لوگو لیا کلینیک
Search
Close this search box.
Search
Close this search box.

لیفت لب با نخ | ماندگاری، هزینه، مزایا و عوارض

عناوین این مطلب

لیفت لب یک روش جراحی سرپایی است که فاصله ی میان نوک لب بالایی و بینی را کاهش می دهد. با انجام لیفت لب بخش بزرگتری از بافت صورتی لب دیده می‌شود و لبهایتان ظاهر برجسته تری پیدا می کنند. به علاوه لیفت لب باعث می‌شود که قسمت بیشتری از دندان هایتان در حالت عادی لبها دیده شود.

لیفت لب با نخ در کنار برجسته تر کردن لبها، چین و چروک دور لب را نیز کاهش می دهد. همانطور که تصاویر قبل و بعد لیفت لب با نخ نشان می دهد، این روش به فراهم کردن یک ظاهر طبیعی کمک می‌کند.

لیفت لب با نخ چیست؟


 

لیفت لب با نخ چیست

لیفت لب با نخ یک روش بدون جراحی برای هموار کردن چین و چروک ریز دور لب به کمک نخ های نازک و قابل جذب است. هدف از این روش، برجسته تر کردن (و نه ضرورتا افزایش حجم) لب است. نخ ها به منظور حجم دادن و کانتورینگ لب در طول خط لب تزریق می شوند.

نخ های استفاده شده در لیفت لب با نخ از جنس پلمیرهای گرفته شده از شکر است و همین موضوع باعث می‌شود که بعد از مدتی توسط بدن جذب شوند. نخ ها برای اهداف مختلف به شکل ها و ترکیبات مختلفی از جمله نخ مارپیچ (برای شکل دهی بیشتر به خطوط لب) و نخ های رشته ای (برای اصلاح چین و چروک ریز دور لب) طراحی می شوند.

لیفت لب با نخ برای دستیابی به اهداف زیر به کار گرفته می شود:

 • اصلاح و ایجاد تقارن در خطوط لب
 • لیفت گوشه های لب
 • درمان چین و چروک ناشی از سیگار کشیدن
 • عریض تر کردن دهان
 • افزایش حجم لب ها

مزایای لیفت لب با نخ 


 

مزایا لیفت لب با نخ

استفاده از روش لیفت لب با نخ امکان دسترسی به ظاهری طبیعی تر در مقایسه با تزریق فیلر پوستی را در اختیار فرد قرار می دهد. این روش به شما امکان تصحیح موارد زیر را می دهد:

 • کاهش حجم لب بالا و پایین
 • افتادگی یا چین و چروک مزمن لب بالا و پایین
 • نازک شدن لب بالا و پایین به خاطر افزایش سن یا صدمات ناشی از نور خورشید
 • خطوط لبخند و چین و چروک اطراف لب
 • چین بینی لبی (خط ماریونت)

لیفت لب با نخ باعث تحریک فرآیند کلاژن سازی پوست شده و منجر به افزایش حجم موقتی لب خواهد شد. می توان از تزریق فیلر پوستی برای حداکثرسازی نتیجه بدست آمده از لیفت لب با نخ استفاده کرد.

آمادگی‌های لازم قبل از لیفت لب با نخ 


 • لیفت لب با نخ نباید بر روی افراد زیر 18 سال انجام شود.
 • برای آنکه بدانید که آیا گزینه مناسبی برای انجام لیفت لب با نخ هستید یا خیر با یک جراح زیبایی مجرب مشورت کنید.
 • اگر درمان دیگری روی لبتان انجام داده باشید، باید اجازه دهید که لبتان کاملا بهبود یابد.
 • کشیدن سیگار و نوشیدن الکل را حداقل چند روز قبل از درمان متوقف کنید.
 • اگر دارویی مثل رقیق کننده خون را برای مشکل دیگری مصرف می کنید، حتما به پزشکتان بگویید.
 • زنان باردار باید از انجام این درمان خودداری کنند.
 • نباید قبل از انجام این درمان، اطراف دهان را موم بگذارید و یا موهای آن را اپیلیدی کنید.

مراحل لیفت لب با نخ 


 

مراحل لیفت لب با نخ

بعد از آماده سازی محل درمان از کرم بی حسی موضعی برای کاهش درد ناشی از لیفت لب با نخ استفاده می‌شود. دوز پایینی از لیدوکائین نیز در محل ورود کانولا تزریق می‌شود. کانولا به همراه یک نخ ریز در یک بسته آماده قرار دارد. فرآیند بعد از گذشت 15 دقیقه و زمانی که محل درمان بی حس شده باشد، شروع می‌شود و نخ ها با کمک کانولا به زیر پوست وارد می شوند.

نخ ها بعد از ورود و مشابه با جراحی لیفت صورت، به منظور سفت کردن اطراف لب، هموار کردن خطوط لب و چین و چروک دور لب کمی به سمت بالا کشیده می شوند. این کار به تقویت فرآیند طبیعی کلاژن سازی پوست در این نقاط منجر می‌شود.

