لوگو لیا کلینیک

بهترین دستگاه لیزر موهای زائد برای صورت، زیربغل، بیکینی و ساق

هم مردان و هم زنان موهای زائد درشت و تیره ای در صورت و مناطق مختلف بدن خود دارند که این موهای زائد با سرعت زیادی در حال رشد هستند. کندن موهای زائد، تراشیدن، اپیلاسیون، استفاده از موبرهای شیمیایی و الکترولیز جهت رفع موهای زائد روشی دردناک و پر دردسر است. به جز الکترولیز، بقیه‌ی روش های بالا جهت رفع موهای زائد موقتی هستند. اما امروزه یک راه حل طولانی مدت موثری برای خلاصی از شر موهای زائد وجود دارد، آن هم لیزر موهای زائد است. پس از انجام چندین جلسه لیزر، موهای زائد کمتری در ناحیه‌ی لیزر شده خواهید داشت. این مقاله انواع مختلف دستگاه‌های پیشرفته لیزر موهای زائد را با هم مقایسه می‌کند تا به شما را در انتخاب مناسب‌ترین دستگاه که جوابگوی نیازهایتان باشد، راهنمایی کند.

مهم نیست که چه ناحیه ای از بدنتان تحت لیزر موهای زائد قرار میگیرد، تا زمانی که لیزر شما توسط متخصصان با تجربه انجام شود، می توانید به نتایج مطلوبی دست پیدا کنید. کلینیک زیبایی لیا از ایمن ترین و موثرترین دستگاه های لیزری استفاده می کند تا به شما در دستیابی به نتایج طولانی مدت مد نظرتان کمک کند.

لیزر موهای زائد هر فرد بر اساس عواملی مانند الگوی رشد مو، سبک زندگی و اولویت های شخصی وی متفاوت است. در این کلینیک میتوانید با لیزر موهای زائد مناطق مختلف بدن، پوستی زیبا، براق و صاف داشته باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر و یا رزرو نوبت با شماره 02128426546 تماس بگیرید.

لیزر چگونه موهای زائد را از بین میبرد؟


لیزرهایی که منحصرا برای رفع موهای زائد ساخته شده‌اند، نور نزدیک به مادون قرمز را ساطع می کنند که به طور خاص توسط ملانین( رنگدانه موجود در فولیکول های مو) جذب می شود. لیزر برای کسری از ثانیه پالس می شود تا نور را ساطع کند. هنگامی که ملانین موجود در فولیکول مو نور لیزر را جذب می کند، رنگدانه تبخیر می شود و در نتیجه ساقه و فولیکول مو بدون آسیب رساندن به پوست اطراف، می‌سوزند. این آسیب توانایی مو برای رشد مجدد را از بین می برد یا به طور قابل توجهی رشد آن را کند میکند.

 

لیزر چگونه موهای زائد را از بین میبرد

 

مزایای لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد مزایای زیادی دارد:

کاهش دائمی مو

پس از لیزر، شاهد کاهش رشد مجدد مو خواهید بود و بعدا موها بسیار ظریف تر و روشن تر به نظر می رسند. پزشکان یک دوره ۴الی۶ جلسه ای را برای دستیابی به نتایج دائمی توصیه می کنند که باعث کاهش دائمی موها تا ۹۰٪ می شود.

 

مزایای لیزر موهای زائد

 

کاهش تحریک پوست

روش های معمولی برای رفع موهای زائد در خانه، مانند اصلاح و اپیلاسیون، می‌توانند پوست را تحریک کنند و منجر به ایجاد ته ریش ناراحت کننده و موهای زیر پوستی شوند. با لیزر موهای زائد، دیگر با این مشکل مواجه نمی‌شوید.

یکنواختی ظاهر پوست

رشد مجدد مو می تواند منجر به ناهمواری رنگ پوست شود و اپیلاسیون یا اصلاح مداوم می تواند رنگدانه ایجاد کند همه این موارد با لیزر موهای زائد ناپدید می شوند.

