج آن لذت می برند. مراجعه های مداوم می تواند برنامه ریزی شود تا نتایج را ثابت نگه دارد.

 

نتایج فیلر بینی

 

فیلر ها تا چه مدت اطراف بینی باقی می مانند؟


رینوپلاستی بدون جراحی که با استفاده از فیلر های هیالورونیک اسیدی مثل رستیلِین انجام می شود، می تواند بیشتر از 12 ماه ماندگار باشد یا حتی بیشتر، اگر که درمان مداوم در 6 ماه انجام شود و مراجعه ها به صورت ثابت تقریبا بین 9 تا 12 ماه برنامه ریزی شود. رستیلِین یک ژل پایدار و رقیق تر است که که تزریق کننده را قادر می سازد تا پوست بینی را به طور موثر تری نسبت به فیلر غلیظ تر شکل دهد.

 

ماندگاری فیلر بینی

 

چرا فیلر های پوستی دائمی نیستند؟


اکثر درمان های تزریقی از جمله محبوب ترین آن ها (فیلر های پوستی و تزریق های ضد چروک) موقتی هستند.

فیلر های پوستی از مجموعه ای از آنزیم های طبیعی مانند هیالورونیک اسید ساخته شده اند. این ماده زیر پوست تزریق می شود تا ساختار پوست را تثبیت کند؛ و همچنین آب را جذب می کند و به آن می چسبد که به کشسانی و حجم پوست کمک می کند. خطوط ریز به حداقل می رسد و پوست شما حجیم تر و جوان تر به نظر می رسد.

فیلر های هیالورونیک اسید به عنوان یک ماده طبیعی، در طول زمان توسط بدن به سوخت و ساز می رسند (متابولیزه می شوند).

اینکه نتایج شما تا چه مدت ماندگار است به چند مورد بستگی دارد:

 • نوع فیلر پوستی که مورد استفاده قرار گرفته
 • سرعت سوخت و ساز بدن شما
 • نقاطی از صورت که تحت درمان قرار گرفته

نکاتی برای ماندگاری بیشتر اثر فیلر پوستی در شما


اگرچه سوخت و ساز بدن شما نقش کلیدی در ماندگاری فیلر پوستی ایفا می کند، اما راه حل هایی برای کمک به ماندگاری و ثبات بیشتر نتایج درمان تزریقی وجود دارد. پزشک شما فاکتور های فوق را برای کمک به افزایش طول عمر درمان فیلر پوستی شما در نظر می گیرد، اما چیز هایی هستند که شما هم ی توانید انجام دهید.

 

اثر فیلر بینی

 

مراقبت پوستی

مراقبت از پوست خود به طور کلی به به حداقل رساندن اثرات روند پیری کمک می کند، اما اثر فیلر هیالورونیک اسید و گرفتن نتایج بلند مدت را نیز افزایش می دهد. تمیز و مرطوب کردن روزانه پوست به هیدراته نگه داشتن آن کمک می کند. همچنین چند محصول مراقبت پوستی نیز وجود دارند که به کامل کردن اثر تزریق فیلر های پوستی کمک می کند که ممکن است بعد از درمان به شما پیشنهاد شود.

محافظت در برابر آفتاب

قرار گرفتن بیش از حد در برابر اشعه UV به روند پیری سرعت می بخشد و به پوست آسیب می زند که منجر به ایجاد رنگ پوست نامتعارف، لکه های خورشیدی، تجمع رنگدانه در بافت و چروک های ریز می شود. کاهش قرار گرفتن در معرض آفتاب و تمرین محافظت کردن از قرار گرفتن در برابر اشعه UV بعد از درمان فیلر پوستی تان ضروری است و نقش بسیار مهمی را در تکمیل نتایج ایفا می کند.

در زمان های اوج تابش آفتاب که میزان اشعه UV در بالاترین میزان است، از قرار گرفتن در معرض آفتاب خودداری کنید. یک کلاه لبه پهن سر کنید و از یک کرم ضد آفتاب با SPF بالا استفاده کنید. یک مرطوب کننده و یا کرم پودر دارای SPF نیز برای زمان هایی که اغلب زیر آفتاب هستید، معقول به نظر می رسد.

رژیم سالم

رژیم غذایی شما می تواند به طور مستقیم روی سلامتی و ظاهر پوست شما اثر بگذارد. برای به حداکثر رساندن اثر درمان فیلر پوستی تان و برای تقویت سلامت پوست، یک رژیم غنی از تمام خوراکی ها از جمله میوه های مختلف و سبزیجات مهم است. مطمئن شوید تا مصرف مواد مغذی دوست دار پوست مثل زینک، ویتامین سی، کلاژن، امگا 3 و ویتامین های بی را افزایش می دهید. توت ها، سبزیجات رنگارنگ، مغزها و دانه ها، آووکادو و سالمون را در نظر بگیرید. از غذا های تحریک کننده مانند غذاهای کنسروی، سرخ شده، با شکر زیاد و بسته بندی شده دور بمانید. مصرف این غذا ها منجر به آسیب رسیدن به سلول ها و سرعت بخشیدن به روند پیری می شود.