این روش را می توان در هر دو سمت لب انجام داد و انتهای نخ ها به وسیله قیچی جراحی بریده و برای دیده نشدن در سوراخی جاسازی می‌شود. از این روش می توان برای لب بالا، لب پایین و یا به صورت همزمان بر روی هر دوی آنها انجام داد. اگر به دنبال افزایش حجم بیشتر لب هستید می توان از نخ های بیشتری در زمان سوراخ کردن پوست استفاده کرد.

اینکه لیفت لب با نخ در بازه ی چند ماهه تکرار شود یا خیر به نظر بیمار و نتایج مد نظرش بستگی دارد. ماندگاری نتیجه لیفت لب با نخ با توجه به نوع نخ استفاده شده، از 6 تا 12 ماه خواهد بود.

مراقبت‌های لازم بعد از لیفت لب با نخ 


 • اجازه دهید تورم ناشی از عمل فروکش کند.
 • تا چند روز بعد از عمل، 4 تا 5 مرتبه در روز بر روی محل درمان یخ بگذارید.
 • در چند روز اول بعد از عمل از انجام فعالیت های شدید جسمانی خودداری کنید.
 • وقتی در معرض نور خورشید یا سرما هستید برای پیشگیری از خشکی و ترک خوردن لب از بالم یا وازلین استفاده کنید.
 • خط لب را نخارانید.
 • از پماد آنتی بیوتیک تجویز شده و داروهای بدون نسخه، مطابق با دستور پزشک استفاده کنید.
 • برای افزایش حجم لب و حفظ بیشتر نتایج می توانید فیلرهای پوستی را همراه با لیفت لب تزریق کنید.
 • برای داشتن یک دوره نقاهت مناسب باید یک روند بهداشتی مناسب داشته باشید. لب و دهانتان را با دهانشویه ضدعفونی کنید؛ از لمس محل درمان و آبکشی دهان با آب داغ خودداری کنید چرا که می تواند باعث حل شدن زودهنگام نخ شود. در عوض می توانید از آب ولرم برای آبکشی دهان استفاده کنید.
 • بعد از لیفت لب با نخ باید حضورتان در معرض نور خورشید را محدود کنید. در صورتی که لازم بود بیرون از خانه باشید، بهتر است لب و صورتتان را با کرم ضدآفتاب بپوشانید. بعلاوه از مصرف برق لب، رژ و هرگونه وسایل آرایشی شدید که باعث خشکی پوست لب می‌شود، خودداری کنید.

مراحل بهبود بعد از لیفت لب با نخ


دوره بهبود و نقاهت بعد از لیفت لب با نخ دارای سه مرحله است:

 • پوستتان در طول دو هفته ی اول بعد از لیفت لب با نخ به آرامی شروع به ترمیم و بهبود می‌کند. در این دوره می توانید رژیم غذایی عادی خود را پی بگیرید اما از خوردن مواد غذایی سرد یا داغ خودداری کنید.
 • نمک و ادویه زیاد باعث ایجاد حساسیت و آسیب به محل درمان می‌شود، بنابراین باید یک رژیم غذایی کم نمک و کم ادویه را در طول دو هفته ی بعد داشته باشید. در این مدت ممکن است با خشکی و تورم لب مواجه شوید.
 • پوستتان در نهایت و بعد از چهار هفته به طور کامل بهبود می یابد و محل زخم ناشی از ورود نخ نیز کاملا از بین می رود.

ماندگاری لیفت لب با نخ چقدر است؟ 


 

ماندگاری لیفت لب با نخ

نخ استفاده شده در لیفت لب بعد از 3 ماه حل شده و توسط بدن جذب می‌شود، اما ماندگاری نتایج آن طولانی تر و قابل مقایسه با فیلر پوستی است و از 6 ماه الی یک سال باقی خواهد ماند. با واکنش بدن به نخ ها و تحریک کلاژن سازی پوست تا مدتی بعد از حل شدن نخ ها هم با کاهش چین و چروک دور لب مواجه خواهید بود.

سیگار کشیدن، قرار گرفتن در معرض نور خورشید و حالات معمول چهره باعث تسریع از بین رفتن نتایج لیفت لب با نخ می‌شود.

عوارض احتمالی لیفت لب با نخ


قبل از آنکه تحت عمل لیفت لب با نخ قرار بگیرید، بهتر است به خوبی با عوارض و خطرات لیفت لب با نخ آشنا شوید. حداقل شدن خطرات و حداکثر شدن احتمال دستیابی به نتایج مطلوب از جمله مزایای مراجعه به یک متخصص مجرب و آموزش دیده برای انجام لیفت لب با نخ است.