صرفه جویی در زمان

اپیلاسیون و تراشیدن مکرر بدن شما زمان گران‌بهای شما را می گیرد. اما، پس از یک دوره درمان لیزر موهای زائد، ممکن است دیگر نیازی به این کارها که وقت شما را  هدر میدهند نداشته باشید.

چه افرادی بهترین کاندیدا برای لیزر موهای زائد هستند؟


دو عامل مهم در تعیین مناسب بودن لیزر موهای زائد، رنگ پوست و رنگ مو است. بیمارانی که موهای تیره رنگ و پوست روشن دارند بیشترین سود را از لیزر موهای زائد خواهند برد، زیرا پوست آنها دارای کمترین رنگدانه ملانین است و موهایی که تحت درمان قرار می گیرند دارای بیشترین مقدار ملانین هستند. این ترکیب باعث می‌شود نور لیزر تا حد زیادی توسط فولیکول مو جذب شود و در نتیجه بهترین نتیجه را ایجاد کند.

 

بهترین کاندیدا برای لیزر موهای زائد

 

عوامل دیگری مانند قرار گرفتن در معرض نور خورشید و سابقه جای زخم نیز در تعیین اینکه آیا لیزر موهای زائد برای شما مناسب است یا نه، نقش دارند. مهم است که برای اطمینان از نتیجه مطلوب، سابقه سلامت خود را قبل از عمل با پزشک در میان بگذارید.

نکات مهم در انتخاب مناسب‌ترین کلینیک لیزر موهای زائد


انواع و برندهای مختلفی از دستگاه های لیزر وجود دارد که توسط کلینیک های ارائه کننده خدمات لیزر موهای زائد استفاده می شود. با این حال، تنها مراجعه به کلینیک‌هایی که پیشرفته هستند و از نظر بالینی تایید شده هستند حداکثر ایمنی و کارایی را برای انواع پوست از جمله پوست های تیره ،خواهد داشت. در چنین کلینیک‌هایی پزشکان متخصص و مجرب با دستگا‌های متناسب با استانداردهای روز دنیا کار میکنند چرا که لیزر موهای زائد یک روش درمان ظریف است که بر روی قسمت لطیف بدن شما (پوست) انجام می شود. پس شما تنها با مراجعه به پزشکی  که علم پشت این فناوری را درک می‌کند، شانس بیشتری برای به دست آوردن نتایج دلخواه خود دارید و در عین حال از هرگونه عوارض جانبی در امان خواهید بود.

باید به خاطر داشته باشید که چرخه طبیعی رشد موهای بدن حدود ۶ هفته است. این دوره برای موهای صورت کمی کوتاه‌تر است. همچنین، دستیابی به حداکثر نتایج از حذف موهای زائد، معمولاً به طور متوسط ​​۶ الی ۸ جلسه طول می کشد. داشتن فواصل حداقل ۸ هفته بین جلسات (برای بدن) یا کمتر از ۶ هفته ممکن است بر نتایج شما تأثیر منفی بگذارد.

بهترین دستکاه لیزر موهای زائد در قیطریه و اندرزگو


دستگاه لیزر الکساندرایت

دستگاه لیزر الکساندرایت با طول موج ۷۵۵ نانومتری در از بین بردن سریع و موثر موهای زائد، یک دستگاه بی نظیر است. این دستگاه دارای سریعترین فناوری رفع موهای زائد موجود در بازار است و یک انتخاب محبوب برای درمان نواحی بزرگ بدن در افرادی با رنگ پوست روشن تا زیتونی و هر دو نوع موهای روشن و متوسط ​​است. برای اینکه این لیزر سریع عمل کند، پالس‌ها باید سریع باشند که می تواند باعث افزایش میزان درد در طول درمان شود. با این حال، میانگین زمان لیزر موهای زائد با لیزر الکساندرایت بسته به اندازه ناحیه تحت درمان، تقریباً ۳۰ دقیقه است! بسیاری از افراد این دستگاه را به منظور از بین بردن سریع و ایمن موهای نواحی بزرگ بدن انتخاب می کنند.

