لوگو لیا کلینیک

لیزر موهای زائد با دستگاه الکساندرایت کندلا در اندرزگو و قیطریه

 موهای زائد بدن و صورت باعث خجالت و ناراحتی تعداد زیادی از مردان و زنان شده است به نحوی که از شیو کردن و موم انداختن مداوم خسته شده‌ اند. لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که با هدف از بین بردن موهای اضافی صورت و بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد. لیزر موهای زائد الکساندرایت کندلا در اندرزگو و قیطریه با جدیدترین دستگاه‌ها انجام می‌شود.

فقط افرادی مجاز به انجام لیزر موهای زائد هستند که آموزش‌های لازم در این زمینه را دیده باشند. اگر چه لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است باید برای انجام آن به یک پزشک با تجربه و آموزش دیده مراجعه کرد تا ریسک بروز عوارض جانبی به حداقل برسد. باید قبل از انجام لیزر موهای زائد نقاط مختلف بدن با پزشک خود مشورت نمایید. در کلینیک زیبایی لیا از بهترین دستگاه‌ها برای لیزر موهای زائد استفاده می‌شود.

 منظور از لیزر موهای زائد چیست؟


 لیزر موهای زائد یک روش غیر تهاجمی است که با هدف کاهش موهای زائد نواحی خاص بدن طراحی شده است. هر پالس به انتقال انرژی متمرکز لیزر به درمان فولیکول‌های مو می‌پردازد تا رنگدانه‌های موجود در فولیکول‌های مو به جذب انرژی بپردازند و به تدریج فولیکول ضعیف گردد. پس از اتمام جلسات درمانی مورد نیاز و آسیب دیدگی کامل فولیکول‌ها دیگر شاهد رشد مجدد موهای زائد خود نخواهید بود.

 دستگاه الکساندریت چگونه موهای زائد را از بین می‌برد؟


 برای درمان موهای زائد با توجه به نوع پوست معمولاً از امواج ۷۵۵ نانومتر تا ۱۰۶۴ نانومتر استفاده می‌شود. هر یک از امواج انرژی لیزر طی مدت یک ثانیه به پوست برخورد می‌‌کنند و فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌‌دهند. دستگاه لیزر می‌تواند به طور متوسط هر ثانیه بخش قابل توجهی از پوست را هدف قرار دهند. اپراتور لیزر، دستگاه را روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد تا انرژی لیزر که از دستگاه خارج می‌شود توسط فولیکول‌های مو جذب شده و باعث اختلال در چرخه رشد موها شود. لیزر موهای زائد به کمک دستگاه الکساندریت از پرتوهای لیزر که هیچگونه خطری برای سلامت پوست و بدن ندارند استفاده می‌کند تا فولیکول‌های مو هدف قرار بگیرند و با جذب نور لیزر، از رشد مجدد موها جلوگیری گردد.

 

درمان با الکساندریت

 

 لیزر الکساندرایت در حال حاضر یک استاندارد طلایی برای لیزر موهای زائد محسوب می‌شود که طول موج آن امکان تخریب سلول‌های ساقه مو را فراهم می‌کند. در این روش پوست خنک می‌شود تا شما در طول درمان دچار هیچگونه دردی نشوید.

 چه افرادی می‌توانند متقاضی لیزر موهای زائد باشند؟


 همه زنان و مردانی که از موهای زائد صورت، گردن و بدن خود خسته شده اند می‌توانند متقاضی لیزر موهای زائد باشند. برای اینکه لیزر موهای زائد بتوانند همه موها را هدف قرار دهد باید دارای ملانین باشند تا امکان جذب نور لیزر وجود داشته باشد در غیر این صورت لیزر تأثیری بر موهای بلوند، خاکستری یا سفید ندارد.

 از لیزر الکساندرایت برای درمان کدام نقاط می‌توان استفاده کرد؟


 می‌توان از لیزر الکساندرایت برای درمان نقاط کوچک و بزرگ بدن استفاده کرد مانند پاها، بیکینی، زیر بغل، قفسه سینه، صورت، گردن و کمر. اگر موها دارای رنگدانه باشند معمولاً فرآیند درمان با موفقیت انجام می‌شود. لیزر موهای زائد الکساندرایت کندلا در قیطریه و اندرزگو موارد زیر را پوشش می‌دهد:

 

استفاده از الکساندریت

 

 • پشت لب
 • چانه
 • پشت لب و چانه
 • خط ریش
 • زیر گردن
 • گونه و غبغب
 • در امتداد فک
 • روی شکم
 • قسمت میانی و پایینی صورت
 • زیر بغل
 • بازو
 • بیکینی
 • پا
 • قفسه سینه
 • شکم
 • کمر
 • کتف

تفاوت آی پی ال و لیزر موهای زائد چیست؟


 هنوز برخی از کلینیکها برای رفع موهای زائد از آی پی ال استفاده می‌کنند اما آیا می‌دانید که این روش به اندازه لیزر موهای زائد نتایج مطلوبی را ایجاد نمی‌کند؟ لیزر موهای زائد و آی پی ال از انرژی گرمایی برای گرم کردن فولیکول‌های مو از بین بردن موهای زائد استفاده می‌کنند. اگرچه این دو روش از این لحاظ با یکدیگر شباهت دارند، انرژی مورد استفاده در لیزر بسیار متراکم تر است و می‌تواند با طول موج دقیق فقط یک ناحیه خاص از بدن را هدف قرار دهد. دقیق بودن طول موج لیزر موهای زائد در مقایسه با آی پی ال باعث می‌شود دوران درمان طی مدت کوتاه تری انجام شود و بیمار نتایج مطلوبی را به دست بیاورد. پزشک در جلسه مشاوره به درمان یک ناحیه خاص از پوست بیمار می‌‌پردازد و طول موج دستگاه به نحوی تنظیم شود که با نوع پوست و موی او مطابقت دارد.

 

تفاوت الکساندریت

 

 ‏آی پی آل در مقایسه با لیزر موهای زائد و اثر گذاری کمتری دارد و انرژی تولید شده از آن توسط یک لامپ ایجاد می‌گردد و به این ترتیب از طول موج‌های مختلف نور استفاده می‌شود که فقط برخی از آنها می‌توانند موهای زائد را هدف قرار دهند. اگرچه درمان با این روش کم هزینه تر است با توجه به پایین بودن اثرگذاری این روش، تعداد جلسات درمان افزایش خواهد یافت که نسبت به لیزر موهای زائد متحمل هزینه بیشتری خواهید شد.

 جلسه مشاوره لیزر موهای زائد چگونه پیش می‌رود؟


 لیزر موهای زائد یک روش عالی برای از بین بردن موهای اضافی و داشتن پوستی نرم و لطیف است. تصمیم گرفتن برای لیزر یک تصمیم بزرگ و به عبارتی سرمایه گذاری روی پوست است. هنگامی که شما به یک پزشک با تجربه مراجعه می‌کنید اطمینان حاصل خواهید کرد که لیزر موهای زائد یک روش کاملاً بی خطر و ایمن است. اکنون به سه دلیل اشاره می‌کنیم که اهمیت جلسه مشاوره قبل از درمان را نشان می‌دهد:

 • جلسه مشاوره به پزشک کمک می‌‌کند بتواند نوع پوست و موی شما را بشناسد، نحوه واکنش پوست شما به نور خورشید را ارزیابی کند، اطلاعات کامل از داروهایی که مصرف می‌کنید یا سابقه ابتلا به یک بیماری خاص را در اختیار داشته باشد تا بتواند برنامه درمانی مناسبی را برای دستیابی به اهداف مورد انتظار شما طراحی کند.
 • جلسه مشاوره و امتحان کردن لیزر روی پوست به شما و پزشک اطمینان خاطر می‌دهد که لیزر هیچ خطری به دنبال ندارد.
 • در جلسه مشاوره شما فرصت سؤال پرسیدن دارید، با عملکرد دستگاه لیزر آشنا می‌شوید و می‌دانید چه چیزی در انتظار شما است به این ترتیب جلسات درمانی به سرعت انجام می‌شود.

این طرح در جلسه مشاوره همه اطلاعات لازم به صورت مرحله به مرحله در اختیار شما قرار داده می‌شود تا بدانید لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود.

 نحوه رشد موهای بدن

 قدرت و استحکام موهای بدن و فولیکول‌ها به عوامل ژنتیکی بستگی دارد. پزشک نحوه رشد موهای بدن، نحوه هدف قرار دادن آنها و تعداد جلسات مورد نیاز برای کسب نتیجه دلخواه را به شما توضیح خواهد داد. سپس اطلاعاتی در خصوص مراحل مختلف رشد موها، نحوه اثر گذاری لیزر بر فولیکول‌های مو، نوع فناوری مورد استفاده، تعداد جلسات مورد نیاز و هزینه درمان را توضیح می‌دهد.