خطرات این روش از به تاخیر افتادن فرآیند ریکاوری بعد از عمل تا بروز مشکلاتی که منجر به بدشکلی دائمی لب می شود، متفاوت خواهد بود. بعضی از مشکلات احتمالی لیفت لب با نخ عبارتند از:

سوزش: ممکن است بعد از انجام درمان با سوزش مواجه شوید که البته باید به خودی خود از بین برود. اگر درد و سوزش بعد از عمل از بین نرفت می توانید برای کاهش درد از داروی مسکن بدون نسخه استفاده کنید.

تورم: وجود تورم در محل درمان تا یک ماه بعد از انجام درمان نیز طبیعی است اما به تدریج فروکش می‌کند.

عفونت: لیفت لب با نخ اگر توسط فرد مناسب اجرا شود، یک روش ایمن محسوب می‌شود و احتمال بروز عفونت نیز در آن بسیار پایین خواهد بود.

بیحسی: بعضی افراد ممکن است با بیحسی موقت در ناحیه درمان مواجه شوند. این مشکل در صورتیکه اعصاب اطراف لب و دهان آسیب ندیده باشد، بعد از مدتی از بین می رود.

هماتوما یا ورم خونی: آسیب دیدگی رگهای خونی در لیفت لب با نخ به ندرت رخ می دهد اما استفاده از یخ بر روی محل درمان در صورت وقوع این مشکل می تواند مفید باشد. در صورت خونریزی شدید و طولانی مدت باید بلافاصله به دنبال مراقبت های درمانی باشید.

هزینه ی لیفت لب با نخ چقدر است؟ 


 

هزینه لیفت لب با نخ

هزینه ی لیفت لب با نخ تا حد زیادی به تعداد نخ های استفاده شده و محل زندگیتان بستگی دارد. مهارت و تجربه پزشک و برند نخ‌های لیفت مورد استفاده از سایر عوامل تاثیرگذار بر هزینه ی لیفت لب با نخ هستند.

سوالات متداول 


1: آیا لیفت لب با نخ دردناک است؟

حسی که در لیفت لب با نخ تجربه خواهید کرد، شبیه به وقوع سوزن در پوست است و در هر جلسه درمان تنها چند دقیقه طول می‌کشد. این حس درد بین افراد ممکن است متفاوت باشد، اما بیشتر افراد آن را بدون درد توصیف می‌کنند.

با استفاده از ماده بیحسی موضعی و یا تزریق آن به منطقه درمان، در اصل باید هیچگونه دردی در طول فرآیند احساس نشود. اگر سفت شدن خط دور لب بدون درد انجام شود، در طول جلسه دیگر دردی احساس نخواهید کرد.

برخی از عواملی که می‌توانند بر شدت درد در لیفت لب با نخ تأثیرگذار باشند، شامل میزان کشیدگی و تجربه متخصص مجری است.

2: به چند جلسه ی درمانی لیفت لب با نخ نیاز است؟

تعداد جلسات به انتظارات بیمار برای دستیابی به ظاهر طبیعی لبها بستگی دارد. برای مثال اگر به نظرتان کانتور لب در حال محو شدن باشد ممکن است بخواهید که جلسه درمانی را تکرار کنید.

3: آیا کشیدن سیگار روی لیفت لب با نخ موثر است؟ 

سیگار کشیدن باعث ایجاد اختلال در فرآیند بهبود بعد از لیفت لب با نخ می‌شود، بنابراین بهتر است تا حداقل به مدت دو هفته قبل و بعد از لیفت لب با نخ از کشیدن سیگار خودداری کنید. بعلاوه حفظ سلامت و رطوبت پوست در دوره ریکاوری بعد از لیفت لب با نخ ضروری است.

4: آیا نتایج لیفت لب بالا با نخ دائمی است؟

ماندگاری نتایج لیفت لب با نخ از 6 تا 12 ماه است اما در مواردی می تواند طولانی تر هم باشد. نخهای استفاده شده در لیفت بعد از حدود سه ماه در بدن حل و جذب می‌شود اما می توانید اثر ادامه دار آن را به دلیل تحریک کلاژن سازی پوست مشاهده کنید.

5: لیفت لب با نخ بهتر است یا با فیلر؟

هدف از لیفت لب با نخ، افزایش جزئی حجم لب و بالا بردن لبه ها است. این روش همچنین به کلاژن سازی پوست کمک می کند. نتیجه استفاده از فیلرهای هیالورونیک اسید شامل افزایش حجم و آبرسانی لب می شود. با تزریق فیلر توسط یک متخصص مجرب، می توان به شکل دهی بهتر لب و افزایش ارتفاع لبهای بالا و پایین دست یافت. در حالی که نخ ها تنها در اطراف لب قرار می گیرند و باعث برجسته تر شدن لبه ها می شوند، فیلرها بر پر شدن لب تمرکز دارند. تاثیر فیلرهای پوستی بلافاصله مشخص است، اما نتیجه اصلی لیفت لب با نخ پس از چند ماه و به ثمر نشستن کلاژن سازی پوست اطراف لب قابل مشاهده است.

عناوین این مطلب

مقالات مرتبط

رزرو وقت و مشاوره رایگان