 

 

دستگاه لیزر الکساندرایت

 

دستگاه لیزر دایود

دستگاه لیزر دایود با طول موج ۸۱۰ نانومتری در طول درمان، نور با طول موج کوتاه و بلند ساطع می کند تا انواع موهای روشن و متوسط در انواع پوست های روشن تا متوسط ​​را از بین ببرد. این دستگاه به چندین جلسه لیزر کوتاه و بدون توقف بین جلسات نیاز دارد.

 

دستگاه لیزر دایود

 

دستگاه لیزر روبی

دستگاه لیزر روبی با طول موج ۶۹۵ نانومتری یکی از قدیمی‌ترین و کم استفاده‌ترین دستگاه های موجود در بازار است. این دستگاه سال‌هاست که به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد زیرا می تواند به طور موثر و ایمن موهای زائد را با حداقل عوارض جانبی از بین ببرد. این دستگاه یک انتخاب عالی برای از بین بردن موهای روشن یا نازک است اما نباید برای پوست های تیره یا برنزه استفاده شود. نکته مهم در مورد لیزر روبی این است که تاخیر بین پالس های لیزر به طور خاص برای به حداقل رساندن ناراحتی بیمار در طول درمان طراحی شده است. این امر منجر به از بین بردن انتخابی فولیکول های مو می شود، در حالی که استفاده از آن برای پوست کاملا ایمن بوده و دردی به‌همراه نخواهد داشت.

 

دستگاه لیزر روبی

 

دستگاه لیزر ان دی: یاگ (Nd:YAG)

فناوری لیزر ان دی: یاگ، باطول موج  ۱۰۶۴ نانومتری در مقایسه با سایر دستگاه‌ها قدرت جذب ملانین ضعیف‌تری دارد. به دلیل عمق بالای نفوذ لیزر ان دی: یاگ نسبت به دیگر لیزرها، این لیزر می‌تواند از رنگدانه‌های تیره رنگ پوست نیز بگذرد و مستقیم به سراغ هموگلوبین‌های فولیکول مو برود. کربن کروموفور بهتری نسبت به ملانین برای جذب این لیزر است و به همین دلیلی قبل از درمان با لیزر ان دی: یاگ لوسیون کربن روی پوست بیمار مالیده می‌شود. لیزر به دلیل تمایل به هدف قرار دادن مناطق متمرکز رنگدانه ملانین در از بین بردن موهای روشن یا نازک ضعیف تر عمل میکند.

در کدام مناطق بدن می توان از لیزر موهای زائد استفاده کرد؟


لیزر موهای زائد را می توان برای از بین بردن ایمن و موثر موهای زائد اکثر نواحی بدن بجز نواحی نزدیک به چشم استفاده کرد. در طول جلسه‌ی مشاوره، متخصصان بر اساس بررسی سوابق پزشکی شما، وضعیت موهای منطقه‌ی مورد نظر و وضعیت پوستی آن مناطق و نتایج مد نظر شما تعیین می کنند که آیا لیزر درمانی برای شما مناسب است یا خیر.

برخی از محبوب‌ترین مناطق بدن برای لیزرموهای زائد عبارتند از:

 • صورت
 • چانه
 • اطراف لب‌ها
 • گردن
 • شکم
 • سینه
 • زیر بغل
 • منطقه بیکینی
 • پشت بدن
 • دست‌ها و پاها

نتایجی که با لیزر موهای زائد به دست می آورید بسته به ناحیه تحت درمان می تواند متفاوت باشد. لیزر موهای زائد در مناطقی که موهای تیره و پوست روشن دارند(مناطقی که بین رنگ مو و رنگ پوست شما تضاد وجود دارد) بهترین تاثیر را دارد.

در این بخش از مقاله جزئییاتی از نتایج لیزر مناطق مختلف بدن آورده شده است:

لیزر موهای زائد صورت

به دلیل اندازه کوچک نواحی درمان در صورت، مانند اطراف لب‌ها، چانه و گردن، لیزر موهای زائد این نواحی بسیار سریع انجام میشود و شاید تنها چند دقیقه طول بکشد.

در حالی که لیزر موهای زائد در هر ناحیه از صورت شما می تواند نتایج طولانی مدتی ارائه دهد، اما نتایج معمولا دائمی نیستند. از آنجایی که موهای صورت سرعت رشد بالایی دارند، جلسات لیزر برای صورت، نزدیک به هم برنامه ریزی میشود.

لیزر موهای زائد پشت بدن و پاها

لیزر موهای زائد در پشت بدن یا پاها ممکن است به دلیل بزرگی سطح، بیش از یک ساعت طول بکشد. موهای این نواحی ممکن است ضخیم یا قوی تر باشند، بنابراین ممکن است نتایج بلافاصله قابل مشاهده باشند.

 

لیزر موهای زائد پشت بدن و پاها

 

با این حال، با توجه به اینکه موهای زائد پشت بدن کندتر رشد می کنند، بنابراین لیزر این ناحیه احتمالاً در دوره های طولانی تری مانند هر ۱۲ تا ۱۶ هفته یکبار انجام می شود.

لیزر موهای زائد ناحیه بیکینی(اطراف اندام تناسلی)

لیزر موهای زائد برای ناحیه بیکینی شما می تواند به سرعت نتایج چشمگیری ایجاد کند زیرا موهای آنجا معمولا ضخیم تر و تیره تر هستند. درمان این ناحیه معمولا بین چهار تا شش جلسه در فواصل سه تا شش هفته ای نیاز دارد.

موهای زائد این نواحی معمولاً روشن‌ترو نازک‌تر میشود و انجام لیزر، کاهش ۸۰ درصدی موهای این ناحیه را بدنبال دارد. برای ناحیه بیکینی بدون مو ممکن است یک یا دو جلسه در سال به لیزر نیاز باشد.

لیزر موهای زائد زیر بغل

زیر بغل ناحیه دیگری است که به دلیل موهای تیره ای که در این ناحیه رشد می کند تحت درمان لیزر موهای زائد قرار میگیرد. لیزر موهای زائد این ناحیه می تواند به سرعت نتایج قابل توجهی را ارائه دهد.

لیزر موهای زائد زیر بغل می تواند ظاهری صاف و بدون مو به زیر بغل داده و تیرگی این ناحیه را از بین ببرد.

 

لیزر موهای زائد زیر بغل

 

آماده شدن برای انجام لیزر


 • معاینه بدنی: از متخصص پوست یا پزشک بخواهید شما را معاینه کند، سوابق پزشکی شما را مرور کند و درباره نتایج مد نظرتان با شما صحبت کند.
 • برنزه کردن: حداقل ۲ هفته قبل از درمان موهای زائد باید از برنزه کردن خودداری کنید. محصولات برنزه کننده حاوی سطوح بالایی از ملانین هستند. اگرچه لیزر سوپرانو برای پوست‌های برنزه و تیره‌تر ایمن در نظر گرفته می‌شود، اما باز هم توصیه می‌کنیم از برنزه کردن طی این دوره اجتناب کنید.
 • عطرها: لطفا قبل و بعد از درمان از استفاده از مواد محرک و عطر و ادکلن در ناحیه تحت درمان خودداری کنید.
 • اپیلاسیون، بند انداختن: لطفا جهت دستیابی به نتایج مطلوب تر از انجام این موارد طی دوره درمان اجتناب کنید.
 • تزریق کلاژن و فیلر ها: اگر در ۶ ماه گذشته هر گونه تزریق زیبایی در ناحیه تحت درمان انجام داده‌اید ، پزشک خود را از این مورد مطلع کنید.
 • استفاده دارو: مصرف برخی از داروهای تجویزی مانند آنتی بیوتیک های خاص پوست را نسبت به لیزر حساس میکنند. این مسئله ممکن است در برخی موارد باعث بروز پرپیگمانتاسیون شود. بنابراین در صورت مصرف چنین دارویی باید به پزشک اطلاع دهید. برای اطلاع از عدم تداخل دارو های مصرفی با درمان لیزری لطفا به پزشک خود مراجعه کنید.
 • اصلاح: قبل از لیزر، ناحیه را باید اصلاح کنید. پزشکان باتجربه در کلینیک های مختص لیزر به این نکته اشاره می کنند که اگر مقداری مو روی پوست باقی مانده باشد، نوک موی خارج از پوست می تواند ناحیه را خیلی سریعتر گرم کند و باعث سوزش پوست شود.
 • تست: یک پزشک باید ۲۴ ساعت قبل از لیزر موهای زائد تستی از شما بگیرد.
 • خالکوبی: اگر در ناحیه ای که لیزر انجام خواهد شد خالکوبی یا تتو دارید باید با چسب روی آنها پوشانده شود تا دچار سوختگی نشوید. (تاتوهای تیره به دلیل رنگ مخصوص، مقادیر بیشتری از انرژی لیزر را جذب می کنند).

در جلسه اول لیزر چه چیزی را باید انتظار داشت؟


لیزر موهای زائد یک روش ایمن، موثر و طولانی مدت برای کنترل رشد موهای زائد درصورت یا بدن است. الکترولیز که برای از بین بردن طولانی مدت موهای زائد نیز موثر است، یک درمان آهسته و دردناک است که به جلسات متعدد نیاز دارد. در مقایسه با الکترولیز، لیزرهای مورد استفاده در کلینیک قیطریه و اندرزگو به طور قابل توجهی ایمن و موثر بوده و بیمار به طور متوسط ​​تنها به سه تا شش جلسه لیزر نیاز دارد. لیزر می تواند نواحی وسیع تری مانند پاها یا پشت بدن را در طی یک بار ویزیت درمان کند. علاوه بر این، در طول درمان های لیزر موهای زائد تنها احساس درد خفیف تا متوسط ​​وجود دارد و بسیار راحت تر از الکترولیز است. جهت انجام لیزر برای مناطق بزرگتر ، پزشکان از کرم بی حسی موضعی برای کاهش درد استفاده می کنند.

 

جلسه اول لیزر

 

به چند جلسه لیزر نیاز خواهیم داشت؟


پزشکان توصیه می‌کنند که تمام بیمارانی که تحت لیزر موهای زائد قرار می‌گیرند، برای دستیابی به بهترین نتیجه ممکن، بین چهار تا شش جلسه لیزر انجام دهند. تعداد درمان‌های مورد نیاز به رنگ پوست، رنگ مو، وسعت ناحیه‌ای که می‌خواهید درمان کنید، تراکم مو و چرخه رشد موهایتان بستگی دارد. عوامل دیگری مانند سن، نژاد، وزن، هورمون‌ها، رژیم غذایی، دارو و متابولیسم کلی بدن، همگی در ضخامت و یا لطافت موهای شما نقش دارند، بنابراین تمامی این عوامل در تعیین تعداد جلسات لیزری که نیاز دارید، نقش دارند.

بعد از لیزر موهای زائد ، پوست چه واکنشی نشان میدهد ؟


بلافاصله پس از لیزر، ناحیه تحت درمان کمی متورم و قرمز میشود و مانند آفتاب سوختگی خفیف به نظر میرسد. این واکنش پوست معمولا در عرض چند ساعت فروکش می کند یا بسته به نوع پوست شما ممکن است یک تا دو روز طول بکشد. استفاده از کمپرس یخ و کرم های کورتیکواستروئیدی موضعی به کاهش این علائم کمک می کند. همچنین استفاده از کرم ضد آفتاب را برای مناطق تحت درمان که در معرض آفتاب هستند توصیه می کنیم، چرا که پوست شما پس از انجام لیزر به اشعه های خورشید حساس تر میشود. اکثر بیماران بلافاصله پس از لیزر موهای زائد میتوانند به فعالیت های عادی خود باز می گردند.

آیا  لیزرعوارض جانبی دارد؟


لیزر موهای زائد به ندرت عوارض جانبی دائمی دارد. کارکنان کلینیک ما با ارائه یک برنامه زمانی درمانی مخصوص که متناسب با نوع پوست و نیازهای شما است، به کاهش خطر بروز این عوارض جانبی کمک می کنند. علاوه بر این، پیروی از تمام دستورالعمل های قبل و بعد از عمل ضروری است، به ویژه باید از قرار گرفتن در معرض نور خورشید اجتناب کنید، تا احتمال بروزعوارض جانبی را به حداقل برسانید. برخی از عوارض جانبی احتمالی لیزر موهای زائد عبارتند از:

 • هیپوپیگمانتاسیون(لکه های سفید پوست): این وضعیت پس از لیزر موهای زائد بسیار نادر است.
 • هایپرپیگمانتاسیون(تیره شدن پوست): این عارضه جانبی در بیمارانی با رنگ پوست تیره‌تر شایع‌ است. هایپرپیگمانتاسیون معمولاً به تدریج از بین می رود، اما در موارد نادری ممکن است دائمی باشد.
 • جای زخم: کمتر از یک درصد احتمال ایجاد اسکار بعد از لیزر موهای زائد وجود دارد.
 • نتایج ضعیف: تعداد بسیار کمی از افراد هستند که بدنشان به لیزر درمانی پاسخ مطلوبی نمیدهد یا بعد از لیزر دوباره موهای زائدشان طبق روال قبل رشد میکند. عوامل هورمونی ممکن است در این زمینه نقش داشته باشند. خوشبختانه، این مورد تنها در درصد بسیار پایینی از مراجعین رخ می دهد.

آیا لیزر موهای زائد درد دارد؟


در این درمان شما دردی حس نمی کنید، اما ممکن است در اولین جلسه لیزر احساس ناراحتی جزئی داشته باشید. با این حال، تجهیزات ما دارای یک سیستم خنک کننده تخصصی است که به شما اطمینان می دهد که در طول درمان راحت خواهید بود و دردی حس نخواهید کرد.

با گذشت زمان و انجام لیزر مکرر، فولیکول های کمتری باقی میماند و احساس درد و ناراحتی صفر میشود.

هزینه لیزر موهای زائد در قیطریه و اندرزگو


عوامل موثر در برآورد هزینه‌ی لیزر موهای زائد :

 • اندازه‌ی ناحیه ای که لیزر میشود (به عنوان مثال، هزینه لیزر کامل پاها از لیزر خط بیکینی بیشتر است).
 • تعداد جلسات لیزر مورد نیاز برای رسیدن به نتایج مد نظر شما که به تراکم موهای شما و عوامل هورمونی بستگی دارد.
 • اینکه لیزر شما توسط یک پرستار انجام شود یا تکنسین (نکته اکثرا پرستار را ترجیح میدهند!) و یا لیزر شما در حضور یک متخصص پوست (یا پزشک اصلی دیگر مانند جراح پلاستیک) انجام شود.
 • رنگ پوست شما: در پوست های روشن میتوان از سطوح انرژی بالاتری بدون سوزاندن پوست استفاده شود که منجر به حذف موثر موهای زائد میشود.
 • و اگر در منطقه ای زندگی می کنید که شاخص هزینه زندگی بالاست احتمالا هزینه لیزر نیز بالاتر خواهد بود.

بهترین راه برای اطلاع از هزینه های لیزر موهای زائد این است که با یک متخصص لیزر موهای زائد مجرب و با تجربه مشورت کنید.

سوالات متداول


بهترین دستگاه لیزر برای پوست های تیره کدام است؟

در حالی که دستگاه های زیادی وجود دارند که ادعا میشود جهت لیزر موهای تیره موثر هستند، بهترین دستگاه لیزر برای موهای تیره، دستگاه لیزر ان دی: یاگ ( Nd:YAG ) ۱۰۶۴ نانومتری است. این دستگاه موثرترین فناوری لیزر موهای زائد را برای پوست های تیره و افرادی که برنزه کرده‌اند، دارد. زیرا می تواند کنتراست رنگی ناچیز بین موی تیره و پوست تیره را تشخیص دهد و بطور موثر و آسان موهای زائد را ازبین ببرد.

 

دستگاه لیزر برای پوست های تیره

 

بهترین دستگاه لیزر برای موهای روشن یا بلوند کدام است؟

درمان موهای روشن تر، مانند موهای بور یا خاکستری، با لیزرمی تواند دشوارتر از موهای مشکی باشد. با توجه به مقدار محدود رنگدانه دراین نوع موها، برخی از فناوری‌های لیزر موهای زائد در شناسایی و از بین بردن فولیکول موهای روشن مؤثر نیستند. ۲ دستگاه لیزر موثر برای موهای روشن و بلوند عبارتند از: دستگاه لیزر جنتل مکس پرو(GentleMax Pro)  که از فناوری الکساندرایت ۷۵۵ نانومتری استفاده می کند و دستگاه لومینس لایت شیر دوئت (Lumenis LightSheer DUET ) که از فناوری دیود ۸۱۰ نانومتری استفاده می کند. ثابت شده است که فناوری مورد استفاده این دستگاه ها در از بین بردن دائمی موهای روشن بسیار موثر هستند.

نتایج لیزر موهای زائد چقدر ماندگار خواهد بود؟

عوامل مختلفی می توانند بر رشد مو تأثیر بگذارند و هورمون ها می توانند نقش بسزایی در رشد موهای جدید داشته باشند، بنابراین ماندگاری نتایج لیزر موهای زائد می تواند در افراد مختلف، متفاوت باشد. با این حال، پس از یک دوره لیزر، ممکن است سال‌ها هیچ گونه رشد موی زائدی  نداشته باشید و تنها به یک جلسه لیزر در سال نیاز داشته باشید.

آیا نتایج لیزر موهای زائد فورا قابل مشاهده است؟

نتایج درمان شما فوری نخواهد بود، اما در هفته های آتی بعد از اولین درمان، کاهش رشد مو و نازک شدن موها را مشاهده خواهید کرد. پس از درمان مداوم، رشد موهای شما متوقف خواهد شد.

 

نتایج لیزر موهای زائد

 

آیا لیزر موهای زائد به پوست آسیب می رساند؟

خیر، لیزر موهای زائد به پوست شما آسیب نمی رساند. با این حال، تا ۲۴ ساعت پس از درمان، پوست ممکن است قرمزی موقتی داشته باشد.

آیا لیزر های مورد استفاده برای موهای زائد می تواند باعث سرطان شود؟

خیر، لیزر مورد استفاده برای موهای زائد باعث سرطان نمی شود. سرطان توسط اشعه ماوراء بنفش ایجاد می شود که این اشعه به دی ان ای(DNA) سلول های بدن شما آسیب می رساند. لیزرهای مورد تایید سازمان غذا و داروی آمریکا فقط از طیف قرمز نور استفاده می کند که توسط رنگدانه های تیره ی موهای شما جذب می شود. این لیزرها روی سلول های پوست شما تاثیری نخواهد داشت و ۱۰۰% ایمن و بی خطر هستند.

چرا داشتن برنامه زمانی جهت لیزر مهم است و چرا به جلسات مکرر لیزر نیاز داریم؟

رشد مو سه مرحله دارد. دو مرحله شامل استراحت مو و یک مرحله شامل رشد مو میشود. در جلسات لیزر فقط موهایی که در مرحله رشد هستند به طور موثر توسط دستگاه لیزر هدف قرار می گیرند. موهایی که در مرحله استراحت هستند تحت تأثیرلیزر قرار نمی گیرند. در هر جلسه تنها ۵۰ تا ۷۵ درصد موهای شما در مرحله رشد هستند که این مسئله نیاز به جلسات مکرر لیزر را توضیح می دهد.

آیا می توان موهای سفید یا خاکستری رنگ را از بین برد؟

بله موهای روشن را نیز می توان از بین برد، اما قبل از لیزر کردن ابتدا باید با محصولات بالینی که ریشه فولیکول مو را رنگ می کنند، رنگ شوند. محصولات رنگ‌ موی معمولی که در فروشگاه هاست نمی‌تواند ریشه مو را رنگ کند.

چرا نتایج لیزر از فردی به فرد دیگر متفاوت است؟

چون رنگ پوست، رنگدانه مو و بافت(ترکیبات) مو که همگی از عوامل مهم تاثیرگذار در نتیجه درمان هستند، در افراد مختلف با یکدیگر متفاوت هستند.

مقالات مرتبط

تماس با ما