 ارزیابی پوست و مو

 رنگ طبیعی پوست و موی شما بر فرایند لیزر موهای زائد تأثیر می‌گذارد. از آنجایی که انرژی لیزر بر رنگ موها تأثیر می‌گذارد معمولاً افرادی که رنگ موهای آنها تیره تر است سریع تر نتیجه می‌‌گیرند. پزشک به دستگاه برنامه ای می‌‌دهد که با نوع پوست و موی شما سازگاری بیشتری دارد. پزشک از ارزیابی نقاطی می‌‌پردازد که قصد درمان آنها را دارید سپس از شما در خصوص سرعت آفتاب سوختگی پوست در روزهای گرم سال سوال می‌پرسد. اطلاعات به دست آمده در جلسه مشاوره به پزشک برای طراحی دقیق برنامه درمان کمک می‌کند.

 

پوست برای الکساندریت

 

 ارزیابی پرسشنامه سلامت

 پزشک از شما می‌خواهد که پرسشنامه مربوط به سلامت را پر کنید و اطلاعات دقیقی را در اختیار پزشک قرار دهید تا در صورت لزوم به متخصص ارجاع داده شوید. پزشک از شما در خصوص سابقه پزشکی و دارویی که مصرف می‌کنید سؤال خواهد پرسید و در صورت بروز هرگونه مغایرت در روند درمان را به شما توصیه می‌کند تا مدتی از لیزر موهای زائد خود اجتناب کنید و برنامه درمان را به تأخیر بیندازید در غیر این صورت به سراغ موارد بعدی خواهد رفت. امنیت و سلامت بیمار مهمترین فاکتوری است که در برنامه لیزر موهای زائد مورد توجه قرار می‌‌گیرد. در صورتی که به هر دلیلی بیمار متقاضی مناسبی برای لیزر موهای زائد نباشد پزشک به او اطلاع می‌دهد.

 لیزر موهای زائد به صورت آزمایشی

 اگر نتایج حاصل از جلسه مشاوره به پزشک اطمینان دهد که شما متقاضی مناسبی برای لیزر موهای زائد هستید و به تازگی بدن خود را برنزه نکرده‌ اید جلسه آزمایشی را آغاز خواهد کرد. لیزر موهای زائد به صورت آزمایشی در یک ناحیه کوچک از بدن و به مدت ۲۴ ساعت قبل از جلسه اول درمان انجام می‌شود پزشک ناحیه مورد نظر را به طور دقیق بررسی می‌کند تا بتوان وجود هر گونه مشکل خاص را تشخیص دهد. از آنجایی که پوست یکی از اجزای حساس بدن است با این کار می‌‌توان از بروز عوارض جانبی شدید جلوگیری کرد. حتی اگر شما سابقه لیزر موهای زائد در سایر مراکز درمانی را داشته باشید پزشک درخواست جلسه آزمایشی را خواهد داد تا از مناسب بودن شرایط بیمار برای لیزر موهای زائد اطمینان حاصل کند.

 آماده شدن برای لیزر موهای زائد


 شما باید برای کسب نتایج مطلوب از توصیه‌های پزشک پیروی کنید. پزشک از شما می‌خواهد موارد زیر را رعایت نمایید تا احتمال بروز عوارض جانبی کاهش پیدا کند:

 • باید از حمام آفتاب و برنزه کردن پوست خود اجتناب کنید در غیر این صورت سلامت پوست شما پس از درمان به خطر خواهد افتاد. اگر پوست شما برنزه شده است لیزر موهای زائد باعث سوختگی آن خواهد شد و شما دچار عوارض جدی خواهید شد.
 • حداقل به مدت ۴ هفته قبل از لیزر موهای زائد از برنزه کردن پوست خود اجتناب کنید.
 • قبل از لیزر موهای زائد از موم انداختن یا کندن موهای خود اجتناب کنید و فقط آنها را شیو نمایید نرم در غیر این صورت باعث اختلال در چرخه رشد موها خواهد شد و لیزر نمی‌‌تواند به طور صحیح فولیکول‌های مو را هدف قرار دهد.
 • از بیرنگ کردن موهای خود اجتناب کنید زیرا لیزر فقط می‌تواند موهای تیره را هدف قرار دهد.
 • قبل از جلسه درمان باید ناحیه مورد نظر را تمیز کنید و از هیچ گونه کرم آرایشی استفاده نکنید. در صورت استفاده از کرم در ناحیه مورد نظر باید قبل از شروع درمان به طور کامل آن قسمت را تمیز کنید.
 • قبل از اولین جلسه درمان باید اطمینان حاصل کنید که موهای شما در هفته ۴ تا ۶ رشد قرار دارند.
 • ۲۴ ساعت قبل از مراجعه به کلینیک شیو کنید و از شیو کردن موها قبل از مراجعه به کلینیک خودداری نمایید.
 • برای شیو کردن بیکینی از محصولات بدون بو مخصوص شیو استفاده کنید در غیر این صورت دچار التهاب پوست خواهید شد.
 • از شوینده‌های مخصوص بانوان با ph متعادل استفاده کنید تا فوم مخصوص شیو به طور کامل شسته شود.
 • سه تا چهار روز قبل از لیزر موهای زائد به لایه برداری بیکینی بپردازید و از انجام این کار در روز آخر یا قبل از مراجعه به کلینیک خودداری نمایید تا دچار التهاب پوست نشوید.
 • ناحیه تناسلی خود را به طور کامل شیو نمایید.
 • از پوشیدن لباس زیر تنگ خودداری کنید.
 • ترجیحاً از لباس نخی استفاده کنید.
 • از مصرف کافئین خودداری کنید زیرا حساسیت شما را افزایش می‌دهد.
 • اگر آستانه تحمل درد پایین دارید می‌توانید قبل از شروع درمان از یک قرص مسکن به غیر از ایبوپروفن استفاده کنید.
 • برخی از بیماران می‌‌گویند جویدن آدامس در طول درمان به تحمل درد کمک می‌کند.
 • سعی کنید برنامه درمان خود را به نحوی تنظیم کنید که یک هفته قبل از پریود تحت درمان قرار بگیرید.
 • آرامش خود را حفظ کنید شما به مرکز معتبری مراجعه نموده اید.

 

 جلسه لیزر موهای زائد چگونه انجام می‌شود؟


 قبل از درمان باید ناحیه مورد نظر تمیز شود. برخی از بیماران از ژل بی حس کننده استفاده می‌کنند تا از حساسیت پوست نسبت به دستگاه لیزر بکاهد. حدود ۳۰ تا ۶۰ دقیقه طول می‌‌کشد تا ژل بی حس کننده شروع به اثر گذاری نماید. درمان با لیزر در اتاق مخصوص لیزر انجام می‌شود و شما باید از عینک مخصوص استفاده کنید تا چشمتان آسیب نبیند. برخی از افراد فرایند درمان با لیزر موهای زائد را به صورت برخورد کش با پوست و یا سوزش خفیف توصیف می‌کنند. دستگاه لیزر به تبخیر کردن مو می‌پردازد به همین دلیل ممکن است شما در حین درمان شاهد مقداری دود یا بوی شبیه سولفور باشید.

 

انجام الکساندریت

 

 هر جلسه درمان با لیزر موهای زائد چقدر طول می‌کشد؟


 درمان نقاط کوچک بدن از قبیل پشت‌ لب چند دقیقه طول می‌کشد و نواحی بزرگ تر مانند کمر یا پاها تا یک ساعت نیز طول خواهد کشید. لیزر فقط فولیکول‌های مو را هدف قرار می‌دهد و هیچ گونه آسیبی به پوست نواحی مجاور نخواهد رساند با این حال باید از دستورات پزشک پیروی کنید تا احتمال آسیب دیدگی پوست کاهش پیدا کند.

 

جلسه با الکساندریت

 

 مراقبت‌های بعد از لیزر موهای زائد


 پس از اتمام درمان متخصص لیزر در مقداری ژل آلوورا را روی ناحیه مورد نظر قرار می‌دهد که به خنک شدن پوست کمک می‌نماید. بهتر است به مدت دو تا سه روز پس از درمان از این ژل استفاده کنید. پس از اتمام جلسه درمان با لیزر دچار مقداری قرمزی و التهاب پوست خواهید شد که طی مدت ۲۴ ساعت برطرف می‌گردد اما می‌توانید برای تسکین بهتر پوست از کمپرس یخ نیز استفاده کنید.

 • از قرار گرفتن در معرض نور آفتاب به شدت خودداری کنید.
 • تا ۲۴ ساعت از مصرف هرگونه محصول شیمیایی یا لوبریکانت خودداری کنید.
 • از دوش آب داغ، حمام داغ و سونا اجتناب کنید.

 معمولاً حدود ۴ تا ۶ هفته طول می‌‌کشد تا فولیکول‌های مو به مرحله طبیعی رشد برگردند و برای جلسه بعدی آماده شوند.

 نتایج حاصل از لیزر موهای زائد چه موقع قابل مشاهده است؟

 پس از اتمام درمان شما می‌توانید شاهد نتایج مورد انتظار باشید البته زمان لازم برای دیدن نتایج به دست آمده در همه بیماران یکسان نیست زیرا رنگ و ضخامت موها، رنگ پوست ناحیه تحت درمان، نوع دستگاه لیزر مورد استفاده و سایر موارد بر فرایند درمان تأثیر می‌گذارند. معمولاً پس از جلسه اول حجم موهای زائد حدود ۱۰ تا ۲۵ درصد کاهش پیدا می‌‌کند. برای رفع موهای زائد شما به ۲ تا ۶ جلسه درمان نیاز دارید که پس از اتمام جلسات درمانی اکثر بیماران ادعا می‌کنند به مدت چند ماه یا حتی چند سال هیچگونه مویی روی پوست آنها دیده نمی‌‌شود. با رشد مجدد موها معمولاً تعداد آنها بسیار کم می‌شود که می‌توانید با شارژ مجدد از شر آنها خلاص شوید.

 به چند جلسه درمان نیاز دارید؟


 معمولاً هر فرد به ۸ تا ۱۰ جلسه درمان نیاز دارد که با توجه به نواحی خاصی که تحت درمان قرار می‌گیرند حدود ۴ تا ۸ هفته فاصله زمانی بین تعداد جلسات وجود دارد اما در مواردی که بیمار رنگ پوست تیره دارند به ۱۲ جلسه درمان نیاز خواهد داشت. لیزر موهای زائد صورت ۱۰ تا ۱۶ هفته طول می‌کشد که چهار هفته فاصله زمانی بین آنها وجود دارد.

هزینه لیزر الکساندرایت کندلا در اندرزگو و قیطریه چقدر است؟


 هزینه لیزر موهای زائد به وسعت ناحیه مورد نظر و تعداد جلسات درمانی مورد نیاز بستگی دارد.

 سؤالات متداول 


سوالات درباره الکساندریت

 

 چرا هر فرد به چند جلسه درمان نیاز دارد؟

 موهای بدن در سه مرحله شروع به رشد می‌کند که عبارتند از آناژن، کاتاژن و تلوژن. از آنجایی که موهای بدن به طور همزمان در یک مرحله قرار نمی‌گیرند لیزر فقط آن دسته از موهایی را هدف قرار می‌دهد که در مرحله فعال رشد یا آناژن قرار دارند. به همین دلیل هرفرد به چند دوره درمان نیاز دارد تا همه موها وارد فاز فعال شده و درمان گردند.

 آیا من متقاضی مناسبی برای لیزر موهای زائد هستم؟ 

 به غیر از چند مورد استثنا اکثر افراد می‌توانند متقاضی لیزر موهای زائد باشند اما زنان باردار یا افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند نباید از این روش برای برطرف کردن موهای زائد خود استفاده کنند. در جلسه مشاوره پزشک به شما می‌گوید که آیا متقاضی مناسبی برای لیزر هستید یا خیر.

  آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟

 لیزر موهای زائد یک روش ساده و سریع است و اکثر بیماران می‌گویند درد خفیف حاصل از درمان به خوبی قابل تحمل است. دستگاه لیزر دارای سیستم خنک کننده است که به خنک کردن پوست در طول درمان کمک می‌کند. اگر چه لیزر موهای زائد دردناک نیست و معمولاً نیازی به استفاده از داروی بی حسی نیست بیماران احساس خود در طول درمان را به صورت برخورد کش با پوست توصیف می‌کنند.

 دوران بهبود پس از لیزر چگونه است؟

 پس از لیزر موهای زائد شما دچار مقداری قرمزی در ناحیه تحت درمان خواهید شد که به سرعت پوست به حالت اول برمی‌گردد. قبل و بعد از درمان می‌توانید به طور طبیعی شیو کنید. تقریباً دو هفته پس از درمان موهای زائد شروع به ریزش خواهند کرد. پس از هر جلسه درمان معمولاً موهای شما نازک تر می‌شود و با اتمام جلسات لیزر هیچ مویی روی سطح پوست دیده نخواهد شد.

 خطرات احتمالی لیزر موهای زائد چیست؟ 

 در صورتی که شما به یک پزشک با تجربه مراجعه کنید و از تجهیزات مناسب استفاده گردد لیزر موهای زائد هیچگونه خطری را به دنبال نخواهد داشت. برخی از عوارض جانبی احتمالی لیزر موهای زائد عبارتند از التهاب پوست، تاول، و تغییر رنگ پوست که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب احتمال بروز این موارد افزایش پیدا می‌‌کند. در صورتی که شما از همه نکات توصیه شده توسط پزشک پیروی کنید احتمال بروز عوارض جانبی به حداقل می‌رسد.

 آیا نتایج حاصل از لیزر دائمی است؟

 امروزه لیزر موهای زائد به عنوان یک روش درمانی بسیار مؤثر برای کاهش تعداد موهای نواحی مختلف بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد اما هیچ یک از مراکز لیزر نمی‌توانند به طور ۱۰۰% تضمین کنند که موهای زائد شما به طور کامل از بین می‌رود. عوامل هورمونی و سایر فاکتورهای بیولوژیکی می‌‌توانند در برخی افراد باعث رشد مجدد موهای زائد شوند.

 

نتایج الکساندریت

 

 آیا می‌توان از لیزر برای رفع موهای زائد آقایان استفاده کرد؟

 پاسخ این سوال مثبت است و در مراکز مختلف از لیزر برای برطرف کردن موهای زائد کمر و قفسه سینه و بازوی آقایان استفاده می‌شود.

 آیا لیزر از رشد موهای زائد زیر پوست جلوگیری می‌کند؟

 لیزر می‌تواند احتمال رشد موهای زائد زیر سطح پوست را کاهش دهد. با از بین رفتن فولیکول‌های مو احتمال بروز این وضعیت به حداقل خواهد رسید.

 آیا می‌توان از لیزر برای برطرف کردن موهایی با رنگهای مختلف استفاده کرد؟

 لیزر موهای زائد می‌‌تواند به خوبی برای موهای تیره را از بین ببرد اما تأثیری در از بین بردن موهای خاکستری، قرمز، سفید و بلوند ندارد.

 آیا می‌توان از لیزر موهای زائد در افرادی که پوست تیره دارند استفاده کرد؟

 پاسخ این سوال مثبت است و لیزر الکساندرایت کندلا در قیطریه اندرزگو می‌‌تواند بدون هیچ مشکل خاصی به از بین بردن موهای زائد در افرادی که پوست تیره ای دارند کمک کند.

 آیا افرادی که پوست خود را برنزه کرده اند می‌توانند از لیزر استفاده نمایند؟ 

 افرادی که با قرار گرفتن در معرض نور آفتاب پوست خود را برنزه کرده اند نمی‌توانند از لیزر استفاده کنند زیرا دچار خطراتی از قبیل تاول پوستی، هایپرپیگمنتیشن یا هایپوپیگمِنتِیشِن خواهند شد به همین دلیل این افراد باید شش هفته قبل از لیزر از برنزه کردن پوست خود اجتناب کنند. در صورتی که شما در معرض نور آفتاب قرار داشته اید باید حتماً به اپراتور لیزر اطلاع دهید.

 چه موقع می‌توان برای جلسه بعدی لیزر به کلینیک مراجعه کرد؟

 زمان انجام جلسه بعدی لیزر در همه بیماران یکسان نیست اما بدون شک همه افراد به چند جلسه درمان نیاز دارند تا به طور کامل موهای زائد آنها از بین برود. اکثر افراد می‌‌‌توانند هر ۴ تا ۶ هفته یک بار برای لیزر موهای زائد به کلینیک مراجعه نمایند. متخصص پوست زمان مناسب برای جلسات بعدی لیزر را مشخص خواهد کرد. اکثر افراد مجدداً شاهد رشد موهای زائد خود هستند که تحت نظر متخصص پوست می‌توانند به نتایج مطلوب دست پیدا کنند.

مقالات مرتبط

تماس با ما