مدیریت استرس

استرس، چه ناشی از حجم کاری شما، مشکلات مالی، روابط و یا فرزند پروری باشد، تاثیر زیادی روی سلامت کلی شما از جمله کیفیت پوست تان می شود. وقتی مضطرب هستید، واکنش های شیمیایی رخ می دهد و بدنتان هورمون هایی مثل کورتیزول آزاد می کند تا بر علیه تهدید بوجود آمده عمل کند (واقعی یا احتمالی) پس می توان از آسیب دیدگی جلوگیری کرد.

الآن، ما برای برطرف کردن مقدار های کمی از استرس طراحی شده ایم، اما بدن هایمان برای مقابله با استرس مزمن مجهز نیست و در نتیجه ما از عواقب آن رنج می بریم. از نظر پوست ما، اضطراب شدید در طولانی مدت باعث ایجاد التهاب و افزایش روند پیری می شود. این میتواند خطوط ریز و چروک هایی که سعی در جلوگیری از آن را داریم را بدتر کند. کاهش و مدیریت درجات استرس برای ماندگاری اثر درمان تزریقی شما ضروری است. از تمرین مدیتیشن، نفس عمیق و یوگا روزانه استفاده کنید. اگر این تکنیک ها مناسب شما نیستند، سعی کنید خاطرات روزانه بنویسید، پیاده روی کنید، پا برهنه روی شن یا چمن راه بروید و یا از یک فعالیت آرامش بخش مثل نقاشی کشیدن، حمام کردن و موج سواری استفاده کنید.

هیدراته کردن

هیدراته ماندن پوست در لیست روزانه خیلی از مردم است تا به بهترین حد سلامت پوست برسند. نوشیدن مقدار زیادی آب در طول روز به گرفتن نتایج بهتر فیلر هیالورونیک اسید با روش بهبود توانایی جذب آب در آن ها، کمک می کند. این می تواند ظاهر پوست شما را به جای بی روح و خسته، حجیم و شاداب نشان دهد.

از لمس کردن و هر گونه فشار خودداری کنید

اگرچه این عمل غیرتهاجمی است، اما شما باید اجازه دهید بینی تان بهبود یابد. به محض دریافت فیلر، یادتان باشد از لمس کردن آن خودداری کنید. فشار زیاد، می تواند در هر عملی که انجام شده را مختل کند که این باعث کوتاه شدن عمر آن عمل می شود.

سیگار نکشید!

نیکوتین با تنگ کردن رگ های خونی، خون رسانی به پوست را دچار مشکل می کند. این موضوع پوست شما را از دریافت اکسیژن و مواد مغذی مورد نیاز برای جوان ماندن و جلوگیری از چروک ها، باز می دارد. اگر سیگار می کشید، هر چه زود تر آن را متوقف کنید و با متخصص سلامت خود درباره ترک سیگار اگر که به کمک نیاز دارید حرف بزنید.

درمان های پایدار

قبل از اینکه نتایج درمان تزریقی شما کاهش یابد، لمس کردن های مداوم بر اساس توصیه پزشکتان، می تواند به پوست شما در جوان ماندن کمک کند. درمان های پایدار همچنین به ماهیچه های ناحیه هدف در صورت کمک می کنند که برای دریافت بهترین نتیجه از هیالورونیک اسید، به طور موثر تری پاسخ دهند.

هزینه تزریق فیلر بینی در قیطریه و اندرزگو


رینوپلاستی بدون جراحی، بسیار از هزینه های اضافی رینوپلاستی با جراحی را ندارد. به هر حال اگرچه بیماران مجبور به قرار گرفتن تحت بیهوشی، هزینه های اتاق عمل و لباس ریکاوری شوند، اما بیماران عمل بینی بدون جراحی اگر می خواهند نتایج تزریق حفظ شود، باید برای ترزیق های بیشتر دوباره مراجعه کنند. هزینه درمان فیلر بینی با برند الانسه، ژوویدرم، آلیاکسین، رووفیل و ریوانس در انتهای جلسه مشاوره بعد از اینکه تمام فاکتور ها در نظر گرفته شد، برآورد می شود.

سوالات متداول


سوالات فیلر بینی

 

آیا رینوپلاستی آبسان درد دارد؟

آستانه تحمل درد در هر کس متفاوت است، پس پاسخ به این سوال کمی دشوار است؛ اما به طور کلی، درمان های بینی آبسان می تواند کمی ناراحتی بوجود آورد؛ اما بعضی از روش های بی حسی (کرم بی حس کننده و بی حسی موضعی) قبل از درمان اعمال می شود تا ناحیه تحت درمان را بی حس کند و درد را به حداقل برساند. خیلی از فیلر ها دارای لیدوکائین هستند، یک بی حس کننده که به کاهش بیشتر درد کمک می کند.

چه اتفاقی می افتد اگر من نتایج فیلر بینی را دوست نداشته باشم؟

فیلر های پوستی هیالورونیک اسید موقتی هستند و اگر از نتایج آن رضایت ندارید، می تواند با آنزیمی به نام هیالورونیداز حل شود. بعد از تزریق هیالورونیداز، بینی به حالت طبیعی خودش بر میگردد.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان